Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Diskusia - Kluby a kruzky

Užívateľov profilový obrázok
tom59herder | 65
Príspevky: 70
Meno: Tomáš Herder
Bydlisko: Liberec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa tom59herder » 06 Nov 2011 20:46

Abych opět trochu povzbudil zájemce o vedení dětí, tak znovu fotografie z práce našich dětí v DDM Větrník v Libereci. Tento týden byla 100% účast dětí a minule, z toho kroužku jeden chybí, jen 7. Šestice pracuje na stejném modelu a naše "hvězda" již začíná s modelem domečku a retuší. Držím palce všem, kteří se odhodlají ke práci s dětmi. :)

Užívateľov profilový obrázok
tom59herder | 65
Príspevky: 70
Meno: Tomáš Herder
Bydlisko: Liberec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa tom59herder » 17 Nov 2011 18:03

Opět se připomenu, že náš kroužek žije. V úterý se sešlo 7 modelářů z 8 přihlášených. Stavíme některé díly z marsovské stanice, která vychází v ABC a někteří ještě staví model jednoduché motorky, která také vyšla v ABC a na níž si někteří zkoušejí základy retuše vodovými barvami.

Užívateľov profilový obrázok
Bugatti | --
Príspevky: 341
Meno: Marcel
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa Bugatti » 23 Jan 2013 17:09

7.2.2013 začína v BB v SCVČ Relaxáčik, modelársky krúžok. Tiež by sme boli vďačný za nejaké veľmi jednoduché modely.

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 48
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa paluso » 24 Jan 2013 10:17

Bugatti napísal:7.2.2013 začína v BB v SCVČ Relaxáčik, modelársky krúžok. Tiež by sme boli vďačný za nejaké veľmi jednoduché modely.

Možno by pomohlo aj natlačiť nejaké jednoduchšie free modely. Ak dáš nejaké tipy, že aké a koľko kusov, tak to môžem prediskutovať, či niečo natlačíme a pošleme (vytlačiť môžem laser ČB, alebo farebne, formát A4). Ak sa takto pripojí viac ľudí, že natlačíme zo 2-3 modely cca 10 krát. Tak možno pomôžeme. Čo myslíš, pomohlo by aj toto?

Užívateľov profilový obrázok
Bugatti | --
Príspevky: 341
Meno: Marcel
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa Bugatti » 24 Jan 2013 18:30

Ďakujem v prípade potreby ťa budem kontaktovať.

Užívateľov profilový obrázok
hopi | 36
Príspevky: 400
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa hopi » 05 Feb 2013 23:58

Jsi registrovaný i na českém fóru, napiš Šidimu. Vede kroužek papírových modelářů, takže jistě poradí kde sehnat jednoduché vystřihovánky.
Patience is a virtue.

Užívateľov profilový obrázok
persek | 50
Príspevky: 4
Meno: Peter
Bydlisko: Most pri Bratislave, Studené

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa persek » 15 Apr 2013 21:28

Svojou trochou môžem po dnešku prispieť už aj ja. Zisťoval som záujem o krúžok na synovej škole.
Mám pripravený projekt, celý koncept je hotový, modely by boli, od detí by nebolo treba ani poplatok, keďže by som ho viedol zadarmo ja.
Jediná odpoveď: "dá sa, nájom triedy je 5 eur na jedno stretnutie..." takže chceš robiť niečo hoci aj zadarmo? Môžeš ale zaplať.
A to môže škola využiť vzdelávacie preukazy.
Zlepené: Tatra 815 8x8 Totalka (SPIDA), M1A1 Abrams (ABC)
Na stole: MBT Challenger (ABC)
Výzva: Tatra 815 HAS Dakar 1994 - stavba od Feb 2002

Užívateľov profilový obrázok
persek | 50
Príspevky: 4
Meno: Peter
Bydlisko: Most pri Bratislave, Studené

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa persek » 18 Apr 2013 15:42

To je mi jasné, že som v kapitalizme. Keby to bolo o zárobku, alebo pre záujemcov mimo školy, ćhápal by som to. Akurát že v škole neustále počuť že by radi deťom toto, tamto. Tam fungujú školské vzdelávacie poukazy a práve preto by som tvrdý kapitaklizmus neočakával. Teda aspoň ja. :confuse:
Zlepené: Tatra 815 8x8 Totalka (SPIDA), M1A1 Abrams (ABC)
Na stole: MBT Challenger (ABC)
Výzva: Tatra 815 HAS Dakar 1994 - stavba od Feb 2002

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa jozkin » 18 Jún 2013 00:31

Ahojte, tak kto vsetko vediete, resp. buduci skolsky rok budete viest kruzok?
Nasa veduca mi nasadila chrobaka do hlavy a chcel by som to prebrat - radsej vsak neverejne medzi veducimi kruzkov ;-) - teda na zaciatok, ak by sa ten napad ujal, tak to zverejnime :)

Ked tak mail na mna je: jozkin@centrum.cz
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
vinjano | --
Príspevky: 23
Meno: Ján

Re: Diskusia - Kluby a kruzky

Príspevokod užívateľa vinjano » 29 Jan 2015 18:57

Ahoj,

v rámci rozširovania ponuky aktivít v našom skautskom zbore v Košiciach (http://www.68zbor.sk) mi napadlo založiť modelársky krúžok, kde by si naši súčasní členovia mohli robiť polytechnické odborky (modelár, kutil, práca s drevom, všetko závisí od záujmu, modelár je asi najprístupnejší), jediný problém je to, či bude na to dosť detí. Vysvetlím - v zbore máme 4 oddiely, spolu cca 60 detí vo veku 8-17 rokov a z nich možno len pár by malo záujem o taký krúžok. Jedna možnosť je vykašľať sa na nich - a druhá, pozvať aj neskautov a doplniť nimi počet členov krúžku tak, aby to bolo efektívne.

Stále je to len nápad, preto robím takýto prieskum - našli by sa v Košiciach mladí modelári (papieroví modelári), ktorí by mali záujem pripojiť sa? Podmienky - vek 8 - 17 rokov, po vzájomnej dohode by bol asi aj nejaký poplatok na réžiu (klubovne si ako skauti sami platíme). Výhody - klubovňa by v jeden deň v týždni bola vyhradená len tomuto krúžku (žiadne vyhadzovanie upratovačkou :)), možnosť ponechania modelárskeho náčinia i modelov v klubovni v skrini (žiadne vypratávanie triedy). Klubovňa je v širšom centre mesta (rozhranie Staré Mesto - Sever). No a pre tých, ktorí radi zájdu do prírody, mohli by sa pripojiť ku nejakému skautskému výletu, ktoré naše oddiely organizujú.

No a ak by sa našli dospelí, ktorí by krúžok chceli odborne viesť, bolo by to úplne ideálne. Samozrejme zadarmo, tak, ako aj naši skautskí vedúci vedú oddiely zadarmo. Proste dobrovoľníctvo a nadšenie.

Odpovedať môžete tu v tomto fóre, alebo aj na adresu vinjano@gmail.com. Dobré by bolo, keby sme to stihli rozdiskutovať do konca februára a ak bude záujem, v marci to rozbehnúť.

Návrat na "Kluby a krúžky // Clubs & Groups"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný