Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Polikarpov I-16 - "Išak" /free/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Polikarpov I-16 - "Išak" /free/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 20 Sep 2014 14:19

Zdravím tak sa hlásim zas, tentokrát v leteckej technike.
Vybral som si opäť free model a to Polikarpov I-16 "Išak" alebo nazývaný "Rata" od http://www.modele-kartonowe.com. Na stránke ho nájdete v mierke 1:33 v troch prevedeniach a jeden v 1:48. Vybral som si 1:33 a hneď všetky tri si zlepím :P Detailnosť spracovania neni veľká ale pre mňa zatiaľ postačujúca ale pár detailov si chcem dorobiť alebo upraviť.
Predlohu asi nemusím predstavovať, mnohý tento stroj určite poznáte a pár kúskov sa na tomto fóre aj zlepilo. Ale nejaké malé info s wiki tu.
Obrázok
No a teraz nejaké foto zo samotnej stavby 3 strojov naraz :haha: Začal som sedačkami a kokpitom. Ako je videť na fotkách tak rebrá v kokpite boli len nakreslené tak som ich tam dorobil a tú jednu žltú páčku tiež. Následne som skúsil dorobiť nejaké popruhy pre pilota, zatiaľ sú len nasucho a chcel som počuť váš názor či by to mohlo byť.



Následne som vylepšil trocha palubné dosky a trocha motor. Ten motor som moc detailne nerobil lebo aj tak ho neni moc videť. A ešte som zlepil jednu prednú časť, ktorú som nechtiac zababral retušou ale dúfam že sa to stratí :beat plaster:


Zatiaľ sa to lepí dobre, všetko zatiaľ pasuje len všetky rebrá som musel dosť zbrusovať aby sa vôbec zmestili do obšívky. Možno som to vytlačil na hrubší papier s akým počítal autor.
Naposledy upravil/-a Sumec v 29 Jan 2015 23:11, upravené celkom 2 krát.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Polikarpov I-16 Išak/1:33/free/by Sumec

Príspevokod užívateľa mimapnd » 20 Sep 2014 15:37

to sa Tenkoza nasere, ze tri rovnake modely naraz :P je to velmi pekny stroj a potom ako si zlepil tank, tak tieto lietadielka budu tiez pekne. len tak dalej chalanisko. chcelo by to aj volaky traktor,ci?
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Polikarpov I-16 Išak/1:33/free/by Sumec

Príspevokod užívateľa Sumec » 20 Sep 2014 16:35

Tiež som si hneď na neho spomenul keď ma toto napadlo :) A ešte by som možno neskôr k tomu postavil aj Išaka v zimnej kamufláži :P Ale to by som si musel upraviť sám už. A ďakujem za pochvalu :big smile:

PS:
Traktor bude, ale to ešte neviem kedy.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Polikarpov I-16 Išak/1:33/free/by Sumec

Príspevokod užívateľa Roman » 20 Sep 2014 17:51

drzim palce ,nech sa dari, rusi maju jeden renovovany letuschopny,video ako lieta na leteckom dni je na you tube.

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Polikarpov I-16 Išak/1:33/free/by Sumec

Príspevokod užívateľa Sumec » 21 Sep 2014 14:33

Dneska deň blbec. Ukazoval som túto časť mame, lebo chcela videť čo som zlepil, akurát že mala trocha vlhké ruky. No a voda a potlač niesu kamaráti, tak tam zostal nádherný otlačok prsta. Tak ušívka je už v koši a musím si to vytlačiť a zlepiť znova :beat brick: Ako bonus pri fotení tanku dostal na frak aj on.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
sako1 | 46
Príspevky: 661
Meno: Miro
Bydlisko: Martin

Re: Polikarpov I-16 Išak/1:33/free/by Sumec

Príspevokod užívateľa sako1 » 21 Sep 2014 14:40

Interiér je fajn, krajší, ako v Modelikovskej verzii.
Ak si ešte nekukal to moje vlákno, tak pozri - Hlava tam rozpisoval fintičky lietadielkárov. Guličkou by sa zišlo prejsť diely krytu motora, nech sú oblejšie.
Tú retuš vidno - robil si ju vodovkami? - tie sa dajú dať dole namočenou vatovou tyčinkou, vyskúšaj :wink:
Tak držím palce, našliapnuté máš dobre, nech Ti to vydrží.
m.

Edit: ten príspevok si pridal počas toho, ako som ja písal ten svoj...takže tá retuš je už poriešená :)

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Polikarpov I-16 Išak/1:33/free/by Sumec

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 21 Sep 2014 16:07

keď sa darí, tak sa darí

ak ti môžem poradiť, strekni vytlačené stránky lakom (akryl, polomatný, ak chceš lesklé lietadlo, tak lesklý),
môžeš to potom aj olízať jazykom a nič sa ti nerozpije, kľudne a bez obáv to budeš môcť retušovať aj vodovkami
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Polikarpov I-16 Išak/1:33/free/by Sumec

Príspevokod užívateľa Sumec » 21 Sep 2014 16:14

Pozeral som aj tvoje vlákno aj tie fintičky, miesto guličky používam konec ofla skapelu ale moc to nejde zaobliť keď niektoré časti som zalepil sekundovým lepidlom ale však časom hádam prídem na to ako to lepšie lepiť :) A ďakujem hádam mi nervy vydržia do konca :big smile:

A toudi tiež ďakujem za radu, vyskúšam to niekedy. Ale chcem sa opýtať že keď sa to nastrieka, ohýba sa to dobre? či sa to náhodou neláme.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Polikarpov I-16 Išak/1:33/free/by Sumec

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 21 Sep 2014 16:28

to je tenká (viac tenkých) vrstva laku, takže v pohode a rozhodne ti to ušetrí kopu nervov ;)
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Polikarpov I-16 Išak/1:33/free/by Sumec

Príspevokod užívateľa Sumec » 21 Sep 2014 16:36

To určite ušetrí nervy. A asi najlepšie by bolo to striekať airbrushkov aby to bola fakt tenká vrstva. A ošetruješ tak aj originál kúpené, či ani netreba keď je to kvalitne vytlačené?
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní