Nitra model 2021 / 16.10.2021

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa johnny7 » 17 Okt 2021 22:52

iconmaster napísal:Ešte jeden postreh, na ktorý som zabudol. Súťažiaceho medaila vždy poteší, no v Nitre o to viac, že nie sú obyčajné tuctovky, ale "dizajnérske" kúsky - teda medaile robené vyslovene na túto akciu. Neviem, kto to má z klubu na starosti, ale patrí mu za to špeciálna pochvala!
Taká ukážka ocnenení z posledných ročníkov:


Pravda...Pozeram ze 2019 som asi ani v Nitre nebol, lebo taketo medaily si nepamatam. Asi som nemal s cim. Tento rok boli krasne. Ale bolo by pekne, aby boli aj farebne odlisene...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa iconmaster » 17 Okt 2021 22:59

johnny7 napísal:Ale bolo by pekne, aby boli aj farebne odlisene...

Ak si myslel zlatú, striebornú a bronzovú, tak to neni opodstatnené. Cenu dostávajú 3 najlepšie modely v každej kategórii, bez poradia. Teda aspoň tak chápem tie pravidlá, opravte ma, ak sa mýlim.

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa Saskardin » 18 Okt 2021 10:33

Moja prvá modelárska výstava. Páčilo sa, modelov pomenej ale inak celkový dojem super. Ja som teda nič nepriniesol, pretože tramlok ešte nie je hotový a Chi-Ri mi prišiel nie až tak výstavný kus. Možno ho ale predsa vezmem nabudúce, aspoň ukázať. U mňa je problém, že som bezautový, takže to budem musieť premýšľať viac dopredu a s niekým sa dohodnúť. Uvidíme.
Ďakujem hlavne organizátorom, bolo vidieť koľko je v tom práce a úsilia. Zaslúžia si našu úctu.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Okt 2021 12:51

Ja som sa zúčastnil tiež, a musím povedať že podľa mňa to bola zatiaľ tá najlepšia Nitra, čo kedy bola.

Tie priestory majú fakt veľký potenciál, konečne je tam dosť vzduchu, priestoru a svetla. Ako som sa z Robom bavil - nieje to však isté, či bude výstava vždy tam - prednosť majú veľké športové podujatia, vzhľadom na to že je to "športová hala" je to pochopiteľné.

Ale teda k akcii - by som chcel povedať jedno veľké ĎAKUJEM Robovi ( Bambulovi), RKK a spol za to, že tú akciu stále organizujú a že ( podľa mňa) je to naozaj z roka na rok lepšie a lepšie.
Robová správa o tom, že zrejme odchádza z organizovania je prekvapivá, ale ja verím, že tam vždy bude niekde v pozadí ťahať za nitky a že sa každý rok uvidíme.

Čo sa ostatných pripomienok ktoré tu zazneli, - podľa mňa sú to už všetko také "donekonečna" opakujúce sa témy.
Je jasné, že tento rok bola situácia extrémne nepriaznivá, a ja osobne som rád, že sa vôbec akcia kde sa môžme stretnúť mohla konať.

To že tam bolo málo modelárov je pochopiteľné, nie každý je OTP, a poznám aj takých čo už dva roky nikam nechodia, lebo sa boja ...
Že tam bolo málo modelov - to je len a len naša chyba, viem že pár ľudí prinieslo aj nesúťažné staršie kúsky - ja sám som sa na to vyprdol, pretože sa mi nechcelo baliť staršie modely... Ale po tomto ročníku som pochopil, že asi bude potrebné v tomto smere zapracovať, pretože ak budeme nosiť na súťaže naozaj iba modely ktoré sme dokončili v aktuálnom roku, tak to veru veľká sláva nebude ...

Ešte teda k hodnoteniu - hodnotili sa tri miesta v každej kategórii bez určenia poradia- ak si dobre spomínam tak to sa už zaviedlo dávnejšie. Ocenenia dostávajú všetci rovnaké. Je to asi na diskusiu s organizátormi, ak chcete poradie 1,2,3...
Na hodnotenie sme vybrali najaktívnejších modelárov a samozrejme sa nestalo, že by niekto hodnotil kategóriu v ktorej má nejaký súťažný model.

Vyhlásenie výsledkov sme mali myslim rovnaké ako plasťáci, ak som to dobre sledoval tak sa menovite vyhlasovali iba žiaci a juniori, seniori šli potom všetci spolu. Mne osobne to vôbec nevadilo. Celkom sa to urýchlilo.
Balenie modelov pred vyhlasovaním výsledkov je nešvar asi na každej súťaži, asi by pomohlo ak by sa papieriky "ocenený model" dávali k modelom až tesne pred vyhlásením výsledkov..

Ale keď to zhrniem - pre mňa osobne to bola, vzhľadom na okolnosti, výborná výstava.
Jedine čo ma mrzí je to, že som nestretol Mia, ale to už je o inom.

A oné, zabudli sme na spoločnú fotku.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 18 Okt 2021 13:00

MK Zobor zverejnil fotogalériu ocenených modelov:

mkzobor.sk - Nitra Model 2021 - ocenené modely

:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa Kečup » 18 Okt 2021 18:13

Mne sa Nitra napriek vyššie spomenutým veciam aj tak páčila :P Išiel som tam jednak nabrať vnútornú inšpiráciu a jednak stretnúť sa s rovnako "postihnutými" ľudmi ako som aj ja sám. Obe moje očakávania sa aj celkom naplnili. Vrelá vďaka organizátorom za skvele zorganizovanú akciu a aj zúčastneným, ktorí vytvorili myslím super atmosféru. Mne sa najviac páčilo, že tam bolo miesto na sedenie pre ľudí, ktorí modelárov doprevádzali a logicky ich nebavilo 7 hodín okukovať veci, ktoré sme okukovali my :) A navrhol by som špeciálnu medailu chlapíkovi, ktorý to vydržal pri tom počítadle pri dverách :haha: A do budúcna si snáď Bambulo to svoje rozhodnutie rozmyslí, ja mávam rovnaký mizerere pocit u dobrovoľných hasičov každoročne :P Ďakujem Vám všetkým :big smile:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 18 Okt 2021 18:27

Ten maník s počítadlom bol macher.
Pýtal som sa ho a maximálny počet ľudí v jednej chvíli v hale bol 311.
Takže rozhodne nie vypredané.
Ale celkový počet mi nevedel povedať.
:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa mimapnd » 18 Okt 2021 21:19

Hosi holky,
zavidim, tisko zavidim. Pekne modely ste priniesli. Bohuzial, nevydalo mi tento rok, po dlhej dobe stretnut zname tvare, pokecat, oslintat.

Cus
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa Dody » 19 Okt 2021 17:29

K sutazi sa moc vyjadrit neviem, moc casu som tam z toho dna nestravil. Modelov a ludi bolo na tie priestory pomenej, ale to pripisujem aktualnej situacii.
Hodnotenie neviem ako prebiehalo, musel som odist skor, ale pamatam si hodnotenia minule.
Ocenenia 1.- 3. sa kedysi davali a zmenilo sa to na taketo bez poradia, co sa mi osobne paci viac. Navyse by to malo byt jednoduchsie aj pre rozhodcov.
Vyhodnotenie bez priameho vyhlasovania kazdeho jednotlivo mi nepride vobec ako zly napad. Hlavne ked nase kategorie boli az na konci po xy kategoriach plastakov. Mna osobne to nikdy nebavilo cakat tam tolko v podstate zbytocne a vacsinou sme tam frflali na roznorodost plastackych kategorii, ktore su castokrat az nezmyselne.
To je asi vsetko. Vidime sa nabuduce zase niekde :wink:

Užívateľov profilový obrázok
RKK | --
Príspevky: 153
Bydlisko: Nitra

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa RKK » 19 Okt 2021 22:32

Rad by som sa touto cestou tiez vyjadril k sutazi / vystave. V prvom rade sa musim (a chcem) podakovat:
- ludom z MK Zobor, ze to vsetko pripravili (ja som prisiel takmer na hotove). Tento rok som si este viacej uvedomil, kolko usilia do toho dali napriek tomu, ze bola velka sanca, ze sa situacia vyvine inak a vystava nakoniec nebude. Specialna vdaka ide tym, ktori si svoje odmakali a z vystavy nemali nic (kontrola pri vstupe, pocitanie ucastnikov,...)
- chalanom, ktori mi znovu pomohli s hodnotenim
- vsetkym, co priniesli svoje modely. Ano, bolo ich menej, ale zase boli nove, ktore som doteraz nevidel nikde postavene. Takze za mna sa oplatilo prist
- vsetkym, co vobec prisli aj napriek vsetkym obmedzeniam. Bez vas vsetkych by ta vystava nemala zmysel, kedze to robime pre ludi, nie pre seba a svoj dobry pocit
- dakujem aj za vase pripomienky, ci uz pochvalne alebo aj kriticke, snad sa nam podari aspon nieco z toho na buduci rok vyladit
- specialna vdaka ide Robovi, vdaka jeho usiliu, nasadeniu a nadseniu sa tato akcia podla mna stala skuocnym stretnutim modelarskej komunity a nie iba prehliadkou modelov

Moje postrehy k poznamkam, ktore tu zazneli od ludi, co sa na vystave zucastnili a vedia sa najlepsie vyjadrit:
- hala bola ozaj super, kiez by sa nam ju podarilo mat aj buduci rok. Benefitom bolo aj kulturnejsie prostredie, moznost sediet na tribune, viacej vzduchu.
- odovzdavanie medaili: umyslom bolo skratit tuto cast na minimum z dovodu obmedzenia vacsieho mnozstva ludi pokope. Nakolko to vyslo, necham na posudenie kazdeho, kto tam bol. Ako to bude o rok, je tazko povedat. Uvidime podla situacie a moznosti.
- vyhlasovanie vysledkov: vyhlasovali sa iba ziaci a juniori, predsa len, pre nich je to viacej motivujuce ako pre seniorov. Deti sme nechceli ukratit o 5 minut slavy :-)
- hodnotenie: uz niekolko rokov su ocenene tri najlepsie modely bez poradia. V tomto nebola ziadna zmena.
- predajcovia: Leszek s jeho kolegom museli z osobnych dovodov odist o druhej, inac by ostali az do konca. Ti druhi poliaci boli priamo GPMko, ktori merali vyse 500km jednym smerom v podstate na otocku (do Nitry prisli uz o osmej rano). Tam to viem tiez pochopit, ze ich trochu tlacil cas.
Ak som sa k niecomu nevyjadril, tak sa ozivte. Nerad by som zanechal dojem, ze sa niecomu vyhybam alebo nechcem vidiet negativa.

Este raz dakujem a snad o rok dovidenia.

Návrat na "Archiv 2021"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný