Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tipy a triky - Diskusia

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Tipy a triky | --
Príspevky: 25

Tipy a triky - Diskusia

Príspevokod užívateľa Tipy a triky » 15 Máj 2013 18:03

Diskusia

Diskusia, navrhy, pripomienky, ...

Kedze samotna sekcia Tipy a triky je nastavena "len na citanie", toto vlakno je umiestnene tu, aby bolo mozne pridavat prispevky.
Mozete sem pisat vase postrehy, navrhy, pripomienky a vsetko suvisiace so spomenutou sekciou.


Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čo ma teší...

Príspevokod užívateľa serpens » 15 Máj 2013 18:45

Lopo napísal:jj postupne to budem podrobnejsie studovat ... teda aspon niektore casti ... akuratne kam pisat poznamky/navrhy na doplnenie ? ma pri tom prezreti z rychlika par veci napadlo co by sa tam mozno aj mohli doplnit ...
jo ... apreco je to secko komplet bez diakritiky ? zrovna pri hentom by som to cakal riadne s diakritiku ...

Poznamky mozes zatial napisat aj sem. A bez diakritiky je to preto, lebo velku cast textov pisal ico a ja a obaja piseme bez diakritiky. Keby sme to mali pisat s tak by to trvalo este dlhsie. Ale ak by sa niekto rozhodol to ipravir, tak sa vieme dohodnut :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: Čo ma teší...

Príspevokod užívateľa laki » 15 Máj 2013 18:59

dobra praca chlapi, dakujeme!

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čo ma teší...

Príspevokod užívateľa serpens » 15 Máj 2013 20:02

Pisal mi toudi, ktori nam robil a este bude finalne robit nasho gramar naziho, tak sa mozno dockame aj diakritiky.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Lopo | 45
Príspevky: 225
Meno: Palo
Bydlisko: Myjava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čo ma teší...

Príspevokod užívateľa Lopo » 15 Máj 2013 20:18

@serpens ok ... davam teda par postrehov co som pri tom preleteni postrehol:
1.2h | Ihly (injekcne) - spomenul by som aj kanyly (vnutrozilove ihly) - ja tu mam napr. pred sebou 3 rozmery - biela 17G (1.5x45), cierna 16Gx2" (1.7x50), oranzova 14Gx2" (2.2x50) - kupene vo vydajni zdravotnickeho materialu (celkovo tuna trochu problem so zohnanim, predsa len sme relativne male mesto)
1.2p | Kruhove sablony - ja poznam 1 typ pod nazvom "bublina" - je to viacmenej kruh, okolo su male priemery a vnutri su velke
1.3c | Minivrtacka a vrtaky - Proxxon som doteraz teda nepocul, skor som cakal Dremel - myslim ze je ovela univerzalnejsi a mam dojem ze ma aj ovela sirsi sortiment prislusenstva
1.3h | Posuvne meradlo a mikrometer - pokial viem tak trosku lepsie obycajne sublery meraju aj s presnostou 0,02, digitalne na 0,01 - ja som nedavno digitalnu kupoval, Insize 1112-150 cena 30E (mali aj inu znacku lacnejsiu, ale bezec o poznanie viac drhol)
4.5a | Zrkadlove pasky - a co tak obycajny alobal ? myslim ze svoje miesto by si nasiel

to je len par veci co som tak narychlo nasiel

co sa tyka diakritiky - kludne to mozem postupne upravovat (nehovoriac o nejakych chybach i/y co som zahliadol ;)
meram bulharskym metrom !
zacata prerabka R2D2
hotovo: Spiderman pos2
rozsmikane: lowQ free R2D2, Jaeger Strike (Pacific Rim)
asi kos: IronMan mk7
plan: USS Patna, BumbleBee, Optimus Prime, Aliens P-5000, rozne SW ...

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Tipy a triky - Diskusia

Príspevokod užívateľa serpens » 15 Máj 2013 21:19

Par ludi mi pisalo, ze treba diskusiu ku tipom a trikom, tak urbim vlakno tu (tie nove tipy a triky su read only).

Takze ak mate dake pripomienky, alebo cokolved ine ku teme, nech sa paci.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Lopo | 45
Príspevky: 225
Meno: Palo
Bydlisko: Myjava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tipy a triky - Diskusia

Príspevokod užívateľa Lopo » 16 Máj 2013 06:27

4 | Materialy - neviem kde presne to zaradit, ale spomenul by som aj kompozitove tycky/profily (uhlikove, laminatove) ... pri kovovych aj mosadz, alpaku, hlinik atd. ... potom by mozno bolo vhodne upozornit aj na elektrochemicky (baterkovy) efekt (tj pokial mozno tak nemiesat rozne kovy k sebe - hlavne med so zelezom), takisto upozornit na rozdiely medzi zelezom, ocelou a nerezom, medzi hlinikom a duralom, medzi mosadzu a alpaku ...
meram bulharskym metrom !
zacata prerabka R2D2
hotovo: Spiderman pos2
rozsmikane: lowQ free R2D2, Jaeger Strike (Pacific Rim)
asi kos: IronMan mk7
plan: USS Patna, BumbleBee, Optimus Prime, Aliens P-5000, rozne SW ...

Užívateľov profilový obrázok
Jozik | --
Príspevky: 207
Meno: Jozef
Bydlisko: Košice

Re: Čo ma teší...

Príspevokod užívateľa Jozik » 16 Máj 2013 10:29

serpens napísal:Pisal mi toudi, ktori nam robil a este bude finalne robit nasho gramar naziho, tak sa mozno dockame aj diakritiky.

Diakritika by bola fajn. Ja sice nepisem do for s diakritikou, no myslim ze pisany text by bol lepsi s.

Skvela praca. Toto je vyborny napad a aj spracovanie.
Skalpel je super vec. :)
Moja galeria: viewtopic.php?f=41&t=2076&p=30192#p30192

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tipy a triky - Diskusia

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Máj 2013 15:39

Ja len tolko k tomu.. V prvom rade vdaka za prve pozitivne reakcie, dufam, ze tato sekcia bude uzitocna pre vsetkych. Neraz na vlastnej kozi sme zistili potrebu takychto postupov, aby sa napr. nemuselo vysvetlovat novym clenom co je to a ako sa robi vypichovanie alebo trebars impregnacia sekundovym lepidlom. Samozrejme netreba toto brat ako nejake svate pismo, nasim cielom bolo pozbierat vseobecne informacie, postupy a tipy. Navyse neberte to ako nieco "staticke", bude sa to dalej vyvijat podla potrieb a postrehov, budu sa doplnat foto a video navody, postupy. Preto je vitana kazda rada, nazor a napad :wink:

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tipy a triky - Diskusia

Príspevokod užívateľa pet1972 » 16 Máj 2013 18:41

Chlapci....klobúk dole...určite tá diakritika by nebola na škodu...Lopo tu má tiež celkom dobré pripomienky...ostatné pripomienky až keď to prelúskam...jaj a keď sme už pri tých materiáloch, neviem kde som to sem dával, ale nezabudnite na styrodur ako imitácia kamenných stien do diorám :wink: ...mimochodom som včera bral na stavbu taký šedý...pozdáva sa mi, je menej pórovitý ako trebárs žltý, ružový alebo zelený...zajtra si čmajznem asi pol tabule na skúšku

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní