Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

ANGRAF / ANSWER / MPModel / MSModel / Card Army

Moderátor: Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: ANGRAF / ANSWER / MPModel / MSModel / Card Army

Príspevokod užívateľa Fito » 04 Máj 2021 11:07

To skôr vyzerá tak, že ten betatest bol robený z atramentovej kópie aby si autor overil či mu to pasuje,
a až potom riešili v Angrafe tlač modelu - a tá tlač je podľa mňa ok, teda aspoň podľa náhľadov čo sú tam ...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ANGRAF / ANSWER / MPModel / MSModel / Card Army

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 04 Máj 2021 12:56

Saskardin napísal:Neviem, či sa mi to iba zdá, ale pri tom buldozéri Angraf už úplne rezignoval na kvalitnú farebnú tlač? To nech to už rovno robia čiernobiele a napíšu, že si to má človek nafarbiť sám. S GPM sa toto nedá porovnať ani náhodou, škoda :shocked: A pritom to má taký potenciál na peknú čistostavbu, dokonca je tam i betatest...

Na čo narážaš, na betastavbu, či na výtlačok? Beta mohla byť laser/ atrament (repas, lacná náhrada) a to sú farby aké sú, ak ho chceš sviniť, môžeš.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: ANGRAF / ANSWER / MPModel / MSModel / Card Army

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 04 Máj 2021 17:15

Možno myslel kvalitnou tlačou celkový vzhľad. Patina, prach a podobne, ako to býva pri iných modeloch od Angrafu. Mám od nich viacej modelov a naozaj niekedy je to len jednoduchá, monotónna tlač UNI farby a inokedy sa s tým pohrajú a model naozaj vyzerá parádne aj v originály! Mne na to síce nezáleží, ja všetko farbím, ale asi viem čo Saskardin myslel......
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: ANGRAF / ANSWER / MPModel / MSModel / Card Army

Príspevokod užívateľa Saskardin » 04 Máj 2021 18:53

juraj_ziacik napísal:Možno myslel kvalitnou tlačou celkový vzhľad. Patina, prach a podobne, ako to býva pri iných modeloch od Angrafu. Mám od nich viacej modelov a naozaj niekedy je to len jednoduchá, monotónna tlač UNI farby a inokedy sa s tým pohrajú a model naozaj vyzerá parádne aj v originály! Mne na to síce nezáleží, ja všetko farbím, ale asi viem čo Saskardin myslel......


Áno, presne to! Veď sa to dá perfektne spraviť aj s patinou, do kelu! Hlavne že na titulke modelu je to parádne a vnútri je potom dvojfarebná nuda. Je to ako to je, len to človeka mrzí, že by to mohlo byť oveľa lepšie. Podľa mňa je tá farebná úprava to najviac, čo odlišuje papierové modely od plastikových.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: ANGRAF / ANSWER / MPModel / MSModel / Card Army

Príspevokod užívateľa mimapnd » 04 Máj 2021 23:11

Saskardin napísal:
juraj_ziacik napísal:Možno myslel kvalitnou tlačou celkový vzhľad. Patina, prach a podobne, ako to býva pri iných modeloch od Angrafu. Mám od nich viacej modelov a naozaj niekedy je to len jednoduchá, monotónna tlač UNI farby a inokedy sa s tým pohrajú a model naozaj vyzerá parádne aj v originály! Mne na to síce nezáleží, ja všetko farbím, ale asi viem čo Saskardin myslel......


Áno, presne to! Veď sa to dá perfektne spraviť aj s patinou, do kelu! Hlavne že na titulke modelu je to parádne a vnútri je potom dvojfarebná nuda. Je to ako to je, len to človeka mrzí, že by to mohlo byť oveľa lepšie. Podľa mňa je tá farebná úprava to najviac, čo odlišuje papierové modely od plastikových.


Hoši holky,
mixujete ine cdčka teraz. Angraf a Kartonowe Hobby su dve rozdielne podvydavateľstvá zoskupenia Answer, čiže aj iní autori modelov a ich techniky kreslenia. Mne sa ten buldozérik páči tak ako je, či už to beta, či už nahliadnutie na stránky modelu.
Buďme radi, že sa modely stále tvoria, ak si ich chceme upraviť, upravme si ich. Keby mne furt niekto pindal ako mám lepiť Fordsony, tak sa na to vyserem a nechám si ich pre seba.
Peace :victory:
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: ANGRAF / ANSWER / MPModel / MSModel / Card Army

Príspevokod užívateľa developer10 » 05 Máj 2021 08:49

mimapnd napísal:Buďme radi, že sa modely stále tvoria, ak si ich chceme upraviť, upravme si ich.

Zase dobre hovoríš, plný súhlas, veď sa len chyťme všetci za srdce, že každý si stavia tak ako chce a keď sa mu nepáči, nekúpi si ho. Btw. ako stoja vaše archlievy? Určite tam je kopu modelov ktoré čakajú na svoj čas kým prehliadnete ich prvotné optické chyby :D

mimapnd napísal: Keby mne furt niekto pindal ako mám lepiť Fordsony, tak sa na to vyserem a nechám si ich pre seba.
Peace :victory:
M.

Off topic: Nechcem rípať, ale Tvoj posledný traktorík sa mi celkom pozdával, pekne Ti to išlo, ako stojí? Snáď Ti do toho nikto nekecal tak že si to vzdal a snáď ho vytiahneš zo šuplíku, také veci sa nevidia a škoda by ho bolo nedostavať :wink:
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: ANGRAF / ANSWER / MPModel / MSModel / Card Army

Príspevokod užívateľa Saskardin » 05 Máj 2021 09:53

mimapnd napísal:Buďme radi, že sa modely stále tvoria, ak si ich chceme upraviť, upravme si ich. Keby mne furt niekto pindal ako mám lepiť Fordsony, tak sa na to vyserem a nechám si ich pre seba.
Peace :victory:
M.


JJ, to bol len taký povzdych; ži a nechaj žiť :-)
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: ANGRAF / ANSWER / MPModel / MSModel / Card Army

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 05 Máj 2021 11:55

Myslím že všetci sme tu radi, že vydávajú modely ako na páse a každý pondelok je nejaká novinka. Mne to vôbec nevadí, aká je tam farba a aká je tam tlač, to mal byť len taká názor, môj pohľad na vec. Do nikoho nepindám, nikto sa tím nemusí riadiť. Tak isto aj ľudia môžu byť ticho a nikdy nič nepovedať, to by tu bol celkom kľudný svet... :) :)
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: ANGRAF / ANSWER / MPModel / MSModel / Card Army

Príspevokod užívateľa spider » 05 Máj 2021 15:36

...a teraz si dame gramaticke repetitorium nominativu pluralu adjektiv :D :D :D (len pre odlahcenie)

developer10 napísal:
Off topic: Nechcem rípať, ale Tvoj posledný traktorík sa mi celkom pozdával, pekne Ti to išlo, ako stojí? Snáď Ti do toho nikto nekecal tak že si to vzdal a snáď ho vytiahneš zo šuplíku, také veci sa nevidia a škoda by ho bolo nedostavať :wink:


Peťo, vraciam ti gramatické okienko z vedľajšej témy :haha:

Na jednej strane škoda tej "škaredšej" grafiky pre čistolepičov, ale ako sa už spomenulo, buďme radi že modely vychádzajú. Ja po rokoch ani nestíham sledovať a dobiehať čo vyšlo a neviem, do čoho strihnúť skôr.
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: ANGRAF / ANSWER / MPModel / MSModel / Card Army

Príspevokod užívateľa developer10 » 05 Máj 2021 18:45

spider napísal:
Peťo, vraciam ti gramatické okienko z vedľajšej témy :haha:


Škaredú poľskú grafiku na teba, rejpale!!! :haha: :haha: :haha: Ale pravdu máš, holt ani tá naša československá nebola a niekedy aj dnes ešte vždy nie je vždy podľa tohto meradla, takže mier na poli vojnovom a pokoj skaredym modelom v archive :victory:
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Nové modely na trhu // New Models at the Market"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní