Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

pravopysne pysaňe

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa maaaslo » 14 Jan 2010 20:43

Vazeny,
ako nechcem tu vypisovat hluposti, ale podla mna, kazdy clovek by mal byt schopny napisat svoj prispevok v spisovnom tvare...
nehovorim o obcasnom preklepe, pripadne hrubke. vravim napr. o tomto: http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=69&t=1602
jedna sa o prispevok noveho clena fora, (tymto sa mu ospravedlnujem, naozaj proti tebe nic nemam, jedna sa len o nazorny priklad) este k tomu, podla roku narodenia, ziaka-studenta.u a nejedna sa o Ultra...
po precitani toho inkriminovaneho prispevku som nevedel ci sa smiat, ci plakat, ci zvracat.
prosim vas, neku--ite to tu strasnym pravopisom. je to hruza.
uznavam, tiez niesom dokonaly, ale snazim sa. niektory z nas vsak prdia na to. a to ma skrie.
tiez nehovorim o diakritike. to je casto dost tazke, napr. aj pre mna. mam laptop zakupeny v zahranici a tak je klavesnica ina ako na domacom...
prosim, pisme spisovne, lepsie sa to cita...
ak som niekoho urazil, neospravedlnujem sa. je to moj nazor a za tym si stojim...

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa sony » 14 Jan 2010 20:45

:wink: :vicotry: súhlas
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
lowi | 42
Príspevky: 1302
Meno: Vilo
Bydlisko: Závažná Poruba

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa lowi » 14 Jan 2010 20:51

Konečne to niekto napísal zrozumiteľne. Obrázok Na PM.sk som už za to dusil (a nie len ja) jedného školáka. Musím povedať, že si to asi zobral k srdcu. :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
Ali | 53
Príspevky: 203
Meno: Ali
Bydlisko: BA

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Ali » 14 Jan 2010 21:06

Súhlasím, pretože pri čítaní niektorých príspevkov mi vysychá atrament v pere :)

Len tak na okraj, v príspevku "na ochranu slovenčiny" by skutočne nemalo byť "VazenYYYYYYYYYYYY" :devil:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Fito » 14 Jan 2010 21:10

:)
maaaslo ma vynimku, ten uz je tusim 5ty rok v Anglicku..
Ale asi vsetci vieme, o com pise
Suhlas 100%, riesenie tazke, jedine cepovat a ucit :P
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1469
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 14 Jan 2010 22:13

maaaslo napísal:prosim, pisme spisovne, lepsie sa to cita...


Súhlas, pochvala :vicotry: . Je to bežná vec na všetkých fórach.

Jano
Naposledy upravil/-a Jano 100 v 14 Jan 2010 22:20, upravené celkom 1 krát.
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 14 Jan 2010 22:18

niečo by bolo treba podniknúť, fakt ma nebaví pridávať si zakaždým ďalších a ďalších užívateľov
medzi nepriateľov len preto, aby som nevidel tie ich "rádobyvtipné" príspevky, ale na mňa naozaj pôsobia
vrcholne trápne svojou ehm ... :: hľadá vhodný slušný výraz :: ... infantilneinsitnou bezprostrednosťou

ja ten Grammar Nazi obrázok v podpisse nemám zo srandy, vážne uvažujem, že každý takýto
príspevok pošlem dotyčnému (ehm, dotyčným) ako súkromnú správu aj so zvýraznenými chybami,
nech to má na očiach, ja osobne som sa gramatiku nikdy neučil a všetko píšem tak,
ako som to videl v tých stovkách, možno tisícoch kníh, ktoré som od 2-3 triedy až doteraz prečítal,
takže na jednu stranu ich viem pochopiť, že ich gramatika nebaví, ALE CHÁPU AJ ONI NÁS?

mali by si uvedomiť, že na internete je písomný prejav jedinou formou kontaktu a oni sa vedome vyjadrujú, ako by
to boli trojročné deti v materskej škôlke, toto nieje nejaký EMO fejsbúk klub, kde sú takto postihnutý všetci naokolo

:: dodatočne kliká na maaaslov link Obrázok ::
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa maaaslo » 14 Jan 2010 22:26

Fito, dakujem za zastanie sa, avsak to tiez nieje ospravedlnenie. Slovencinu pouzivam denno-denne, tak by sa toto pravidlo malo uplatnovat aj na mna. Kazdopadne, aspon sa snazim...
skoda, ze nieje mozne spravit nieco na sposob kontroly pravopisu, tak ako vo Word-e. To by potom zivot bol o sto percent jednoduchsi...
Kazdopadne, jazykova korekcia nieje mozna, bolo by to prilis drahe. A vyzadovat perfektny pravopis od kazdeho, no, to by museli vsetci nosit zo skoly domov same jednicky...
toudi_sk napodobne, od utlej mladosti, pravdepodobne od cias kedy som bol schopny precitat tie infantilne hlasky zo Slabikara, som cital. u mna su to pravdepodobne uz tisicky knih, pretoze knihovna bola(a stale je) mojim najlepsim priatelom.
kazdopadne, nieco na sposob tazenia, kriziackej vypravy na obranu Slovenciny, to by som prijal. Samozrejme, uplne bez akychkolvek telesnych tekutin.
Bola by moznost zapracovat aspon nejaku paku, proti tymto ignorantom, do pravidiel fora?
Naposledy upravil/-a maaaslo v 14 Jan 2010 22:36, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa maaaslo » 14 Jan 2010 22:35

BTW, Ali
Vazenyyy. by tam mohlo byt, ale len v pripade, ze oslovujem jednu osobu. cize, ano, mas pravdu, ale aj ja :look down:
pre vsetkych, tiez pouzivate metodu: napis jednym sposobom, ak sa nepozdava napis druhym?

Užívateľov profilový obrázok
ivant | 46
2K+
Príspevky: 2972
Meno: ivan
Bydlisko: Brezno

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa ivant » 14 Jan 2010 22:40

ahojte ja tiež píšem s chybami no to si kus asi prehnal že do pravidiel, toto je forum o papierových modelov asi,a čo im budeme dávat ban alebo čo potom budeme všeci ako marmod žiadne keci len fotky.

Návrat na "Kniha prianí [Requests Book]"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní