Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Pokec

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa xavi » 12 Aug 2019 14:41

Free verzia nie je ukradnuta. Len je free. Mozes.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Aug 2019 15:37

xavi napísal:Free verzia nie je ukradnuta. Len je free. Mozes.

na ZÁROBKOVÚ činnosť, určite?
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa xavi » 12 Aug 2019 15:43

To si precitaj v tych podmienkach co si na zaciatku odlkikal a suhlasil s nimi. Kazda firma to ma inak. Niekto ti da free a rob s tym co chces, iny nie a vyzaduju aby si mal nejaku "nie-home" ediciu. Vacsinou to je kvoli supportu a tomu aby sa s nimi nejaka firma nesudila, ked nieco nepojde ako ma. Ale skor by som povedal ze mozes produkty na tom vytvorene smelo predavat.
Napriklad mozes predavat fotky a fotoobrazy ak si ich editoval na free programe. Zatial som sa nestretol s tym aby to bolo zakazane.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Aug 2019 16:14

takže free verzia Sketchupu sa môže používať len na nekomerčné účely,
to len aby sa nezabudlo, ak by náhodou niekto chcel komerčne vydať model, ktorý by kreslil vo free verzii ;)

ja by som si ho aj kúpil, ale to by nesmel byť vadný, má zlý export .dae súboru, občas má niektoré čiary dvojité a napr. v Pepakura Designery to nerobí dobrotu pri rozklade modelu
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa borog34 » 12 Aug 2019 17:57

Tak to trošku spresním ohľadne tej free verzie Sketchupu: ad.1 je to tak ako píše toudi, teda je možné použitie len na nekomerčné (súkromné) účely; ad.2 nikde na blogu nie je písané že mám v pláne vydať nejaký model a ak aj tak len pre vlastnú potrebu a určite nie komerčne; ad.3 kvôli určitým dôvodom ktoré nebudem konkretizovať mám v pláne venovať sa už len čisto kresleniu bez nejakých vedľajších zámerov ako je tvorba papierových modelov alebo poskytovanie hotových 3D modelov; ad.4 z rovnakých dôvodov som pred časom prestal prezentovať modely na fórach a včera som zrušil aj FB účet.
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa atlon » 12 Aug 2019 22:47

"Non-commercial use means that you may not sell, rent, lease or lend the output of the Software." tak toto by sa dalo vyložiť hocijako, keďže výsledný 2D model NIE je výstup z Kečupu, či? Lebo výstup z Kečupu ide do Pepakury a az pepakury máš už iný výstup .... takže v podsstate zarábaš na pepakura výstupe :big smile: čiiiiiiii??
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa xavi » 12 Aug 2019 22:51

Tak tak. Chcel by som vediet ako to zistia, ak je 3d model rozlozeny, vytlaceny na papier a original file zmazany.

Užívateľov profilový obrázok
marchal | --
Príspevky: 1178
Meno: Martin
Bydlisko: Míčov-Sušice

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa marchal » 21 Aug 2019 19:30

Přátelé a kamarádi modeláři ze Slovenska,neznáte náhodou osobně tohohle hajzla? https://www.facebook.com/daniel.petrek? ... SEARCH_BOX
Když pominu to,že posílá dost nechutný zprávy modelářům na FB objednal si modely od jedné kolegyně modelářky,jaksi je zapoměl po obdržení zaplatit a pro jistotu zablokoval komunikaci s onou modelářkou.Proto vás všechny prosím o pomoc.Případné info klidně mě,nebo přímo dotyčné modelářce https://www.facebook.com/petra.podzimko ... oup_dialog

Mnohokrát děkuji.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa Fito » 22 Aug 2019 14:57

No tak toto je nemilé.
Ja som pozrel databázu z objednávok ,ale na také meno som nikdy nič neposielal.
Rovnako sa ten týpek nenachádza ani v databáze fóra.

V každom prípade, bodaj mu Herkules zaschol!
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 23 Aug 2019 18:16

jeden týpek na fasbúku napísal:Je to náš bývalý zákazník, už dlhý čas sa u nás neobjavil. Ono celkovo ten mladý muž mi pripadá tak trochu mimo, slušne povedané. Momentálne naňho kontakt nemám, teda už dlho sa u nás neukázal, prebehnem jednak materiály v robote a pokúsim sa nájsť kontakt

tak uvidíme
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní