Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
JanRoman | 23
Príspevky: 72
Meno: Ján
Bydlisko: Hanušovce nad Topľou

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa JanRoman » 29 Júl 2016 09:25

Krása :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 17 Feb 2019 21:48

Sice s riadnym opozdenim, ale aj tak dakujem kazdemu za komentare :victory:

A kedze sa mi podarilo odpratat plast zo stola, zase som dostal chut na papier.
Report
Kabina
Sice clanky pasov uz mam nejaku tu dobu vytlacene, zatial som sa rozdohol, ze skusim kabinu a kapotaze.
Pre zvyraznenie panelov som vyrezal tenku medzeru okolo dveri a tak som podlepil kabinu. Kedze cela obsivka kabiny je z jedneho dielu a na nej su vsetky tie casti, ktore sa maju zaoblit a navyse po vyrezani okien je to velmi krehke, dost blbo sa tvarovala. Este chcem tie obluky trochu dotvarovat v takto zlepenom stave a takisto rozmyslam, ci by sa nehodilo niecim vystuzit tie stlpiky alebo len napustit sekundakom. Kazdopadne nieco bude potrebne, lebo ju chcem striekat samostatne (kvoli neskorsej montazi interieru).
Popri kabine som zlepil aj kapotaz okolo nej. Tu som podobne vyrezal medzery medzi jednotlivymi castami a diverkami. Po vytvarovani a jemnej uprave sa tie diely dali celkom dobre dopasovat. Aby to pekne sedelo aj s kabinou, bude zrejme narocnejsie..

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa WanRayen » 18 Feb 2019 08:46

Peťo! Nádhera!! :dribble:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Dec 2019 02:07

Vďaka Tino :wink:

Dneska len taký mini-report, aby som vás uistil, že model ešte neskončil v separovanom odpade :haha:
Zároveň som už dávno sľúbil Mirovi, že poinformujem o zlepiteľnosti rozloženého objektu..

Report
Klimatizácia kabíny (asi)
Ktorí sa zúčastnili workshopu Rihno na Hvezdárni v lete, si zrejme pamätajú na môj "príklad z praxe". Mal som totiž problémy vytvoriť zaoblenia na hranu objektu, ktorý bol zrovna tento diel. Rozhodol som sa ho prerobiť, lebo vo vystrihovačke je dosť zjednodušený a hranatý.
Serpens nielen, že to namodeloval celkom ľahko, ukázal, ako by to rozložil on. Ja som vtedy už mal nejaký svoj rozklad (bez 3D, iba za pomoci 2D CADu), tak reku otestujem obe, aspoň zistím ktorý spôsob je vhodnejší do budúcna.


Po zlepení oboch tie obliny boli krajšie na tej Serpensovej verzii. Aj keď som pôvodne veľmi neveril, že pekne zlepím tie úzke cípy, ale sadli dobre. Akurát na zadnom R=2 mm zaoblení to už bolo moc. Takže vzal som si ten krajší, napustil sekunďákom a vybrúsil tie prechody. Nakoniec som osadil sieťku a prilepil rámik + mriežky na boku:


Na záver len dodám, že pomocou tohto experimentu som zistil, že tie cípiky bude asi vhodnejšie dávať na plášť obšívky, než na bočné diely, ako som to doteraz robil. Tvarovo sú takto krajšie prechody a aj ľahšie sa zo zabrúsi do želanej podoby.

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 30 Dec 2019 09:37

Super, majstre! :victory:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný