Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

pravopysne pysaňe

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa serpens » 16 Jan 2010 22:15

Link by neuskodil :P
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Patero » 16 Jan 2010 22:28

Klikneš opačnú myšku, vyskočí ti toto okno, dole zaškrtneš kontrolovať pravopis, potom prejdeš na slovník, vybehne ti menu a ak tam nemáš slovenčinu, tak si ju stiahneš a dáš ako predvolenú. A potom to fakčí automaticky....

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa serpens » 16 Jan 2010 22:34

Danke :beat brick:
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa petopato » 16 Jan 2010 22:36

Ja mám v NB mozillu a v PC GOOGLE CHROME a tiež to ovládajú, ja ako IT začiatočník som to mal nastavené od začiatku používania internetu, ani som nevedel, že to nie je automatické, preto mi bolo aj čudné, že niektorí ľudia sem práskajú také otrasné príspevky, myslel som si, že ignorujú červené more :ops: :dhh:

Užívateľov profilový obrázok
Pushkin | --
Príspevky: 256
Meno: Jano
Bydlisko: Praha

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Pushkin » 16 Jan 2010 22:50

jj, ja som tiež nechápal, keď tu niektorý písali, že im to neopravuje automaticky...fičím cez CHROME.

EDIT: ...sranda, že podčiarkne červeným aj "CHROME"
Moja galeria
PAPIER....tak to už je aká paráda !
C8H10N4O2 - user !

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa petopato » 16 Jan 2010 23:49

Teraz mi povedal junior, že to nie je vec prehľadávača, ale operačného systému (pýtal som sa ho na to, lebo som si spomenul, že som to takto mal aj v explorery) :wink:

Užívateľov profilový obrázok
stop_r | --
Príspevky: 77

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa stop_r » 23 Jan 2010 13:55

povacsine suhlasim s paterom...
btw.. tiez mi opravuje chyby automaticky v horiacej liske, lenze kedze nepisem s diakritikou,( zato sa ospravedlnujem, aj som skusal sa naucit, samozrejme uradne veci a podobne aj pisem, ale prvykrat som sa dostal k pocitacu mozno pred desiatimi rokmi a od vtedy klepem prstami po klavesnici a verte pisem naozaj dost rychlo. Ked som koncil strednu skolu a zacal rozmyslat, ze kam, co, a tak, hovoril som si musim sa naucit pisat aj s diakritikou aby s tym nebol v buducnosti problem ale napriek tomu vzdy po case sklznem opat naspat k rychlemu pisaniu bez diakritiky ) tak si podciarknute slova ani nevsimam lebo mi podciarkuje kazde kde chyba makcen, dlzen a podobne...

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa jozkin » 29 Jan 2010 21:29

Priznam sa, ze mi tiez vadia niektore styly pisania a hlavne mi kolu oci niektore pravopisne chyby... Tiez sa zial nemozem pysit bezchybnym prejavom, ale co je moc to je moc...
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
hank | --
Príspevky: 151

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa hank » 07 Feb 2010 00:57

Veru... to vyzerá, ako keby niektoré veci boli u vás také isté ako u nás s češtinou...veď tieto problémy sa riešia stále dookola aj na českých fórach. A my Česi, ktorí sme boli vychovaní ešte československými médiami, teda ešte sme nezabudli po slovensky čítať a počúvať a niektorí aj písať, sa na niektoré "cool" somáriny na českých aj slovenských fórach iba tíško pozeráme, počúvame a čudujeme...

To sa mi to tára, ked som sa ako mladý chalan doma na južnej Morave pozeral z obloka cez Javorinu na Slovensko :wink: a za dievčatmi sme chodili na Kopanice... :) No nazdávam sa, že priemerne inteligentný Čech by mal vedieť aj základy slovenčiny a naopak.

Iba technická: Píšem po česky (a teraz aj po slovensky) zásadne bez tých sprostých automatických strážnikov pravopisu. Veľa raz mi iba skomplikovali život a teraz ich vždy vypínam.

pozdravuje
hank
... i my dědci můžeme být ještě všelijak užiteční...

Užívateľov profilový obrázok
Zavislak | --
† 17.08.'12
Príspevky: 1599
Meno: Ondrej
Bydlisko: Stará Turá, Bratislava

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Zavislak » 07 Feb 2010 19:02

...hm cez Javorinu,
...no ja sa na ňu kukám už 26 rokov, ale z opačnej strany :dhh:

Návrat na "Kniha prianí [Requests Book]"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní