Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

ZSSK 770 095-8 1:45 (Scratch Modelik S200 1:25)

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
klint | --
Príspevky: 445

Re: ZSSK 770 095-8 1:45 (Scratch Modelik S200 1:25)

Príspevokod užívateľa klint » 02 Apr 2022 23:52

Super sprawa, lecz ja bym nie dawał tyle rdzy na wózki. Oglądałem kiedyś wózki ET 22 i powiem że rdzy tyle nie ma ale........ :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 770 095-8 1:45 (Scratch Modelik S200 1:25)

Príspevokod užívateľa Jene » 03 Apr 2022 19:48

...ale tú hrdzu mi vyťahuje foťák na mobile. :P Sústredil som sa na vrch modelu a nevšimol som si že až tak vytiahol hrdzu, v skutočnosti jej až toľko nie je, aj keď na niektorých mašinách jej je ešte viac. Hrdzu nie je problém ešte zjemniť... :wink:

Podvozky ešte prejdú jemnou úpravou, lebo ešte nie sú nalepené, až keď si budem na 100% istý že všetko sedí, potom to zlepím natrvalo.

Užívateľov profilový obrázok
klint | --
Príspevky: 445

Re: ZSSK 770 095-8 1:45 (Scratch Modelik S200 1:25)

Príspevokod užívateľa klint » 04 Apr 2022 19:20

@Jene co racja to racja zdjęcia mówią same za siebie :wink:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 770 095-8 1:45 (Scratch Modelik S200 1:25)

Príspevokod užívateľa iconmaster » 04 Apr 2022 19:43

Zatiaľ to vyzerá super. A tiež chválim držanie sa detailov vzhľadom na reálnu lokomotívu :wink: Ako robíš tie vetracie žalúzie?

Užívateľov profilový obrázok
Marcin Jakubiec | 49
Príspevky: 177
Meno: Viking_BB
Bydlisko: Rychvald; CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 770 095-8 1:45 (Scratch Modelik S200 1:25)

Príspevokod užívateľa Marcin Jakubiec » 04 Apr 2022 21:46

Je to zvlastne, ale hrza vyzera mocnejse na fotkach nez v realite. Alespon je o cim pohovorit! Robota - parada!
S pozdravom z Českej republiky :)
Hrdý majiteľ kartonowakolej.pl
Hrdý účastník Bielska Strefa Modelarska

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: ZSSK 770 095-8 1:45 (Scratch Modelik S200 1:25)

Príspevokod užívateľa Marmat » 04 Apr 2022 22:11

Sledujem a držím palce, zatiaľ to vyzerá viac než dobre. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 770 095-8 1:45 (Scratch Modelik S200 1:25)

Príspevokod užívateľa Jene » 05 Apr 2022 21:55

iconmaster napísal:Zatiaľ to vyzerá super. A tiež chválim držanie sa detailov vzhľadom na reálnu lokomotívu :wink: Ako robíš tie vetracie žalúzie?


Dík všetkým za pripomienky...

Z toho držania sa detailov tejto mašinky mám trochen obavy, bo takú silnú patinu som ešte nerobil, ale všetko je prvý krát, keď, tak skončí ako odstrašujúci príklad... :P
Obyčajné vetracie´žalúzie som robil aj podľa návodu zo šmikajdy tak, že som si jednotlivé vetráky narezal, trochu navlhčil prstom a opatrne ihlou vytvaroval. Aby neboli hrany na vetrákoch také hrubé a aby sa aj lepšie tvarovali, tak dvere sú zlepené z dvoch vrstiev aby sedela hrúbka dverí. Spodná je z 250g papiera a vrchná, kde sú žalúzie je zo 160 g papiera.
Ak myslíš otváracie žalúzie vpredu a na streche, tak tam bola väčšia "babračka". Najprv som narezal jednotlivé žalúzie, potom som medzi dva štipce natiahol silon

a postupne som ho lepil super riedkym sekunďákom na spodnú hranu žalúzie. Na modeli splýva s farbou, lebo je priehľadný. Ďalej som si naštikal drôty trochu dlhšie ako je žalúzia, aby som ho mohol na jednej strane pridržať pinzetou, kým uschne sekunďák a lepil som ho do stredu žalúzky. Vyrezal som rám a do neho som jednotlivé žalúzky vlepil a podlepil zospodu ešte 120g papierom, aby lepšie držali.
Potom som vyrezal ďalší rám, ale zo širšími rámami aby trochu prekryl žalúzky. Do predstavku som musel vyrezať a vybrúsiť otvor aby žalúzky toľko nevyčnievali von a vlepil som celý komplet do otvoru.

Neviem prečo to autor tiež neriešil rovnako. Strešné žalúzky boli riešené rovnako, len tu som nemusel vyrezávať ďalší otvor do strechy. Dúfam, že som to opísal dosť zrozumiteľne pri mojich vyjadrovacích schopnostiach. :P

Marcin Jakubiec napísal:Je to zvlastne, ale hrza vyzera mocnejse na fotkach nez v realite. Alespon je o cim pohovorit! Robota - parada!


Foťák najviac vytiahne hrdzu pri umelom osvetlení a pri blesku je to ešte horšie. Tie moje foto sú pekným príkladom. Pôvodné fotky som fotil večer pri osvetlení zo stolových lámp a tú na porovnanie podvozkov som fotil na druhý deň pri dennom osvetlení a slabým prisvetlením stolovou lampu. Keďže mobil mám už staršieho dáta, tak foťák tiež neoplýva valnou kvalitou, ale už je objednaný nový mobil, tak to už bude hádam lepšie. :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 770 095-8 1:45 (Scratch Modelik S200 1:25)

Príspevokod užívateľa iconmaster » 05 Apr 2022 22:57

Dík Jano za popis výroby žalúzií! Myslel som predovšetkým na tie obyčajné pevné vetracie na dverách. Ale úplne mi ušli tie nastaviteľné! Až teraz som si to uvedomil, ako si popísal výrobu aj tých. Mal by si dávať aj nejaké makrozábery, lebo tieto detaily si to rozhodne zaslúžia!

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 770 095-8 1:45 (Scratch Modelik S200 1:25)

Príspevokod užívateľa Jene » 05 Apr 2022 23:30

S týmto starým mobilom sa veľmi makro nedajú fotiť, tak uvidíme čo bude z novým... (keď ja aj zabúdam niekedy fotiť detaily) :P . Na tieto fotky z výroby žalúzií som si spomenul len teraz, lebo som ich robil aby som nezabudol na výrobu žalúziek keď príde na rad T448p (740). :)

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 770 095-8 1:45 (Scratch Modelik S200 1:25)

Príspevokod užívateľa Jene » 05 Sep 2022 23:46

Report
Zdravím...
Tak po dlhšom čase sú predstavky s drobotinou hotové okrem kľučiek, tieto budem robiť pred farbením, aby som ich neolámal. Snažil som sa urobiť čo najviac drobotiny pokiaľ mi to ruky a oči dovolili... :)

Ale postupne:
Pokračoval som výrobou a lepením šálov, ktoré kryjú spoje predstavkov

Tieto som vyrobil zo silonu, ktorý som najprv v potrebnej šírke nalepil na kapoty a medzi ne som vlepil pásiky papiera a na tieto som potom nalepil matky, ktoré som robil kornajsnou č.10 bo také malé laserové matky nemám. Silón som vybral kvôli jeho ohybnosti a dobre ho lepí sekunďák. Na predchádzajúcom modeli som šály robil z drôtikov a nebolo to ktoviečo. Pánty sú rovnako vyrobené zo silonu, len dúfam, že bude na silone držať farba.
Ďalej som pokračoval výrobou pántov a zámkov strešných krytov

Potom prišila na rad "drôtovina", výroba strešných madiel, stúpačiek a zábran

Z tohto som mal trochu obavy, lebo toto nie je môj šialok kávy. Premiéru mala batériová letovačka z lidla za cca 8 evri a celkom v poho

Pôvodne som chcel urobiť oblúkové odkvapy z papiera ale nepodarilo sa, tak som všetky pásiky z kapôt odrezal preč a nahradil som ich profilom evergreen a celkom sa mi to pozdáva

Reflektor je môj výtvor, keďže pôvodný bol trochu inej konštrukcie a na svetlá som použil elektrikárske dutinky podobne ako na predchádzajúcej mašinke

Zatiaľ to nevypadá nejak vábne, uvidíme po surfe čo z toho vznikne... :P
Nasledovať bude kabína. Na tej ostanú pôvodné len bočné steny. Na čelných stenách je upravený tvar strechy podľa predlohy a rovnako je upravený celý interiér.

Riadiace pulty som prekreslil, keďže sú úplne iné ako má pôvodný model. Zatiaľ ich mám vytlačené na kancelárskom papieri a idem ich skúšobne zlepiť či budú nejak pasovať, keďže som ich pôvodne kreslil na ukrajinský model od vydavateľstva Modeller,

Toť asi na dnes všetko....

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní