Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 19 Jan 2010 15:50

Zdravim vsetkych, dlho, dlho som uvazoval, cim si spestrim stavbu "haklika", ktory ma momentalne dost nebavi, tak to nechcem silit, ze reku dokoncit za kazdu cenu a rozhodol som sa pre tento "samochod polskich hasicov"
Kym ale pocnem rezat, rozmyslam, ze cierny podvozok sa mi nechce retusovat a ci si myslite, zeby velmi klesla hodnota modelu, kebyze to len cele pretriem pololesklou ciernou revelkou?
Ale pneumatiky zase planejem nefarbit, lebo by som chcel zachovat napisy na bokoch...

Nejake postrehy, napady? Dakujem
Naposledy upravil/-a johnny7 v 12 Feb 2012 14:32, upravené celkom 2 krát.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Marian | --
Príspevky: 910
Meno: Marian
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Jelcz GCBA 13/48/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa Marian » 19 Jan 2010 17:59

Tu je, http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... php?t=3355 postavený veľmi pekný stroj.
Držím palce nech sa darí.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jelcz GCBA 13/48/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 19 Jan 2010 17:59

Natretý podvozok podľa mňa vyzerá lepšie ako retušovaný, ale treba ho pred tým prebehnúť riedkym nitorlakom, aby sa naimpregnoval, čo sa kolies týka, ja ich od istej doby netieram vždy nezávisle na nápisoch, a keď veľmi chceš môžeš si nápis z kópie povypichovať, ale to by si už ozaj veľmi musel chieť :eyes bleed:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jelcz GCBA 13/48/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 19 Jan 2010 19:37

ak ti bude sedieť dezén počtom figúr na boku kolesa s počtom figúr na behúni, skús retuš, ak to bude mimo,
alebo chceš dezén origo/ smažený od TEA, tak radšej komplet natrieť, tuším ZIS to mal tak divne, tam sa prelína
farba jednotlivých bočných figúr kvôli "osvetleniu" a naraz si mal o jednu figúru viac, ako na obvode kolesa,
čo teda vyzeralo dosť zúfalo, hlavne ak je celý model tip- top
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Jelcz GCBA 13/48/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 20 Jan 2010 00:43

Joj dakujem vsetkym za prispevky...Ale Marian, dufal som, ze tu dokonalu stavbu z ceskeho fora tu nikto nenadhodi, lebo sa len priblizit k cistote stavby Lukasa (myslim, ze taky nick ma chalanisko, co to staval) je pre mna len fantaziou...

toudi - co to ake figury??? dezene na boku a na behuni je jeden kus, takze myslim, ze tam nema co nesediet....ci?
A este dotaz k tomu lakovaniu pred natieranim...staci to prebehnut aj matnym lakom v spreji??: nenatieral som este v takom velkom meritku
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jelcz GCBA 13/48/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 20 Jan 2010 18:12

johnny7 napísal:toudi - co to ake figury??? dezene na boku a na behuni je jeden kus, takze myslim, ze tam nema co nesediet....ci?
zober šmikajdu a zrátaj počet tých sajrajtov na boku kolesa (kolečko) a potom počet na behúni (pásik)
a hneď uvidíš, či ich je taký istý počet, kukni si fotky tohoto Zisa, ako sa mu posúvajú svetlé a tmavé pásy dezénu,
na jednom mieste je svetlý zo svetlým, ale na opačnej strane je svetlý z tmavým pruhom :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 20 Jan 2010 18:54

Zdalo sa mi, ze viem co myslis, ale nemam obavy, lebo v tejto smikajde su kolesa uplne jednofarebne, a nie su tam ziadne "naznacenia" dezenu, takze ak to nepobabrem, tak to bude pasovat na stopro..
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Pushkin | --
Príspevky: 256
Meno: Jano
Bydlisko: Praha

Re: Jelcz GCBA 13/48/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa Pushkin » 20 Jan 2010 18:55

johnny7 napísal:...Ale Marian, dufal som, ze tu dokonalu stavbu z ceskeho fora tu nikto nenadhodi, lebo sa len priblizit k cistote stavby Lukasa (myslim, ze taky nick ma chalanisko, co to staval) je pre mna len fantaziou...

...hlavné je - sa nevzdávať hneď na začiatku.
No, 251-ku máš parádnu takže nebuď skromný a posledné tvoje slovíčko "...len fantaziou..." zmeň na "...len veľkou výzvou...".
Držím palce, peknú predlohu si si vybral.
Moja galeria
PAPIER....tak to už je aká paráda !
C8H10N4O2 - user !

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 20 Jan 2010 19:42

Tak toto su slova do bitky :wink: Len dopijem pivo a hned idem na to...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Jelcz GCBA 13/48 /Orlik/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 23 Jan 2010 16:00

Takze prve kroky...ide to trosku tazsie ako som cakal...mal som mensi problem s dielmi c.4, ktore nie celkom priliehaju ku kostre, (3. foto, ale je to vidno len z urcitych uhlov) lebo je tam taky cudny sklon...problem ale vznikol mojou chybou. ked som pouzil nevhodny postup :( ...inac pohodka, este to budem lakovat, aby som to mal krajsie aspon o kus... :P

Nefarbim to cele, ako som planoval...hadzem na to len "jednoduchu" retus vodovkami a sem-tam to "pretiahnem" ciernym pastelom

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných