Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Zámok Žleby /Milan Bartoš/ 1:165

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Zámok Žleby /Milan Bartoš/ 1:165

Príspevokod užívateľa vasik1 » 06 Sep 2015 13:40

Report
Pokračoval som strechou Veľkej veže. Základňu som vystužil kartónovým rebrom málinko menším ako jej obvod. Prišlo mi to ako dobrý nápad z dôvodu presnejšieho osadenia k telu veže - a potvrdilo sa. Komín bol celkom fuška, no najviac som sa potil pri spájaní strechy s podstavou. Chýbali tam zálepky, takže sa lepilo na tupo, čo bolo občas dosť akrobatické a dostať lepidlo úplne do rohov sa mi podarilo len s pomocou tenučkého štetca. Zatiaľ osadené len na sucho. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Zámok Žleby /Milan Bartoš/ 1:165

Príspevokod užívateľa vasik1 » 06 Sep 2015 13:44

Tomu pretlačeniu sa dá len obtiažne vyhnúť. Valec zroluješ bez problémov, no potom sa tam vlepovali okná zlepené z dvoch vrstiev výkresu, čo je takmer neohnuteľné a pri tvarovaní do finálnej podoby to pod tým odoláva a prehýba valec. Našťastie v reále to nie je vôbec vidieť. Fotoaparát a svetlo s tieňom to však odhalia. :bad smile:

Užívateľov profilový obrázok
Salvor | 45
Príspevky: 24
Meno: Marek
Bydlisko: Trnava

Re: Zámok Žleby /Milan Bartoš/ 1:165

Príspevokod užívateľa Salvor » 07 Sep 2015 19:54

Vďaka Peter za odpoveď. Určite nesklamala. Po krátkom zamyslení som zistil, že starý nožík mám, ale 30 ročné skúsenosti nie. Preto narezávam a neryhujem. :)
No nič, v 50-ke to hádam dám.

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Zámok Žleby /Milan Bartoš/ 1:165

Príspevokod užívateľa group b » 07 Sep 2015 20:45

tak si vezmi pilník, zbruš tupou stranu nožíka do kulata a rýhuj tou :wink:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Salvor | 45
Príspevky: 24
Meno: Marek
Bydlisko: Trnava

Re: Zámok Žleby /Milan Bartoš/ 1:165

Príspevokod užívateľa Salvor » 07 Sep 2015 21:28

Skúsil som zbrúsiť tu ostrú hranu do tupa, ale výsledok sa mi nepáčil, papier som neprerezal, ale ani poriadne nenaryhoval, ohnutie bolo také nemastné, neslané. Musím ešte trénovať. :jawbone:

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Zámok Žleby /Milan Bartoš/ 1:165

Príspevokod užívateľa vasik1 » 09 Sep 2015 17:47

Nikdy neryhujem tupím nožom. Naopak - čepeľ musí byť ostrá. Dôležitý je ten správny tlak, aby som papier narezal, no neprerezal.

Report
Dnes som sa pohral s troma vežičkami na streche.


Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Zámok Žleby /Milan Bartoš/ 1:165

Príspevokod užívateľa Sekerka » 09 Sep 2015 19:23

Ale to ti potom urobí taký lom, či nie? A ten sa retušuje veľmi zle. Keď dáš biľku redšiu temperu, tak to podteká, a keď neutrafíš 100% odtieň, tak si v ... :wink: . Inak musím povedať že je to krásne čisté, tak nech ti to vydrží! :victory: Bude to nádherný kus :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Zámok Žleby /Milan Bartoš/ 1:165

Príspevokod užívateľa vasik1 » 15 Sep 2015 17:26

Samozrejme, že to urobí lom - to je predsa podstata ryhovania :wink: . A práve ten lom sa retušuje bez problémov. Ak pretrieš bočnou stranou štetca (nie koncami štetiniek), farba zatečie práve do toho lomu.

Report
A aby nevznikol dojem, že zaháľam, tak prinášam ďalší postup. Dokončil som všetky bočné veže a vežičky. Problém s rozmermi hornej časti a valca (tela veže) som mal najmä pri vežičke so špajľou v streche. Retuš však našťastie všetko prekryla. Začal som už aj so stenami zámku - najskôr predná. Práca spočíva v úmornom lepení okien, rámov a ríms, ale výsledok sa mi veľmi páči. Takže zatiaľ takto:


Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zámok Žleby /Milan Bartoš/ 1:165

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 15 Sep 2015 18:52

preto ja nenarezávam, ale ryhujem zozadu na presvetľovacej doske, ohyb je ohyb a netreba ho retušuvat, ale každý robí tak, ako mu vyhovuje
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Zámok Žleby /Milan Bartoš/ 1:165

Príspevokod užívateľa group b » 15 Sep 2015 21:43

nějak ti to bobtná :big smile:
Toudi má pravdu, kdo má doma skleněnej konferenční stolek, může pod něj strčit lampu a už rýhuje z druhý strany. Já ho nemám :confuse:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných