Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

nezaradene

Moderátor: Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: nezaradene

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 20 Sep 2022 11:21

-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: nezaradene

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 14 Dec 2022 20:59

YG model niečo chystá a myslí to asi vážne, ale zas povedzme si úprimne, Buran si zaslúži dôstojný stojanček...



žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: nezaradene

Príspevokod užívateľa WanRayen » 15 Dec 2022 11:16

Tak to je iný kus nábytku :haha:

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: nezaradene

Príspevokod užívateľa spider » 15 Dec 2022 11:39

Ale bez interiéru? :doubt:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: nezaradene

Príspevokod užívateľa developer10 » 15 Dec 2022 12:42

Interiér iba kokpit, čo sú vyššie nákresy, inak tam okno neni žiadne :D :D :D
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Kurt Tank | 42
Príspevky: 75
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: nezaradene

Príspevokod užívateľa Kurt Tank » 15 Dec 2022 18:54

Do garzonky, popripade jednoizbaku priam stvorene :haha:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: nezaradene

Príspevokod užívateľa developer10 » 22 Feb 2024 11:05

Ahojte papierníci, hlavne plťkári a milovníci vlnolámavých železných rakiev. Niekedy pred vianocami som niekde v papierovom svete zachytil informáciu o modelárstve Passat Verlag, tak som prebrousoval ich stránku a našiel pár zaujímavých hasičských a záchranných kúskov. Všeobecne sa Passat špecializuje na moderné loďstvo a minimierku 1:250. Keďže u nás je tento vydavateľ skoro absolútne neznámy, prirovnal by som jeho prácu a kresbu ku lodiam od OREL - Bumažnoje modelirovanie, teda po novom papermodeling, alebo tiež od ďalšieho nemeckého vydavateľa Schreiber Bogen, teda čo sa modelov lodí týka (pravdepodobne autor napríklad Helgolandu/Borkumu, ktoré tu prezentoval Kurt Spitfire, má rovnaký rukopis). Mnoho malých detailov, kvalitný papier a veľmi striedmy návod, ale výsledné modely vyzerajú decentne a hlavne nezaberajú polku obývačky...
A pre tých, ktorí sa boja úplne malých detailov, majú v ponuke aj kopu leptaných dielov ku daným modelom. Samozrejme všetko ale niečo stojí a oproti našej tvorbe sú tieto modely o čosi drahšie, taký Passat oproti škodováckej konkurencii no...

Tu sú fotky toho čo mi prišlo, prikladám aj náhľad zo zakúpeného modelu na stiahnutie kde vidieť úroveň detailov:


Model si môžete vytlačiť sami, ale sranda je, že dajú sa ku nemu kúpiť aj laserové doplnky, tak som zvedavý, či budú sedieť a ako sa potvrdí toudiho teória o mierkovom úniku pri tlači. Ale to až časom...
Info ku dodaniu: balík som mal doma do dvoch týždňov po zaplatení. Poštovné je ale drahé na to, že to išlo cez poštu "kuriérom", po ktorého som si aj tak musiel ísť vystáť šóru na poštu. Ale těbůch je to už doma.

IMPORTANT: Passat Verlag medzičasom ako píšem tento článok oznámil že ku koncu tohto roka po 30 rokoch končí (bez vonkajšieho zásahu) takže žiadne nové modely už toho roku nevydá a dopredá to čo je na sklade. Takže kto má záujem objednávajte kým je.

Tak lepte! A trimce še
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: nezaradene

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 19 Mar 2024 10:18

Boli sme sa pozrieť v nedeľu na výstave vo Viedni a objavili sme novinky od IPMS Austria.
Ich vlastný e-shop je v súčasnosti mimo službu/ v rekonštrukcii: www.ipms.at/web/
Objednať modely je možné cez email. Alebo v iných e-shopoch, samozrejme.
Napríklad tu: kartonmodellshop.de

A teraz k tým novinkám:



Je to tlačené digitálne, na "lesklo". Teda "kriedový papier", metalické farby.
Vyzeralo to dobre. Raz to musím vyskúšať.

Tu je ich kompletná ponuka modelov, zatiaľ bez tejto novinky:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Návrat na "Nové modely na trhu // New Models at the Market"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný