XII Ogólnopolski Konkurs MK Przeciszów 28-30.09.2012

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: XII Ogólnopolski Konkurs MK Przeciszów 28-30.09.2012

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 27 Sep 2012 08:17

Veru... Už začínam kopať okolo seba... :bad smile:
sony napísal:chuť zresetovať je veľká!!! :P
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: XII Ogólnopolski Konkurs MK Przeciszów 28-30.09.2012

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 28 Sep 2012 13:40

YES!! :victory:
Všetko hotové...Vyrážam po Hlavu... A ideme...
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: XII Ogólnopolski Konkurs MK Przeciszów 28-30.09.2012

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 30 Sep 2012 22:02

A už sme aj späť...



Už čoskoro viac...
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: XII Ogólnopolski Konkurs MK Przeciszów 28-30.09.2012

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 30 Sep 2012 23:30

Viac...



Ale bude ešte viac...už čoskoro
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: XII Ogólnopolski Konkurs MK Przeciszów 28-30.09.2012

Príspevokod užívateľa sony » 01 Okt 2012 07:22

a niektoré pribudnú aj neskoro.. :haha: :haha: joooooj fantasticky bolo, ludia banujte, čo ste neboli :P
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: XII Ogólnopolski Konkurs MK Przeciszów 28-30.09.2012

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Okt 2012 15:08

sony napísal:ludia banujte, čo ste neboli :P
radšej nie, lebo serpens na to má aj prístupové práva :haha:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
mar.mod. | 51
Príspevky: 347
Meno: Marián Raček
Bydlisko: Poprad

Re: XII Ogólnopolski Konkurs MK Przeciszów 28-30.09.2012

Príspevokod užívateľa mar.mod. » 01 Okt 2012 18:14

ahojte bolo super ,foto bude neskôr .

Užívateľov profilový obrázok
Łukasz Fuczek | --
Príspevky: 90

Re: XII Ogólnopolski Konkurs MK Przeciszów 28-30.09.2012

Príspevokod užívateľa Łukasz Fuczek » 01 Okt 2012 22:38

Witajcie!!!

ostatni weekend to wiele wrażeń. Najważniejsze - znów spotkaliśmy się w Przeciszowie!!! Cieszę się niezmiernie, że konkurs w naszej miejscowości jest dla Was tak ważny. Z mojej strony mogę zapewnić, że będę go rozwijał, ile się tylko da. Poprzeczkę już przestawiłem nieco wyżej... Cieszę się, że organizacyjnie nie polegliśmy, bo zapanować nad tym wszystkim to duże jest wyzwanie;-) i łatwo o potknięcie. Dzisiaj już mogę spokojnie powiedzieć, że udało się wszystko co zaplanowaliśmy dla Was. Choć... odczuwam pewien niedosyt. Nie miałem dla każdego wiele czasu aby porozmawiać, ale myślę, że rozumiecie...
Pragnę serdecznie podziękować naszym sponsorom za pomoc którą nam okazali i wsparli w organizacji tego przedsięwzięcia. Wielkie ukłony w stronę pań przygotowujących bigosik. Był super! Sami widzicie, że brak Onyxu został nadrobiony przez Panią Bator w kuchni na szkolnej stołówce. Piszecie, że smakowało... miało smakować;-)) Patryk Mańka - Prezes LKS Przeciszovia - przyjął Was pod "swój dach" - wielkie dzięki Patryk! Liczę, że integracja i wymiana doświadczeń się udała;-)
Wielkie podziękowania należą się naszym Patronom Medialnym, którzy wspierali nas i propagowali imprezę w terenie. Dziękuję naszym Patronom Honorowym - Wójtowi Gminy Przeciszów - Panu Bogdanowi Cuber za okazaną pomoc przy organizacji Konkursu, Marszałkowi Województwa Małopolskiego - Panu Markowi Sowie, Staroście Powiatu Oświęcimskiego - Panu Józefowi Krawczykowi. Osobne podziękowania kieruję w stronę Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu za udział w Konkursie i zaprezentowanie sprzętu bojowego oraz ufundowanie Pucharu. Dziękuję również Prezesowi OSP w Przeciszowie, który osobiście nadzorował pokaz sprzętu pożarniczego naszej jednostki. Dziękuję pracownikom GBP w Przeciszowie za wsparcie, zaangażowanie w powstanie tego Konkursu!
Waldek Góralski i Piotrek Forkasiewicz to bardzo niezwykli ludzie. Zaprezentowali podczas naszego Konkursu wspaniałe wykłady na temat budowy okrętów w 3D, tworzenia ilustracji w 3D. Ich wiedza w tej materii jest dla mnie zagadką... Niesamowita wiedza i zdolności. Dzięki, że byliście z nami!
Dziękuję moim chłopakom z KM "Orzeł" za wielki wysiłek w przygotowanie konkursu.
Dziękuję przede wszystkim Wam - MODELARZOM KARTONOWYM - że rozwijając swoją pasję, chcieliście podzielić się nią z innymi osobami właśnie w Przeciszowie. Że zaprezentowaliście prace, które w bardzo dużym stopniu nie były wcześnie prezentowane u nas. Wielkie dzięki!
Jeśli są jakieś żale - przyjmę je na klatę;-)

Póki co, poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:
<http://tinyurl.com/9bcnkxq>
oraz kilka liczb...
W wydarzeniu wzięło udział aż 145 modelarzy z 3 państw (Polski, Czechy, Słowacji). Zaprezentowano łącznie 348 modeli kartonowych, z których ocenie poddano 304 modele. Modele były prezentowane w 18 klasach standard oraz 9 w klasie Open.

pozdrawiam i do zobaczenia w świecie na konkursach modelarskich, a za rok w Przeciszowie (daty nie podam jeszcze bo...;-))
Łukasz.

ps. spać, muszę iść spać...

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: XII Ogólnopolski Konkurs MK Przeciszów 28-30.09.2012

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 01 Okt 2012 23:01

Nuž, tak je načím napísať nejaký report z toho, ako sme pochodili.
Boli sme v Przeciszowe už po tretí krát a Przeciszow nesklamal ani tentokrát. Je to súťaž, ktorá vo vás zanechá veľmi veľa skvelých zážitkov a z ktorej odchádzate so skvelými pocitmi nabudení do ďalšej modelárskej práce. Tento rok sa nám navyše podarilo nadviazať aj pár kontaktov s poľskými modelármi a vydavateľmi.
Nuž ako to všetko začalo...
V piatok mi zavolal Trak-Tor asi o tri hodiny skôr oproti plánovanému odchodu, čo mi trošku narušilo plány, lebo som chcel ešte dokončiť niektoré veci na modeli, ale čo už. Ešte som ho chvíľku zdržal, dali sme kávu, zbalili modely a mohli sme vyraziť. Cesta ubehala celkom rýchlo, v Skalitom sme zamenili nejaké zloté a šup ho za hranice. No a v Poľsku na cestách jeden nikdy nevie a tak sme mali také malé deja vu z našej prvej cesty, keď zrazu zákaz vjazdu a cesta skončila...
Našťastie sme sa nejako vymotali a šťastne dorazili do Zatoru, kde nás už čakala druhá časť našej výpravy - sony a mar.mod. Tí tam boli už od rána a tak stihli čo to v okolí pochodiť. Čo to pokecáme, skočíme na pivo, druhé nám asi teta čašníčka nechcela dať aj keď sme demonštratívne postavili na kraj stola prázdne poháre. Chalani sa ukladajú spať a ja stále pižlám korunku nad kaplnku sv. Klimenta. Okolo jednej to vzdávam a idem spať.
Ráno sa budíme, ja ešte idem vyrezať svätopeterské kľúče, Trak-Tor ma morálne podporuje a pomáha. Konečne hotovo. Mar.mod so sonym medzitým vyrazili na návštevu Osvienčimu a my s Traktorom ideme odovzdať modely do súťaže.
Stretávame sa s Lukaszom, prehodíme pár viet, zapisujeme modely. Lukasz nám ukazuje svoje nové dielo - mariánsky kostol v Krakowe. Paráda aj keď len v bielej verzii.

S Trak-Torom vyrážame do Inwaldu do sveta miniatúr. Ďalšia paráda. V priebehu poldruha hodiny sme pochodili celý svet a kus Poľska :victory: Raz ste v Ríme, raz v Benátkach, veziete sa na gondole, spravíte si výlet do Paríža, prípadne idete blúdiť do labyrintu. Veľmi pekné a detailne vypracované modely.

Vraciame sa späť, lebo v Przeciszowe za chvíľu začína prednáška o modelovaní lodičiek. Sadáme na prednášku, no nakoniec zisťujeme, že to nie je celkom to, čo sme si predstavovali. S návrhom papierových modelov to nemá nič spoločného. Chlapík, vytvára len 3D modely lodí. Ale na sakra vysokej úrovni. Chcete aj vy? Tu je návod: rozviesť sa a sedieť za počítačom od 6.00 do 24.00 každý deň. A za osem mesiacov vysedíte kompletný projekt...napr. Bismarck.

No nič opúšťame prednášku, stretávame sa zasa s chalanmi ideme vyzdvihnúť kartón. Ujo z GPM nám podáva tri veľké zabalené kvádre :wink:
Ideme do Zatoru, kde si dávame driemajúcu štvrťhodinku, ktorá nám zabrala 60minút :haha: Tatko oddýchnutí sa vyberáme na stertnutie s poľskými modelármi. Chvíľku sa tam cítime ako piate koleso pri voze, potom sme však nejako zapadli, dávame sa do reči s českým predajcom a potom sa k nám pridáva p. Grabowski z Hobby Models, ktorý je veľmi skvelý spoločník. Prisľubuje nám, že spraví limitku z MiG 15 s československou kamuflážou. Paráda. Dúfajme, že už čoskoro.
Po čase sa združujeme s poľskými modelármi z Inwroclawu, dostávame do daru fľašu Zubrówki. Sľúbujem im nabudúce fľašu borovičky. :haha:

Nedeľa je čas samotnej výstavy. My si ešte predtým robíme túrku po miestnej drevenej architektúre a navštevujeme tri drevené kostolíky. Veľmi pekné.
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: XII Ogólnopolski Konkurs MK Przeciszów 28-30.09.2012

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 01 Okt 2012 23:06

A čo k samotnej súťaži? Najväčšia paráda. Ak si dobre pamätám, tak bolo 428 modelov väčšina na veľmi dobrej úrovni. Na modely sa nevieme vynadívať.


Medzitým ešte nejaké nákupy u predajcov, uja Mistewicza lámem na Me 109 v slovenskej kamufláži, ale asi nie veľmi úspešne. Tak mu aspoň pochválim modely, ktoré projektuje.
Bigosík hreje v žalúdku, endorfíny sa uvoľňujú, modely všade, kam sa pozriete...skrátka modelárske nebo...

Netrpezlivo čakáme na vyhlásenie výsledkov. Na stupni víťazov sa niekoľkokrát objavujeme aj my :victory:
Balíme, lúčime sa, dostávame ešte ponuku na dupľu bigosu, ktorý dobre padne pred dlhou cestou. Dávame si do nosa spolu s pánom Pomorskim z GPM a ten nám prisľúbil, že by spravil novinku Mi-2 aj v slovenských farbách. Chvíľu váham, či taká je ale na spiatočnej ceste zisťujem, že je :victory:

Čo dodať na záver? Ďakujem chalanom, ktorí sa zúčastnili, cítil som sa s nimi skvele. Traktorovi navyše ďakujem za bezpečnú cestu a kočírovanie. Lukaszovi za skvele zorganizovanú súťaž a obrovskú ochotu nech sme sa už na neho obrátli s čímkoľvek. Lukasz, robíš to skvele. Nech ti to vydrží !

Toť všetko. A kto mi neverí, ten musí na budúce ísť s nami. Je to naozaj skvele využitý čas.
Dovidenia o rok!



HlavaXXII
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Návrat na "Archív 2012"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní