Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Škoda Sentinel/abc/1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

Škoda Sentinel/abc/1:32

Príspevokod užívateľa palyxk » 10 Jan 2019 09:41

Rozhodol som sa, po dlhom zbieraní odvahy, že aj ja prispejem nejakou trochou do mlyna. Voľba padla na tento abc model Škody. Takto mi k Škode Fabii a Škode 120 ls pridá (snáď ďalší ) :big smile: model.
Tento model mám 3x (2x verzia abc a raz verzia fifík), takže prípadne chyby mám príležitosť napraviť. :P

Začal som štandarne kolesami. Používam už inovovaný spôsob t.j. podlepenie pláštov výkresom a vnútroných pláštov 120g papierom a lepím na tupo. Urobil som ešte výrezy na diskoch a aj retuš kde mi trochu ušiel odtien z vnútornej strany, ale spolieham sa na to, že veľmi viditeľný nebude.

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

Re: Škoda Sentinel/abc/1:32

Príspevokod užívateľa palyxk » 14 Jan 2019 09:22

Cez víkend sa mi ako-tak podarilo dokončiť druhú sadu kolies.

Hlavne to tvarovanie nie je celkom tak ako by som si to predstavoval, ale mohlo byt aj horšie.
Pokračoval som kabínou.

Pretože som podlepoval viacej dielov, podlepil som si rovno aj nakladovy priestor a zložil ho. Priložené na sucho.

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Škoda Sentinel/abc/1:32

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 14 Jan 2019 09:57

No vidíš ako pekne, ešte pec, sedačky, strecha, trochu toho interiéru a je hotovo. Aj ja ju mám v pláne, dakedy v ďalekej budúcnosti.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

Re: Škoda Sentinel/abc/1:32

Príspevokod užívateľa palyxk » 21 Jan 2019 09:16

Po menšej "nehode" s podložkou som si musel zaobstarat novu. Ale predsa len som niečo spravil.

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

Re: Škoda Sentinel/abc/1:32

Príspevokod užívateľa palyxk » 28 Jan 2019 09:14

Začal som už spracovávať podvozok.


Nie som celkom spokojný s úchytom úložného priestoru, niečo ešte vymyslím. Ale model takmer hotový.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Škoda Sentinel/abc/1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 28 Jan 2019 13:52

Pekné to máš. Tiež som ju "pár" rokov dozadu lepil a vtedy sa mi úplne skrútili bočnice. A tak skrútené su dodnes. :bad smile:
Len niektoré fotky sú dosť rozmazané a není tam skoro nič vidieť. Tak natom skus popracovať. :P

palyxk napísal:Po menšej "nehode" s podložkou


čo sa ti s ňou stalo?
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

Re: Škoda Sentinel/abc/1:32

Príspevokod užívateľa palyxk » 29 Jan 2019 09:30

Fotky su robene mobilom (Samsung S7 edge), neviem cim to je, ale myslim ze tym, priamo nenahravam z mobilu ale davam na skype pre kamaratov a odtial stahujem. Alebo mozno ja zle fotim.
Tu je fotka priamo z mobilu.


Inac na tu podlozku sa mi rozlialo sekundove lepidlo po celej dlzke a kedze som ho mal na a4 papieri lebo som aj retusoval tak sa mi pol a4 prilepilo na podložku. Aj som chcel kupit to rozpustadlo na sek.lepidlo Ale kedze som uz dlhsie uvazoval o zmene tak mi to az tak nevadilo.

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

Re: Škoda Sentinel/abc/1:32

Príspevokod užívateľa palyxk » 31 Jan 2019 09:12

Tak model je takmer dokonceny. Este urobim nejake tmelenie aby som zamaskoval chyby pri lepeni nakladoveho priestoru a kabíny.

Skúšobne nasadené kolesá.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda Sentinel/abc/1:32

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 31 Jan 2019 17:10

dobré to je, len škoda, že si nevyrezal vzduch z náhonu kolesa a medzi odpružením, keď už si sa toľko hral s kolesami :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
palyxk | --
Príspevky: 56
Meno: Pavol Kosc

Re: Škoda Sentinel/abc/1:32

Príspevokod užívateľa palyxk » 31 Jan 2019 17:22

Este stale mozem :) Nie je to fixne.

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných