Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

BR 52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - Orech

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

BR 52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - Orech

Príspevokod užívateľa orech » 28 Dec 2018 13:02

Ahoj :victory:
tento model je zde na fóru prezentován už víc než dost. Rozepisovat se o něm asi nemá význam. I já bych chtěl přispět svou troškou do mlýna, tentokrát z pohledu čistolepiče. Vím o všech chybách ( tedy doufám, že vím ), které tento model obsahuje a i přes to všechno se chci o to pokusit. Model jsem před pár lety koupil od Fita, rozestavěl, začal přebarvovat jako všichni ostatní a pak vyhodil. Tento rok jsem ho znovu koupil v novém vydání v najivní představě, že autor a nakladatel odstranili chyby, na které upozorňovali modeláři na všech možných fórech. I ve svých 47 letech jsem se přesvědčil, jak jsem najivní. Jediný rozdíl oproti starému vydání je, že díly jsou trochu jinak rozmístěné a některé jsem dokonce ani nenašel i když v původním byly. Tady však nakladateli křivdím, že je to jediný rozdíl. Papír, tisk a hlavně barvy mi příjdou na vyšší úrovni jako u původního vydáni. Na obale se píše, že se jedná o digitální tisk ( fakt netuším, co to je a jaký je rozdíl oproti laserovému ), a na přiloženém upozornění je napsáno, že některé druhy lepidel mohou rozpouštět toner. Proto jsem na model před stavbou aplikoval fixativ a zatím se tento problém neprojevil. Stavbu chci tedy prezentovat jako čistostavbu, protože přebarvovat neumím a to, že model nakonec vypadá jako papírový, se mi svým způsobem i líbí víc. Model stavím tak jak je, jediné, co přidávám jsou ivantovky a od Ivanta při prvním pokuse dodané kryty ložisek u dvojkolí na tendru. Jako zdroj inspirace a hlavně návod jak na to mi slouží především toto fórum a zde prezentované stavby jako Ivantova, Fitova, Palusova a dalších. Hlavně Ivanta asi nejvíc ¨vykrádám¨za co se mu omlouvám.

Stavbu jsem začal před zhruba třemi měsíci tendrem. Zatím v pohodě, pár chyb, se kterými by si nešlo poradit. Problém s brzdovým válcem jsem odstranil jako Ivant, jehož řesení se mi zdálo lepší jako Fitovo. Ještě nevím, jak vyřeším uchycení brzd na rám, ale tady asi použiju řesení navrhované Fitom, protože posouvat otvor v rámu jako Ivant se mi nechtělo.

Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR 52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - Orech

Príspevokod užívateľa Fito » 28 Dec 2018 14:28

Toto je nenormálna nostalgia už :wink:

Keď si tak uvedomím, že od časov multiparalelky ubehlo už viac ako 9 rokov ....
Ale ide ti to pekne, dúfam že nebudem sám, kto sa nechá nakopnúť a posunie ten svoj "Kriegslok" k zdarnému koncu...
Asi to už máš naštudované, ale fakt si daj pozor na tie brzdy na samotnej lokomotíve.
Toto budem teda veľmi rád sledovať.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR 52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - Orech

Príspevokod užívateľa Oliver » 28 Dec 2018 19:14

Držím palce v ďalších prácach, rád si pozriem tvoju stavbu. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: BR 52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - Orech

Príspevokod užívateľa orech » 07 Jan 2019 10:29

Ahoj :victory:
děkuji za podporu. Přes svátky jsem pokračoval na tendru. Bohužel jsem ho musel trochu "zašpinit", protože při stavbě se mi podařilo na boku modelu udělat brutální flek lepidlem :beat brick: . Můj pokus o záchranu modelu nakonec dopadl takto. Mohlo to být lepší, ale po tom, jak to vypadalo a vzhledem k touze po jeho rozdupání, jsem celkem spokojený.


Model zatím v této fázi celkem pasuje, nějaké chyby tam jsou, ale nic vážného. Jak už jsem psal nic, co by nešlo odstranit. Nějaké chyby se podařilo vyrobit i mě, ale to jednak mou nešikovností a podruhé nevhodným postupem stavby, protože návod opravdu za moc nestojí a je třeba si dobře rozmyslet co a hlavně jak udělat. Takže jsem rád, že mám dva originály šmikajdy :haha: Trochu mi vadí, že to žluté maskování plynule nepřechází z tendru na ty boky zásobníku na uhlí ( či co to je ), ale to bude asi záměr, protože při bočním pohledu ty pásy vypadají, že je to OK. Takže zatím tak. Příště už snad na kolech. Ty dělám originál ze šmikajdy. Původně jsem chtěl lasery, ale nakonec jsem z důvodu mé neschopnosti cokoliv přebarvovat, aby to i vypadalo k světu, zavrhnul.
Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: BR 52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - Orech

Príspevokod užívateľa Roman » 07 Jan 2019 17:39

-vyzera to super. lokomotivu mam v plane, len odradza ma tych cca4500 srobov.
volakde bola debata ci boli kolomotivy takto maskacove,nasiel som na maskacovky 4 fotky z vojny

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: BR 52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - Orech

Príspevokod užívateľa orech » 18 Jan 2019 16:31

Ahoj :victory:
Roman napísal:volakde bola debata ci boli kolomotivy takto maskacove,nasiel som na maskacovky 4 fotky z vojny

Takto maskovanou mašinu jsem taky nikde nenašel, ale zase tak moc to neřeším. Model se mi líbí i takto a stavba mě baví. A na nějaké úpravy stejně nemám.

Na modelu jsem dokončil kola. Ještě že nejsou moc vidět, protože moc se mi nepovedla. Nějak se mi nedařilo pracovat s tím kružítkem od Olfy a výsledek pak za moc nestál. Bylo to více o trápení než o nějaké radosti, takže jsem rád, že je mám za sebou. Než budu dělat kola na lokomotivě, musím se to naučit a vyvarovat se chyb při vyřezávání, protože tam už je neschovám.

Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní