Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Dioráma "Skládka"

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 07 Aug 2015 17:59

Ahojte,

z pokusov mi zostali dva kontajnery a Toudi ma inšpiroval k ich využitiu. Na hvezdárni som ich dal dokopy a po večeroch som si po troške zlepil aj pár doplnkov, ktoré budú tvoriť túto malú diorámu. Podložka má 21 x 16 cm a bude na nej v pozadí trochu trávy s kríkmi. Na betónovej ploche budú dva kontajnery, jeden by sa mal podobať vzhľadom na Toudiho predlohu a do druhého sa bude sypať zem, štrk a iný bordel. V zadu sú ešte cievky na kábel, plechové sudy, palety a porozhadzované dosky. Nakladač je tam zatiaľ ako výplň volného miesta, chcem pod ním spraviť tmavé stopy a trochu rozsypaného štrku, zemi. Večer ešte vybetónujem a zajtra nalepím zem.




Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 09 Aug 2015 12:02

Trochu som pokročil a plocha je už vybetónovaná. Použil som stavebné lepidlo na obklady, stvrdlo to pekne len trochu vidno pásy po sťahovaný latou. Potom som to prestriekal sivou, nalepil zem a tiež zašpinil cievky a dosky.

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa Zax » 09 Aug 2015 22:33

Zaujimava dioramka, aka je to mierka ? a ten nakladac je co za model ?

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 10 Aug 2015 21:07

Mierka je 1:50 a ten nakladač je kovová hračka od Siku, zatiaľ len ako doplnok. Okrem toho mám už aj vysadenú trávu, kontajnery a sudy vo farbe, len zatiaľ bez foto :big smile:
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 21 Aug 2015 15:52

Konečne som sa dostal k foteniu aj za denného svetla, lebo večer pri lampe to vyzerá inak. Vysadená tráva a pár trsov aj na ploche. Okrem paliet je všetko vo farbe, zatiaľ som ešte nedošiel k tomu ako natrieť tie palety aby to vyzeralo ako staršie drevo. Zvyknú bývať v svetlejšom odtieni ale aj tmavohnedé. Nasledovať bude patina na kontajneroch a sudoch a aj na ploche.



A nejako takto by to potom mohlo vyzerať pokope

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa petopato » 21 Aug 2015 17:15

Tie staré palety bývajú skôr tmavo šedé...a nezabudni ich trochu dokatovať :death:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 21 Aug 2015 19:00

palety bývajú z topoľa a ten časom naozaj zošedne až skoro do stredne sivej, ale ak sa používajú ako podložka na striekanie plechov,
tak sú kľudne aj červenohnedé ako základná farba
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa pisho66 » 04 Sep 2015 13:01

Bol som v lidli a mali aj sivé palety, tak dáku predstavu mám. Natrel som ich najprv takou svetlo sivou, potom že dám aj jemne hnedožltú a už ostali tak. Budú tak, že ešte nestihli dôjsť do úplne sivej.
Tie dve od čiernej budú pri tom zelenom kontajnery, ktorý ešte budem musieť trochu z vonka upraviť, vo vnútri už nalepená zem. K nej pribudne ešte bordel a dosky a z vreckovky kus akože plachty. Zem trochu prebehnem čiernou olejovou farbou aby nebola taká čistá. V druhom kontajnery tiež nalepený štrk a na ploche pár špinavých fľakov.



Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
Daniel | 58
Príspevky: 420
Bydlisko: Český Krumlov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa Daniel » 04 Sep 2015 13:17

Obdivuji modeláře, kteří si dokáží vymyslet a následně zrealizovat dioráma. Takže za mne velký obdiv a držím pěsti, at se zadaří i při dokončení tohoto projektu :wink:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dioráma "Skládka"

Príspevokod užívateľa serpens » 05 Sep 2015 08:32

Tie palety by si mohol oživiť tým že spravíš také zastriekané prázdne rohy ako keď sa strieka dáky plech. Myslím, že to tu niekto spomenul.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Diorámy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní