Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

ADW Model

Užívateľov profilový obrázok
hank | --
Príspevky: 151

ADW Model

Príspevokod užívateľa hank » 16 Dec 2009 17:28

(Admine, nevím přesně, kam tohle patří, když uznáš za vhodné, tak to prosím přesuň podle své úvahy.)

Možná je to praštěnej nápad, ale když vidím, jak páni Wandtkeové chrlí na trh jeden model parní lokomotivy za druhým, závidím polským kolegům, že mají - a jaký mají! - výběr polských železničních vozidel.

Ptám se proto zkušenějších - možná jste někdo s ADW Modelem komunikovali přímo - myslíte, že by byla a jak úspěšná by byla šance navrhnout jim, aby vytvořili a vydali model(y) podle některé z předloh rakouských parních lokomotiv, které jezdily zároveň v Polsku i v Československu?

Rakouská 429 = 354.7 ČSD = Ol 12-7 PKP, muzeum v Chabówce, provozuschopná
Rakouská 270 = 434.1 ČSD = Tp 12-25 PKP, muzeum v Chabówce, provozuschopná
Rakouská 80 = 524.0 ČSD = Tw 12-12 PKP, muzeum v Chabówce
Rakouská 73 = 414.0 ČSD = Tp 15 PKP, dochovala se 414.096 v Českých Velenicích.
Rakouská 310 = 375.0 ČSD = Pn 12 PKP, ty se dochovaly hned dvě - pochopitelně 375.007 v NTM na Letné a 310.23 v rakouském muzeu ve Strasshofu.

A ještě jedna původně německá: Pruská G 7 = 413.0 ČSD = Tp 2 PKP, muzeum Jaworzyna Śłąska.

(Schválně jsem vyjmenoval jen dochované muzejní kusy.)

Myslíte, že by byl na Slovensku o takové modely zájem? Já bych určitě bral všechny uvedené, nejlépe v měřítku 1:45. Na mně ale nezáleží. Kromě toho - ne že bych se bál Wandtkeovcům napsat, ale nemám gebíry mluvit jménem zdejší modelářské obce, takže se ptám, jestli by byl zájem, jaká by byla šance na realizaci takového projektu a kdyby byla, zda by se tady našel někdo, kdo by jim to navrhl. (Kromě toho by bylo nejlepší, kdyby se na ně obrátil někdo, kdo umí polsky. Ne že bych je podezříval, že neumějí cizí jazyky, ale udělalo by to lepší dojem.)

Logická námitka: Proč nenavrhnout někomu na Slovensku konstrukci a vydání modelů podle čs. předloh? Stejně logická odpověď: Polský trh je 8x větší než slovenský a zájem Poláků o čistě čs. předlohy nevidím jako perspektivní. ADW jsou zkušení autoři a teď už i obchodníci. Kromě toho s rakouskými předlohami by mohli uspět i na trzích v německy mluvících zemích. Jejich modely podle německých předloh jsou nabízeny v mezinárodních internetových obchodech a soudě podle odezev na fórech, dost úspěšně.

Těším se na vaše reakce.

zdraví
hank
... i my dědci můžeme být ještě všelijak užiteční...

Užívateľov profilový obrázok
hank | --
Príspevky: 151

Re: ADW Model

Príspevokod užívateľa hank » 21 Dec 2009 14:12

Tady to nikdo nečte, asi jsem to uložil do příliš temného kouta... :confuse: :amazed:
Admine, kam by se to hodilo lépe, aby si to přečetli ti správní lidi?
Nebo se podívejte na české fórum sem http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=6761, tady už jsme se k něčemu dopracovali...

zdraví
hank
... i my dědci můžeme být ještě všelijak užiteční...

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: ADW Model

Príspevokod užívateľa serpens » 21 Dec 2009 14:15

Precitalo si to cca 70 ludi, len na to nikto nereagoval :P
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: ADW Model

Príspevokod užívateľa Fito » 21 Dec 2009 14:19

Jj, cital som tiez,
ako znamy pesimista som si iba povzdychol.
Jasne, sme 8x mensi trh ako PL, takze je mi jasne, ze ADW sa asi o "nase" lokomotivy moc zaujimat nebude.

Ale drzim palce, hned si objednavam vsetkych 5 hore menovanych masiniek.
:vicotry:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Burton | --
Príspevky: 608
Bydlisko: Nemecká

Re: ADW Model

Príspevokod užívateľa Burton » 21 Dec 2009 23:16

Ahoj Hank!

Zamertne som na tuto temu nereflektoval, bo som asi jediny co viac menej zareagoval (resp. rozprudil diskusiu) na tvoj prispevok o plastikovych dieloch na multi... Cakal som, ze sa najde niekto, kto prvy zareaguje na tuto temu... Moj osobny typ bol na Fita, ale cakal som dokial bude provozuschopny (cize pride s Italie... :wink:) A nesklamal som sa ... (Vdaka Fito!)
Co ti napisat????
Ako tu na to hladim a studujem, tak zistujem, ze para si ma ziskava stale viac a viac. A asi nie som jediny...
PODLA MNA TVOJ NAPAD VOBEC NIE JE STRELENY.
Isto nebudem jediny, co napisem, ze tu existuje hlad po CESKO-SLOVENSKYCH PARNYCH masinkach. Otazkou zostava, kolko modelov by sa dokazalo na tomto trhu predat a na to navazujuca otazka, ci by sa do toho ADW pustilo. Osobne tipujem na Slovensku tak 30-40 ludi (sudiac podla odoziev na multi...) Sam za seba mozem s kludnym svedomim napisat, to co Fito - kludne by som zobral vsetkych 5 menovanych masiniek. Lenze nie som obchodnik a vobec si netrufam na dakesi jednanie - pohorel by som ako ta fakla... A este by ma "obugali" aj o gate... Jedini co tu ako tak maju skusenosti s Polskom, su isty ludia... Ale ti sa po nedavnych udalostiach stali pesimisti... (Prepacte, nemenovany, to je moj nazor... :eyes droped: :unhappy: :eyes droped:)
Suma sumarum, Hank, zbabelo napisane, cenim si tvoju snahu, som vsetkymi piatimi za, ale osobne ti dokazem vyjadrit podporu len tymto odkazom...

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: ADW Model

Príspevokod užívateľa jozkin » 06 Jan 2010 15:13

Aha, tak ja sa rovno priznam, ze som toto vlakno do teraz nenesiel :red: Reagoval som vsak na ceskom fore.
Takze moje nazory:

Podla mna by to mohlo byt zaujimave hlavne z toho pohladu, ze v tomto pripade by neslo o cisto ceskoslovenske lokomotivy, pretoze stroje, ktore spomina Hank boli vyrobene este za K.u.K. monarchie (C.aK., respektive este za Rakusko-Uhorska), ide o rakusku lokomotivnu skolu (vyrabali sa v roznych lokomotivkach, napriklad aj v PCM - predchodkyni CKD). Takze by mali byt predajne aj v polsku (ved primarna verzia by bola prave polska). Takze skepsa je v tom to pripade zbytocna a za pokus nic nedame...

Otazkou je zaujem modelarov, ale myslim, ze netreba byt uplne skepticky, pretoze nie kazdy zaujemca o zeleznicne modely chodi na nase alebo ceske forum (ved aj ludia ako Vitko alebo riveval sa sem dostali az v posledom case a zeleznicnym modelov sa venuju uz dlhsie).

Zeleznicne modely od Modeliku a Angrafu pred nedavnom zacali predavat aj v prazskej predajni vydavatelstva Corona - (mozem zistit, aky je u nich zaujem o modely a ci sa ludia pytaju na CSD lokomotivy). Ostatne ked som v Corone spomenul, ze by som skusil zorganizovat nakreslenie modelu CSD lokomotivy, tak mi ponukli spolupracu pri vydani...
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: ADW Model

Príspevokod užívateľa jozkin » 06 Jan 2010 15:23

Este sem skopirujem prispevoks odkazmi na fotky o ktore lokomotivy ide:
Ok, tak to skusim zrekapitulovat (doplnim do Hankovho prispevku odkazy na nejake fotogalerie):

Rakouská 429 = 354.7 ČSD = Ol 12-7 PKP, muzeum v Chabówce, provozuschopná
Rakouská 270 = 434.1 ČSD = Tp 12-25 PKP, muzeum v Chabówce, provozuschopná
Rakouská 80 = 524.0 ČSD = Tw 12-12 PKP, muzeum v Chabówce
Rakouská 73 = 414.0 ČSD = Tp 15 PKP, dochovala se 414.096 v Českých Velenicích.
Rakouská 310 = 375.0 ČSD = Pn 12 PKP, ty se dochovaly hned dvě - pochopitelně 375.007 v NTM na Letné a 310.23 v rakouském muzeu ve Strasshofu
kkStB 170 = ČSD 434.0 = PKP Tr 11 - u CSD rekonstruovane na 434.2

A este mi napadla vsudybylka 354.1 (zial u nas sa tusim dochovali iba neskorsie prevedenia zo Skodovych zavodov).
Naposledy upravil/-a jozkin v 06 Jan 2010 16:06, upravené celkom 1 krát.
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: ADW Model

Príspevokod užívateľa jozkin » 06 Jan 2010 15:29

Takze, ak sa niekto citite na napisani mailu do ADW, tak sa prihlaste...
Ak by vydanie niektoreho z modelov preslo, tak sa zavazujem pomoct zohnat podklady na uravy pre CSD (asi nie v takom rozsahu ako pri multiparalelke, ale jeden nikdy nevie).
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Návrat na "Kniha prianí [Requests Book]"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný