Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Mapa modelov Slovenskej architektúry

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Mapa modelov Slovenskej architektúry

Príspevokod užívateľa Fito » 23 Dec 2021 13:54

Dnes sme pustili do sveta mapu modelov Slovenskej architektúry, ktorú nájdete na stránke :
https://papermodelers.sk/mapa/

Odkaz je pridaný aj na hlavnej stránke fóra pod fotkou mesiaca.

Autormi dát sú Vrso a Mirec116 , ja som k tomu dorobil stránku a mapu.
Stránku asi ešte budeme upravovať, je tam ešte čo zlepšovať.
Vaše návrhy a pripomienky sú vítané.

V mape funguje aj navigácia - pri zvolení objektu ktorý Vás zaujíma máte možnosť kliknúť na takú tú malú červenú šípku a spustí sa Vám navigácia ...

Ak nájdete nejaký chýbajúci model , prípadne chybu v texte alebo údajoch tak smelo píšte, či už sem, alebo tí plachejší SSkou mne, prípadne Vrsovi alebo Mircovi.

Dnes ešte pribudnú k jednotlivým pinom fotky modelov ( to už som tam mal ,ale google zase niečo vylepšoval v API aaa viete ako, stratilo sa.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mapa modelov Slovenskej architektúry

Príspevokod užívateľa vrso » 23 Dec 2021 20:04

ja len dodám, že pri viacerých modeloch na jednom mieste, alebo jednej predlohy ich google ukazuje ako viac až pri určitom priblížení aj napriek tomu, že sme sa snažili ich pozície trošku od seba oddialiť, s týmto treba rátať a pri hľadaní sa treba snažiť priblížiť k lokalite

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mapa modelov Slovenskej architektúry

Príspevokod užívateľa iconmaster » 23 Dec 2021 20:16

Gratulujem k spusteniu projektu do "prevázdky". :wink:
A držím palce, aby Google uchoval správne lokality pre tie body. V poslednej dobe si totiž všímam, že veľa miest sú poprehadzované na mapách, o ulicu ďalej a tak..

Jedinú pripomienku by som mal k hlavičke - chcelo by to niečo grafickejšie, než ten font Times New Roman na bielom pozadí.

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mapa modelov Slovenskej architektúry

Príspevokod užívateľa vrso » 23 Dec 2021 20:50

lokality sú napevno cez gps súradnice tak snáď.... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mapa modelov Slovenskej architektúry

Príspevokod užívateľa developer10 » 23 Dec 2021 21:04

Wow, tak to je pecka! Veľká pochvala a obdiv za túto prácu, páni!

prekvapilo ma, že sú tam uvedené aj nevydané modely, čo je možno aj trochu motivácia pre autorov a vydavateľov.

Ako postreh iba úvodné rozloženie obrazovky, chvíľu som bádal ako si mapu priblížiť :D Nešlo by +/- defaultne dať do horného rohu aby nezliezal pod screen, alebo to inak vydumať?

Ešte raz máte môj obdiv, aj keď architektúra nie je moja kategória, mnohí známi a možno aj architekti budú potešení.

Ste frajeri!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mapa modelov Slovenskej architektúry

Príspevokod užívateľa Fito » 23 Dec 2021 22:23

Ano, farbu a fonty ešte poladím, a tie ovládacie prvky sú také googlovské - s tým sa asi v tejto verzii moc spraviť nedá. Je to vlastne default google mapa nad ktorou sú naše vrstvy s bodmi.
Tie body sú z excelu, do ktorého ich zapisujú Vrso a Mirec. Ja to potom občas importnem do vrstiev mapy.

Ja som sa pôvodne hral ešte z inou verziou - ten nedorobok vyzerá nejak takto: https://papermodelers.sk/mapa/mm8/
Oproti defaultnej google mape to má veľa výhod, formátovanie bodov aké len chceme, data sa tam sypú síce tiež z excelu, ale dá sa to pekne automatizovať, celé to beží na jednom java skripte, v ktorom sa formatujú piny a importujú sa dáta z json súboru. Podkladová mapa je s API klúčom, pretože google má nejaký limit na počet zobrazení, ... ak by ešte niekto vedel o čom píšem a má záujem o spoluprácu z tuningom tej to mapy nech sa kľudne ozve a dám mu kľúče od miešačky. Mne sa to dokončovať nechce, som rád keď do toho doma nekukám a radšej teraz lepím ...

V skratke toľko, mňa to teší, v databáze je teraz 284 modelov a ja som rád, že je čo lepiť.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mapa modelov Slovenskej architektúry

Príspevokod užívateľa petopato » 25 Dec 2021 15:19

Super!!! Napriek tomu, že nie som staviteľ architektúry (ak nerátam kaplnku a rozhladňu),celkom som pri prezeraní stratil pojem o čase... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Mapa modelov Slovenskej architektúry

Príspevokod užívateľa pisho66 » 25 Dec 2021 21:24

Pekný počin, V mape ti chýba tento jeden model https://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=27&t=9155 z obce Veľké Túrovce.
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mapa modelov Slovenskej architektúry

Príspevokod užívateľa vrso » 25 Dec 2021 21:31

máš pravdu, a to som sa na ňom podieľal :haha: , no nepridával som ho kým sa nevydal a som naňho až zabudol

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mapa modelov Slovenskej architektúry

Príspevokod užívateľa serpens » 26 Dec 2021 21:57

Paráda, gratulujem!
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Novinky a oznamy // News & Announcements"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný