Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Skoda 15Tr M / P.Kudrej / 1:87

Moderátor: developer10

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Skoda 15Tr M / P.Kudrej / 1:87

Príspevokod užívateľa LuPa » 16 Aug 2018 18:36

Niekde tu na fore som nasiel odkaz na stranku kde sa daju stiahnut podla mna krasne modely autobusov, trolejbusov roznych znaciek a verzii. Najviac ma potesilo ze su k volnemu stiahnutiu aj vozidla MHD, ktore uzivam a preto som si zvolil prave tuto "201ku", ktorou som cestoval pravidelne z/do roboty :big smile:
Dufam nie je problem ze som model v M1:87 zaradil medzi Miniboxy...
Aktulany stav vidiet na foto, lepi sa to bez problemov, tlacene na 120g papier.
Nasiel som ale par nezrovnalosti medzi navodnou kresbou, navodom a dielmi:
- v navodnej kresbe je lava chlopna medzi celom Tbusu a bokom (diel 1a) oznacena ako 1a, spravne ma byt 1b
- takisto je nespravne v kresbe aj navode zakladna zberacu oznacena ako 1c, spravne ma byt 1d.Na tomto diely by pomohlo oznacenie smeru jazdy
- v navodnej kresbe je zle uvedeny poklop 1d, spravne ma byt 1e, tiez by pomohlo oznacenie smeru jazdy.
V detaile navodnej kresby pre prednu napravu su chybne oznacene tieto pozicie:
Je R1, ma byt spravne 6b
Je R2,ma byt spravne R1
Je R3,ma byt spravne R2
Je R4,ma byt spravne R3
Toto su ale len drobnosti podla mna.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda 15Tr M / P.Kudrej / 1:87

Príspevokod užívateľa LuPa » 27 Aug 2018 21:54

Pokracujem dalej, postupne to pribuda.Model aj nadalej sedi ale znacne som ho pokazil retusovanim dielov na strerche zadneho clanku Tbusu :-( :-(
A nasiel som aj par dalsich nezrovnalosti medzi navodom a kresbou:
-v navode aj kresbe chybaju diely 3c, 3d (ich umiestnenie na modely je ale bez problemov)
-v casti Pripravne parce ma byt "haky 4f! nie 4e
-na diely 2 chyba ciarkovana ciara na umiestnenie dielu 2c
-v navode nie je spomenuta predna podlaha 6d
-v kresbe aj navode ma byt zasterka za poslednou napravou 6e, je nespravne 6d
-velka zasterka ma byt spravne 6f

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda 15Tr M / P.Kudrej / 1:87

Príspevokod užívateľa LuPa » 01 Sep 2018 15:22

Trolejbus je hotovy, mozte nastupovat ak sa zmestite :) Aj napriek hore popisanym chybam je to velmi pekna predloha (mne osobne dost blizka) a uvedene chyby nepovazujem za problem.Presnost modelu je na vysokej urovni,nemal som problem s nicim. Na diely 7d ("harmoniku") som pouzil obycajny kancelarsky papier kvoli lepsiemu tvarovaniu a myslim, ze to bolo dobre. Aj tak mi na viacerych miestach v rohoch " harmonika" popraskala, kvapol som tam zvnutra lepidlo a asi aj preto je tuhsia pri jej zmackunuti a napruzuje cely Tbus tak, ze stredna naprava je jemne vo vzduchu :-(. Model som zabudol lakovat pre strihanim a asi aj preto mi laserova farba dost opadava, co sa na drobnych dieloch citelne prejavuje :-( . Navyse som doplnil len cierne koncovky na zberace, ktore su oprete v reale na trolejovom vedeni a dost ma potrapili lana od "palic" k navijakom vzadu.Su z tenkeho silonu, ktory dost pruzi a tym sa tazko lepi na konkretne miesto. Rozmyslam to nahradit ale aktualne nemam asi nic zodpovedajuce po ruke. Nitka sa mi zda dost hruba.Mate nejaky napad?

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Skoda 15Tr M / P.Kudrej / 1:87

Príspevokod užívateľa iconmaster » 01 Sep 2018 16:12

Pekna praca, gratulujem k dokonceniu. :wink:

Namiesto silonu mozes skusit pouzit tenky medeny drotik z kabla, ale ten musis najprv nafarbit. Potom este existuju take pruzne tenke nite, ktore s oblubou vyuzivaju aj lietadielkari - tam je vyhoda, ze ich mozes mierne napnut a tak nalepit na model, pricom to ostava napnute aj po dlhsom case. Napr. nieco taketo https://www.prospektor.sk/lanko-0-03-mm-p10924

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda 15Tr M / P.Kudrej / 1:87

Príspevokod užívateľa LuPa » 01 Sep 2018 16:33

Dakujem za pochvalu aj typ :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Skoda 15Tr M / P.Kudrej / 1:87

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Sep 2018 15:22

pekné to máš a obdivujem ťa za trpezlivosť s harmonikou, u mňa by už asi letela do koša :bad smile:

LuPa napísal:... model som zabudol lakovat pre strihanim a asi aj preto mi laserova farba dost opadava, co sa na drobnych dieloch citelne prejavuje...

hej, lakovanie je veľa dobrá vec, hlavne pri lacnej laserovke
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda 15Tr M / P.Kudrej / 1:87

Príspevokod užívateľa LuPa » 17 Sep 2018 17:49

Dakujem :big smile: Nevyzera uplne idealne ta harmonika.Trhala sa v tych rohoch, lebo bola tlacena na kanc.papier ale cielene, myslim ze na 120g papieri by zas bola moc tuha.Takze z jedneho boku je celkom podarena a z druheho zvlnena kvoli lepidlu co som tam kvapol z dovodu pevnosti a tym nadvihuje zadnu cast tbusu :-(
A asi si zvyknem laserovy model pred strihanim streknut 4-5 vrstvami laku ako to niekde na fore sikovnejsi spominali :) Pri aktualnej T148 AD20 mi to zatial vychadza.

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný