Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa DORIS » 05 Apr 2012 17:46

Vážení přátelé,
po dokončení Sovereignu jsem dlouhou dobu zvažovala, co bude následovat dál. Získala jsem kompletní plány a podklady ke dvěma krásným plachetnicím. Byť existuje celá řada nádherných lodí, rozhodujícím kritériem byly právě kvalitní a kompletní podklady, které mi umožní postavit realistický model, při jehož stavbě se nebudu potýkat s problémy a nekonečnými předělávkami, jako tomu bylo u SoS. Rozhodovala jsme se mezi švédskou Vasou a anglickou lodí Ryoal William. Ač jsem zde před časem uváděla, že budu stavět právě vasu, nakonec mé rozhodnutí směřovalo jiným směrem a dnešním dnem jsem zahájila práci na Williamovi.
Při této příležitosti bych ráda poděkovala Kapitánu Jiřímu Maříkovi za obětavou pomoc a poskytnutí podrobných podkladů a plánů ke stavbě modelu.
Obrázok
Obrázok

Velice mne inspiroval rozměrný model plachetnice Royal William od pana Yancovitche:


Výzdoba RW je velmi bohatá a pestrá, takže se na ní budu moci dostatečně vyřádit. :P Hodně se mi líbí záď této lodi, kde jsou čtyři patra kajut, a tak o detailní práci na interiérech včetně osvětlení nebude nouze. Předpokládaná doba realizace projektu bude činit zhruba dva roky.
Doris

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: ROYAL WILLIAM 1719/1:90/vlastní projekt

Príspevokod užívateľa DORIS » 05 Apr 2012 17:50

Dnes jsem začala práci na kostře, bude sestavena z 15 příčných a jednoho hlavního - podélného žebra. Kostra je již připravena a po vyřezání štěrbin bude sestavena a začne se ladit její geometrie.

Obrázok
ObrázokObrázok

Loď vychází z plánů od Euromodelu. Tak nějak by měla plachetnice vypadat:
Obrázok
ObrázokObrázok
Doris

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: ROYAL WILLIAM 1719/1:90/vlastní projekt

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 05 Apr 2012 20:31

DORIS napísal:...
Velice mne inspiroval rozměrný model plachetnice Royal William od pana Yancovitche:

...

Som vedel, že to máme v rodine, však ico? :P
Teším sa a držím palce, Doris! :)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: ROYAL WILLIAM 1719/1:90/vlastní projekt

Príspevokod užívateľa iconmaster » 06 Apr 2012 00:58

:haha: jo! Len neviem preco musel zmenit tie pismenka v priezvisku...

Aj ja ti drzim palce!

Užívateľov profilový obrázok
Alibaba | 46
Príspevky: 301
Meno: Tomáš
Bydlisko: Zvolen, Stupava

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa Alibaba » 06 Apr 2012 22:12

Tiež držím palce a ťeším sa na ďalší parádny model ala Doris.... :big smile:
Poriadok je pre blbcov, inteligent zvláda chaos...

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa DORIS » 06 Apr 2012 22:21

Srdečné díky za Vaše slova, přátelé, moc si toho vážím a budu se maximálně snažit, aby se Vám i nadále má práce líbila.
Přesto je na místě, abych zmínila i svého kolegu a spoluautora modelu Royal William, kpt. Jiřího Maříka, který mi hodně pomáhá a jehož rady mne nasměrují ke stavbě lepšího a realističtějšího modelu, než bych to dokázala sama. Právě díky tomuto člověku mám nejen plány a podklady k modelu, ale především motivaci k práci a radost z tvoření svého vysněného modelu.

S potěšením musím konstatovat, že kostra sedí nádherně a přesně. Zde je složena jen nasucho a chybí ještě pět předních žeber, ale jak jsem zkoušela do bočních štěrbin vsadit dřevěný hranol, bylo to bez problému a nebude potřeba nic upravovat. V zadních žebrech se ještě vyřežou výplně kvůli kajutám. Zároveň se již připravuje kýl a zesílení v místech, kde budou sloupky stojanu, na nichž William spočine.
Obrázok
ObrázokObrázokObrázok

Zde je kostra již kompletní a žebra jsou vlepená napevno. Po celé délce trupu vede dřevěný hranol, který srovnal hlavní žebro. Zároveň je již připraveno podloží pro nalepení kýlu.
Obrázok
ObrázokObrázokObrázok
Doris

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa DORIS » 06 Apr 2012 22:22

V tomto okamžiku mám kostru již srovnanou a jsou vsazené horizontální výztuhy tvořené dřevěnými hranoly (na přídi budou ještě doplněny) + základna a vzpěry pro dolní palubu po celé délce trupu. Geometrie vyšla nad moje očekávání, už se těším, jak začnu pokládat obšívku.
Obrázok
Obrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Horní části žeber se ještě budou brousit, aby paluba dosedla co nejpřesněji.
Doris

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa maťko85 » 06 Apr 2012 23:37

Tak na tohle jsem velice zvědavý, zvlášť v tvém podání. Držím palce a ať se ti stavba daří :victory: .

Užívateľov profilový obrázok
Laco | --
Príspevky: 259
Meno: Ladislav

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa Laco » 07 Apr 2012 13:12

Teším sa, že si opäť medzi nami. Vyzerá to, že na "Vasu" budem sám, ale neprekáža mi to, budem statočne "bojovať". Tvoja práca pôsobila na mňa vždy inšpiratívne a preto si myslím, že aj keď zmenený program, nič však nestratí na účinku. Teším sa na tu nádheru v Tvojom podaní a budem vytvalo držať prsty. Srdečný pozdrav posiela
Laco - BaJ

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa orech » 07 Apr 2012 14:33

Držím Vám palce Doris. Zase budu při sledování tohoto projektu jen nevěřícně kroutit hlavou.
Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných