Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

T1E1 /GPM/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
JurkOo | 24
Príspevky: 91
Meno: Juraj Kajan
Bydlisko: MT

T1E1 /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa JurkOo » 03 Júl 2016 21:57

Dáme si takú menšiu hádanku na večer.


Kto si trúfa !? :)
Naposledy upravil/-a JurkOo v 01 Máj 2020 08:45, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: ??? /???/ ???

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 03 Júl 2016 22:06

T1E1?

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: ??? /???/ ???

Príspevokod užívateľa Roman » 04 Júl 2016 07:49

nieje to nahodou otocene hore dnom?

Užívateľov profilový obrázok
JurkOo | 24
Príspevky: 91
Meno: Juraj Kajan
Bydlisko: MT

Re: T1E1 /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa JurkOo » 30 Sep 2017 12:05

Fúha, no nečakal som, že to bude až také jednoduché :red: Áno, je to otočené hore dnom, snažil som sa vás zmiasť, lenže, ako vidím, to bolo márne :)
Takisto som si všimol, že som ešte pred rokom nepridal ďalší postup, ešte v tých dávno zabudnutých časoch som kostru potiahol obšívkou. Potom som model na dlllho odložil. Presnejšie do Vianoc, kedy som začal robiť na pásoch, tie som ako inak nedokončil, ani nevyrezal a odložil model až do začiatku septembra, kedy som pokračoval. Medzi tým som ale ešte spravil ďalšie dva modely, ktoré som tu neprezentoval.
Report
Ako som už spomínal vyššie model som potiahol obšívkou, potom som ešte v jeden voľny večer spravil vežu. Na model dorábam nitovanie, podľa postupu,
ktorý ukazoval Sumec kedysi dávno :P Zatiaľ sa to lepí bez výrazných ťažkostí. Dosť mi dal zabrať ten kryt hlavne, niesom spokojný so svojou prácou, mal som sa viac snažiť alebo vyskúšať druhý pokus. :confuse:


Ospravedlňujem sa za fotky (neorezané, veľké), ale pridávam ich cez telefón a nemám iné možnosti... :death:

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: T1E1 /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 01 Okt 2017 07:38

-na ten kryt hlavne je liek: smirgel,tmel,smirgel,farba
-sumec robil nity na lietadle.na tankoch mozes robit nity aj tak ze si ihlou narobis vhodne kolecka,tie ponalepujes na tank a potom na kazde kolecko kapnes malu kapku herkulesa. a na nite budes mat peknu polgulatu hlavicku.

Užívateľov profilový obrázok
JurkOo | 24
Príspevky: 91
Meno: Juraj Kajan
Bydlisko: MT

Re: T1E1 /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa JurkOo » 02 Okt 2017 22:14

Áno, viem, že by sa to dalo aj tak, lenže v oboch prípadoch je tu ten problém, že sa mi to nechce prefarbovať, takže tak... :victory: :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
JurkOo | 24
Príspevky: 91
Meno: Juraj Kajan
Bydlisko: MT

Re: T1E1 /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa JurkOo » 01 Máj 2020 08:45

Vzhľadom na to, že model už dokonca bol aj na jednej súťaži v Tatrách v lete. Je načase to tu doklepnúť. Čo sa týka priebehu stavby až tak rýchly nebol a časom som ho hlavne už nedokumentoval. Ostatne, počas troch rokov som zlepil asi tri ďalšie modely, plus zo štyri abcčka, ja viem... Nič moc :beat plaster:
Report
Najväčším problémom boli asi pásy, ďalšia vec, že sa mi mierne prehnula bočná stena pri lepení obšívky, ale najväčší bol externý problém, že to leto, kedy som na modely začal pracovať som sa spriatelil s ďalším tekutým druhom ovocia (nemyslím džúsik). No ale späť k tým pásom. Model mi zabral asi 80hodín, desať z toho len podložka a záverečná kompletácia a polovicu zo zvyšku som venoval pásom, z ktorých som spravil asi 40 percent. Jedného dňa mi napadlo spraviť z toho celkom opustený stroj, niekde v kúte, ktorý si postupne berie príroda späť. Postupne som túto myšlienku zlepšil a hlavne som si poriadne vyskúšal patinu, keďže stále to bol neprefarbovaný model. Inakšie som chvíľu aj rozmýšľal nad prefarbením a laser pásmi, ale to si ho radšej niekedy zlepím znovu. :)
Podložka
Nič extra :victory: je to len trevotriesková doska (bukas) olepená Abs páskou správneho odtieňa. Na ňu som naniesom hrubšie časti z preosiateho piesku, aby som vytvoril mierne kamenistú pôdu, ešte kým to bolo vlhké, zafarbil som to pigmentami, reku nech je to následne jednoduchšie. Nakoniec celkom zbytočný krok, aj tak som ju celú prášil a maloval ešte niekoľkokrát. Povrch sa mi zdal príliš hrubý, tak miestami som prisypal ešte preosiatu zem, kvôli jemnejšej štruktúre. Dopnil som ju o nejaké akože spadnuté diely, otlačil pásy, pridal trsy trávy, malé kamienky a vzniklo toto:

Ešte dodám, že fotky vznikli vlastne len kvôli tomu, že sa pri sťahovaní odlepil zvyšok modelu od podložky :death:
Ďalej už následovalo len finálne zaprášenie modelu na ktoré som čerpal inšpiráciu hlavne z niekoľkých čísel časopisu Modelář, avšak nič konkrétne. Len všeobecné informácie ako by asi mohol vyzerať členitý kus kovu nechaný na pospas počasiu. Viac povedia fotky.

Zopár detailov:

Ako iste vidno fotenie nieje jedna z mojich najsilnejších stránok, ale toto je maximum, čo som zo seba dostal na niekoľko pokusov. Pokus o nejaké poriadne reálnejšie fotky:

Spravil som ich asi desať, ale len dve som nakoniec považoval za použiteľné, to mi vychádza ako pätinová úspešnosť.


Záverom len dodám, že model sa lepil skutočne výborne a nenašiel som na ňom jedinú chybičku. Plus by som ešte rád vyzdvihol formu na základe ktorej má človek robiť články pásu, aby mu pekne sedeli. Ja model určite môžem odporučiť niekomu, kto by chcel na začiatok malý a vcelku jednoduchý tančík s ťažkými pásmy. Ja som ho asi proste lepil v nevhodný čas :P

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: T1E1 /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 01 Máj 2020 13:11

Výborná práca a že si ho dotiahol po dlhej dobe, zaslúži tiež pochvalu :wink:
Na tých finálnych fotkách si zrejme fotil proti svetlu a preto si mal problém z nich vybrať také lepšie. Inak to pozadie je pekné!

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: T1E1 /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 01 Máj 2020 13:18

Paráda, aj s tou podložkou. Gratulujem k dokončeniu! Bol by dobrý aj celkový pohľad na model s celou podložkou...
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: T1E1 /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 01 Máj 2020 13:26

Nahodou model aj podložka fajn ..:) Jedine ako hovorí Ico, nefoť proti svetlu, veď tie horné fotky nemáš najhoršie, takže stačí len nastaviť správnym smerom...Teším sa na dalšie modely :big smile:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných