Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Ako postupovať pri pálených pásoch ?

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
tomas81 | 42
Príspevky: 285
Meno: Tomas
Bydlisko: Bytča Hrabové

Ako postupovať pri pálených pásoch ?

Príspevokod užívateľa tomas81 » 24 Nov 2014 17:10

Hrám sa s Modelikovským OT-26. Chcel by som sa pustiť do pálených pásov od Modeliku, ale v živote som to nerobil. Predpokladám,že sa musia naimpregnovať, potom brúsiť a potom skladať. Spájať jednotlivé články budem asi oceľovým drôtom z kartáča. Neviem či som zle hľadal, ale nikde som sa podrobný postup nedočítal. :-(

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: Ako postupovať pri pálených pásoch ?

Príspevokod užívateľa Matej » 25 Nov 2014 08:27

presne ako vravíš..na t34 som ich najskôr povylupoval, nasledne spájal protikusy, potom cele impregnoval, brúsil hrany aby sa dali ohybať, nafarbiť, pospájať, nasadiť.. :P
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
tomas81 | 42
Príspevky: 285
Meno: Tomas
Bydlisko: Bytča Hrabové

Re: Ako postupovať pri pálených pásoch ?

Príspevokod užívateľa tomas81 » 25 Nov 2014 16:18

No neviem či tam potom ten drôt z ocelového kartáča vopchám. Mám aj tenší ale medený a zdá sa my moc ohybný.
Teraz neviem : tie pálené pásy sa skladajú z dvoch aršíkov článkov. Na jednom sú články s drážkou na drôt a na druhom bez drážky . Lepiť ich k sebe jeden a jeden?

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: Ako postupovať pri pálených pásoch ?

Príspevokod užívateľa Matej » 25 Nov 2014 21:24

vsak hod aj foto ak mozes..ja som mal tiez 2 listy..jeden bez drazky a druhy s drazkou pre drot..zlepil som k ich k sebe a naimpregnoval..ale treba davat pozor na zalepenie tyd drazok pre drot.. :bad smile:
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: Ako postupovať pri pálených pásoch ?

Príspevokod užívateľa terenkoza » 25 Nov 2014 23:00

halo :victory:

pani moja skusenost s pasmi palenymi - modelik som skusil dva krat... prvy a posleny krat... tenke, na hov** papier, cele sa mi to trhalo, takze klobuk dole pred kazdym, kto s tym zabojuje :victory:
ine pasy - GPM, ANSWER, DRAFMODEL, ORKLIK - ina kava, vrelo odporucam. aj ked si myslim ze im to vsetko pali draf.
ja to najprv cele naipregnujem nitrolakom - potom sa to netrha a lepsie sa to aspom mne osobne brusi :victory:
ked to je naimpregnovane a vyschnute, tak to vyzezem von skalpelom, prebrusim tie one co ostanu, rozdelim na dieliky a zlepim k sebe tie protikusy. ked to mam, tak potom brusim hrany - tam kde sa to ohyba. :victory:
a to ze ci sa tam zmesti drot z kefy - nemaj boja zmesti a ked nie tak aj tak sa zmesti :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Užívateľov profilový obrázok
huvikseen | 35
Príspevky: 73
Meno: Peter
Bydlisko: Nitra

Re: Ako postupovať pri pálených pásoch ?

Príspevokod užívateľa huvikseen » 26 Nov 2014 19:50

ten drot z kefy cim prichytis v clankoch?

Užívateľov profilový obrázok
tomas81 | 42
Príspevky: 285
Meno: Tomas
Bydlisko: Bytča Hrabové

Re: Ako postupovať pri pálených pásoch ?

Príspevokod užívateľa tomas81 » 26 Nov 2014 22:40

neviem. ako by sa to malo?

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako postupovať pri pálených pásoch ?

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 27 Nov 2014 06:38

nebudeš s tým brmkať doma po koberci, tak snáď ani netreba, ale ak to poistíš z jednej (alebo oboch) strany kvapkou lepidla, tak sa hádam nič nestane
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: Ako postupovať pri pálených pásoch ?

Príspevokod užívateľa Matej » 27 Nov 2014 08:45

toudi_sk napísal:nebudeš s tým brmkať doma po koberci, tak snáď ani netreba, ale ak to poistíš z jednej (alebo oboch) strany kvapkou lepidla, tak sa hádam nič nestane


tak tak..
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: Ako postupovať pri pálených pásoch ?

Príspevokod užívateľa terenkoza » 27 Nov 2014 09:40

halo :victory:

kazdy pas ma cepy - ja to risim takto:

viewtopic.php?f=25&t=5830&start=10#p132100

dnu dam ony z kefy a na kraje dam nity :victory: ked neni su nity, tak to JEMNE zakvapnem lepom, aby mi drot nevypadol :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní