Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Farbenie

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 27 Jan 2013 19:20

lenže si si aj sám trochu "naložil", keď si si nedal bielu/ svetlú základovú farbu a striekal si to v zime* a navyše farbou, ktorou si ešte také veci nerobil :-(
(streknutie bokom na skúšku nekomentujem, asi vieš na čo narážam :wink: )

*- teda neviem čo považuješ za zimu, ale určite ju vnímaš inak ako sony a možno tebe bolo iba chladno, ale farba priam mrzla, možno v lete (32°C v tieni) by sa farba zachovala inak
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Jan 2013 19:36

Zakladovka bola svetloseda, na ktorej akryl alebo autolak kryje bez problemov. Ale urcite si kupim do rezervy aj tu bielu. Farbu som vyskusal na vzorke, dobuducna na tu vzorku nalepim aj nejaku strukturu, podobnu tym prelisom na kabine, aby sa ukazalo krytie na hranach a v kutoch.

Zima-nezima, striekal som vonku kedy bola teplota okolo nuly. Nechcel som dostriekat auto a vsetko zaspinit od prachu farby v garazi, tak som to vonku rychlo strekol a aj hned zobral dovnutra. Je pravda, ze hustota farby a teda aj potreba riedidla dost zalezi na teplote, ked striekame auto, pred namiesanim laku sme ho zvykli nechat na slnku aby sa trosku ohrial, ovela lepsie sa potom zlieva dokopy.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 27 Jan 2013 19:39

po vojne je každý generálom :-( mňa by asi vykotilo, dúfam, že to nejako vyriešiš, lebo VERÍME :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa serpens » 27 Jan 2013 21:10

Ico plastikoci moc spekuluju, ja mam doma tri riedidla C6000, S6006 a termpentin. Oni frflu, lebo striekaju tie ich pidi mierky :) A co sa tyka tejto kabiny, vobec by som to nevidel tragicky skus to namocit na par minut do C6000 ta zozerie aj zaschnuty akryl :D ja tak bezne dofarbujem pokazene nastreky.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa laki » 28 Jan 2013 13:08

ked som striekal loko ciernym autolakom na balkone v novembri (urco bolo pod +10 stupnov), tak to robilo podobne problemy ako icovi. farba si robila co chcela, pigment sa rozlial kde sa mu zachcelo a vobec to nebolo rovnomerne. tak som musel stiekat vsetko v izbe, pri teplote zhruba 20-22 stupnov.

Užívateľov profilový obrázok
Romanus | 46
Príspevky: 52
Meno: Roman
Bydlisko: Púchov

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa Romanus » 28 Apr 2013 08:40

Dajú sa na slovensku kúpiť-objednať farby Agama?
-moja galéria- http://www.papirove-modely.cz/user/inde ... er=Romanus
-na stole T-148 AD 070

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa serpens » 28 Apr 2013 09:25

Myslim, ze chalani objednavali cez Fita z polska, lebo to vychadzalo lepsie ako na SR. Ale myslim, ze by mali ist aj na Slovensku zohnat.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Lubosch | 50
Príspevky: 295
Bydlisko: Sobotište
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa Lubosch » 28 Apr 2013 12:12

Cez Fita sa z polska objednávali farby Pactra.
Agama sú české farby a na Slovensku sa dajú kúpiť asi len na modelárskej súťaži Plastiková zima v Bratislave priamo od výrobcu ktorý ich tam predáva. Modelárstva o ktorých som vedel že ich predávajú už neexistujú alebo ich už nemajú v ponuke.

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 28 Apr 2013 13:00

No v Bratislave som dávnejšie kupoval v JR Line. Majú niečo aj v ponuke na stránke http://www.jrline.sk/.
Takisto v Pecka Modelar sa tieto farby dajú kúpiť, ale len tie kamuflážne sady. Daj vedieť, čo by si potreboval.
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Farbenie

Príspevokod užívateľa serpens » 28 Apr 2013 14:56

Zas som o nieco mudrejsi.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Tipy a triky - Diskusia // Tips & Tricks - Discusion"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný