Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Hawker Hurricane Mk. IID /Orlik/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Hawker Hurricane Mk. IID/Orlik/1:33

Príspevokod užívateľa johnny7 » 05 Apr 2014 20:40

Malicky progres, lebo po narodeni syna neni casu. Dlho to trva aj preto, ze som niekolkokrat studoval existujuce stavby Brzdica a Hlavy XXII, ze ako vobec zacat s obsivkou. No zacal som trocku inac ako borci a celkom mi to sadlo...zatial :)



Prvykrat od mojich pociatkov preferujem pri lepeni BCG pred Herkulesom, ci sekundovym lepidlom. Na tento ucel je idealne z toho dovodu, ze tesne po nalepeni je este mozne s dost velkou volou korigovat umiestnenie obsivky a diely nie su tak nachylne na pretlacenie rebier, lebo riedky herkules ich velmi rozmoci a husty herkules je na tento ucel podla mna nevhodny.

Retus som napokon vyriesil vodovkami, lebo v obchode mi pani "poradila" namiesto akrylovych farieb nejake Hobby model akrylatove. Sa mi zdalo hned po otvoreni, ze smrdia nepomerne viac ako vodou rieditelne Revelky. Neskor hodim na predaj do sekcie bazar.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Paly12 | 55
Príspevky: 212
Meno: Vraťo
Bydlisko: Prešov

Re: Hawker Hurricane Mk. IID/Orlik/1:33

Príspevokod užívateľa Paly12 » 06 Apr 2014 11:47

Prosím Ťa, čo je BCG?

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Hawker Hurricane Mk. IID/Orlik/1:33

Príspevokod užívateľa johnny7 » 06 Apr 2014 11:50

Je to lepidlo, skratka od Brand Clear Glue a vyzera asi takto:



Vyhodou je konzistencia a ze po zaschnuti nezanechava leskle stopy. Neviem, ci sa da kupit v beznom papiernictve. Ale ak budes na nejakej vystave, tak tam sa to predava u poliakov.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hawker Hurricane Mk. IID/Orlik/1:33

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 06 Apr 2014 12:09

v Šamoríne som ho v jednom papiernictve videl
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Paly12 | 55
Príspevky: 212
Meno: Vraťo
Bydlisko: Prešov

Re: Hawker Hurricane Mk. IID/Orlik/1:33

Príspevokod užívateľa Paly12 » 06 Apr 2014 13:06

Vďaka.

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Hawker Hurricane Mk. IID/Orlik/1:33

Príspevokod užívateľa johnny7 » 08 Apr 2014 18:51

Dokoncil som "nos" lietadla. Zatial sa neobjavila ziadna nepresnost a model mozem odporucit aj dalsim odvazlivcom, ktori by si chceli skusit zlepit svoje prve lietadlo. Aj laserove rebra su celkom pouzitelne.

Prve diely obsivky som lepil takym sposobom, ze som to postupne prilepoval po obvode pedchadzajuceho segmentu a az nakoniec som zlepil spoj a doplnil rebro. Kedze ale model je presny, viac sa mi osvedcilo najprv diel obsivky zlepit v spoji, potom jemne napasovat rebro a nakoniec tento "celok" nalepit naraz BCG lepidlom na predchadzajuci segment.




Na zaver prispevku musim len skonstatovat, ze toto je pre mna uplne iny level papieroveho modelarstva a zaroven vsetkym lietadielkarom chcem vyjadrit moj obdiv, lebo...no...ci pana...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Hawker Hurricane Mk. IID/Orlik/1:33

Príspevokod užívateľa johnny7 » 11 Apr 2014 12:43

Pokracujem dalej a pri dalsich dieloch obsivky som sa stretol s vyraznym pretlacenim rebier. Neviem preco k tomu doslo, ale tie rebra vobec neboli napasovane tak na fest a snazil som sa dat aj minimum lepidla a pritlacit len ako to bolo nutne. Ako sa tomu da zabranit? Lebo pri urcitych uhloch to neuveritelne ubera na kvalite modelu. Nuz ale je to moje prve lietadlo, tak to uz dokoncim.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
sako1 | 46
Príspevky: 661
Meno: Miro
Bydlisko: Martin

Re: Hawker Hurricane Mk. IID/Orlik/1:33

Príspevokod užívateľa sako1 » 11 Apr 2014 12:57

Ahoj,
ťažko bez fotiek povedať....
Lepil si tak, že si mal spojené segmenty a do nich išlo rebro? Ak áno, je možné, že papier bol vlhký od lepidla, a ak si vtedy čo len trochu viac dotláčal rebro dnu, tak sa pretlačilo na povrch. V zásade by malo platiť, že rebro by sa vôbec nemalo "vtláčať", musí sa tam tak pekne položiť a fixnúť...

A nevyhováraj sa na prvé lietadlo, ja lepím piate, a Ty to máš teda na inej úrovni :P :big smile:
m.

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Hawker Hurricane Mk. IID/Orlik/1:33

Príspevokod užívateľa johnny7 » 11 Apr 2014 13:31

Poobede by som mal dokoncit centroplan a potom to nafotim tak aby bolo dobre vidno co myslim. A lepil som to tak, ze som zlepi diel v spoji, potom som jemne vsunul rebro a zafixoval a nasledne som prilepil dalsi diel.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Hawker Hurricane Mk. IID/Orlik/1:33

Príspevokod užívateľa johnny7 » 12 Apr 2014 12:37

Pomaly, ale isto sa crta celkova dlzka lietadla. Trosku som mal problem v zadnej casti a myslim si ze navodovka je v tomto pipade velmi nedostatocna. Nie je tam ani ziadna ryska na prenesenie na rubovu stranu a koncove rebro, ktore uzatvara centroplan je potrebne napasovat len tak od oka, hlavne aby bola dodrzana geometria. Co sa tyka pretlacenych rebier, fotak bol milosrdny

Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní