Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tlačidlo otáčania obrázka

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Tlačidlo otáčania obrázka

Príspevokod užívateľa developer10 » 19 Dec 2022 14:09

Neviem, čím to je, ale už sme prešli na win10 aj v robote a tie obrázky mi prostre otáča (respektíve neotáča) hore nohami už všade. Je to pekná babračka sa s tým serkať a otáčať to v nejakých extra editoroch... Nedá sa dať tlačidlo otočiť obrázok aj tu?
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Tlačidlo otáčania obrázka

Príspevokod užívateľa spider » 19 Dec 2022 15:55

Obrázok si vieš otočiť priamo vo Win10 (po otvorení ctrl+R), alebo aj v mobile, nepotrebuješ žiadny extra editor ani nič podobné :wink:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tlačidlo otáčania obrázka

Príspevokod užívateľa developer10 » 19 Dec 2022 16:32

Jeeemine, jasné, otočím, dám nahrať a bum, furt hore nohami :D Musíš to pretentočkovať cez photo editor, aby to zaznamenalo zmenu... Telefón nerobí problém, ale do galérie z telefónu nenahrávam.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Tlačidlo otáčania obrázka

Príspevokod užívateľa spider » 20 Dec 2022 07:09

No ja ti neviem, mne sa po otočení vo Windowse ten obrázok uloží a ostane v tej polohe. Po nahraní rovnako.
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tlačidlo otáčania obrázka

Príspevokod užívateľa developer10 » 20 Dec 2022 09:27

Veď to Ti hovorím, že už aj v robote sme prešli na nové windowsy a keď kukneš moj posledný príspevok v galérii, tak sú hore nohami... Predtým to robilo na mojom kompe, tam mám už 11ku ale robí to isté, tak som do galérie postoval v práci a teraz už ani tu... Ide mi len o to, či je možné zadať príkaz typu "rotate180" aby som to nemusel vymazávať, nanovo nahrávať otočené v editore... nič vážne, len ten jeden príkaz, ktorý ma zachráni od nervof :D
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tlačidlo otáčania obrázka

Príspevokod užívateľa developer10 » 28 Dec 2022 09:59

Tááákže chalani, záhada bermudského trojuholníka vyriešená, a ako sa dalo čakať, môže za to samozrejme windows (nie, na vine nie je iPhone s ich EXIFmi nie nie nie :D som rád že sa rozumieme).
Tak ak máte záujem prečítať nejakú novinku ako fungujú fotky v smartfonoch tak kuknite https://iphonephotographyschool.com/iphone-photos-upside-down/ Windows 10 a vyššie skrátka tie EXIFy ignoruje no...
Ešte raz sa chcem poďakovať Fitovi a Skromnému za pomoc pri hľadaní zápletky a zádrheľov. Trimce še!

PS: ten príkaz by aj tak nebol zlý zariadiť ak by bolo možné :haha: :bad smile: :P
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Kniha sťažností [Book of Complaints]"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní