Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Fórum - Update fóra - phpBB3.1.x

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Fórum - Update fóra - phpBB3.1.x

Príspevokod užívateľa serpens » 01 Apr 2015 15:51

Je to už niekoľko rokov od posledného updatu fóra a prišiel čas, aby sme s tým opäť raz niečo urobili. Medzičasom samotný engine o niečo vyspel a phpBB komunita priniesla novú architektúru označenú ako phpBB3.1.x

Samotný prechod nie je taký jednoduchý a vyžaduje určité prípravy (fito, lopo, serpens), takže presný dátum zmeny momentálne určiť nevieme - cieľ je 1-2 mesiace. S novou verziou by mala prísť aj nová grafická úprava, nové logo (Trak-tor) a tak isto aj nový systém nahrávania obrázkov (lopo). Naplánovaných je viacero zmien, niektoré viac viditelné iné menej.

Tému zakladám nie len koli informovaniu o zmenách, ale možete sem písať vaše nápady / pripomienky ohľadom fóra. Prípadne ak máte pocit, že viete s niečim pomocť tak môžete priložiť ruku k dielu.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Update fora - phpBB3.1.x

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Apr 2015 16:25

kľudne vymeň črevá, nech je z tisícky škodovky porsche carrera, ale kasňu nahaj pôvodnú, alebo aspoň možnosť nechať výzor taký, aký bol :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Update fora - phpBB3.1.x

Príspevokod užívateľa petopato » 01 Apr 2015 17:17

Ja by som uvítal tmavé pozadie so svetlým písmom, mohlo by sa o tom prípadne dať hlasovať.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Update fora - phpBB3.1.x

Príspevokod užívateľa iconmaster » 01 Apr 2015 17:25

Na niektorych forach som videl moznost volby dizajnu, kedy sa dalo prepinat medzi roznymi farbami. Potom netreba zorganizuvavat ziadne hlasovanie

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Update fora - phpBB3.1.x

Príspevokod užívateľa Fito » 01 Apr 2015 17:37

Miro Miro, v takýto deň takýto oznam ...
:P
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Burton | --
Príspevky: 608
Bydlisko: Nemecká

Re: Update fora - phpBB3.1.x

Príspevokod užívateľa Burton » 01 Apr 2015 21:30

Asi to bude len zbozne zelanie, ale velmi by som uvital, keby sa dalo uz precitanu sukromnu spravu opatovne oznacit ako neprecitanu...

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Update fora - phpBB3.1.x

Príspevokod užívateľa serpens » 02 Apr 2015 07:32

toudi_sk napísal:kasňu nahaj pôvodnú, alebo aspoň možnosť nechať výzor taký, aký bol :P


Tak toto nemozem zarucit. Ale zas na druhej strane, tu grafiku som sa snazil vybrat taku aby to bolo OK.

Burton napísal:keby sa dalo uz precitanu sukromnu spravu opatovne oznacit ako neprecitanu...


Pozeral som to a toto tam nie je, iba to co aj tu - mozes si spravu oznacit ako dolezitu, alebo si ju mozes presunut do zvlast priecinku.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Update fora - phpBB3.1.x

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 02 Apr 2015 08:02

oné a nejaká správa mnou nahratých obrázkov sa nie?
napr. nahrám na fórum obrázok, je na serveri, ale ak si náhodou zmažem link, tak ho môžem nahrávať znova, lebo ak nemám link, tak smola
a pritom tam niekde je
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Update fora - phpBB3.1.x

Príspevokod užívateľa serpens » 02 Apr 2015 08:30

Toto momentalne nie. Casom by sme chceli aj take nieco, ale nic z toho nema taky pohodlny upload ako to nase.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Update fora - phpBB3.1.x

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 02 Apr 2015 08:57

Myslím, že už som to niekde spomínal - neviem ako je na tom phpBB3.1.x s responzivitou, ale bolo by fajn, keby sa fórum prispôsobovalo šírke zariadenia (prehliadača) a napríklad niektoré tlačítka by boli väčšie pri menších displejoch (pri mobiloch resp. dotykových zariadeniach, aby sa na ne dalo ľahko ťuknúť prstom). Toto je ale skôr vec CSS, tak neviem, či s update-om príde aj nové cssko.

Návrat na "Novinky a oznamy // News & Announcements"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný