Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

751 128-0 ZSSKC, 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Jurro754 | 30
Príspevky: 144
Meno: Juraj
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: 751 128-0 ZSSKC, 1:25

Príspevokod užívateľa Jurro754 » 28 Júl 2019 20:56

A ideme ďalej... toto bola jedna z tých pracne jednoduchších častí :) Možno tie tlačítka by išli spraviť plastické ale neviem z čoho to nejako obstojne vyrezať.


Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: 751 128-0 ZSSKC, 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 28 Júl 2019 21:18

Pekne a tie tlačítka by som skúsil urobiť z čierneho 250-300 g kartónu (predávajú v papiernictvách alebo obchodoch s kreatívnymi potrebami)! Z toho som urobil tlačítka na prístrojovke môjho ťahača po tom, čo ma Bambulo vyhecoval, keď to videl :)
Okrúhle gombíky vysekávať vyrážačom na diery alebo injekčnou ihlou (podľa priemeru).

Užívateľov profilový obrázok
Jurro754 | 30
Príspevky: 144
Meno: Juraj
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: 751 128-0 ZSSKC, 1:25

Príspevokod užívateľa Jurro754 » 08 Aug 2019 23:12

Vďaka za tip ako na to :) ale toto fakt neviem či zvládnem, tá zručnosť a hlavne nervy na také prkotinky mi proste chýba :beaten:

medzičasom rozbehnutá výroba podvozkov, pôvodne má mať rám podvozku tvar písmena H, no na oboch koncoch som pridal výstuhu pre lepšiu pevnosť, vidieť to pod skriňou rušňa samozrejme nebude


Užívateľov profilový obrázok
Jurro754 | 30
Príspevky: 144
Meno: Juraj
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: 751 128-0 ZSSKC, 1:25

Príspevokod užívateľa Jurro754 » 06 Mar 2023 17:24

Po hrooozne dlllllhom čase opäť niečim prispejem. Stavba Ceckane 751 128-0 postupne pokračuje, niekedy pomalším, niekedy rýchlejším tempom v závislosti od času a chuti modelovať, veď to asi poznáte :big smile:

Na prvý pohľad je z veľkej časti hotovo, no ešte stále tam chýba nespočet detailov. V lete by som to rád dotiahol aspoň do lakovne a potom už len pokračoval v dokončovacích prácach, tak uvidíme :haha: . Už som použil aj plnič a priebežne to brúsim k lepšej dokonalosti.

Kapota nad motorom ostane iba nasadená, bude možné ju dať kedykoľvek dole, namodeloval som ju tak, že tam presne pasuje a celkom aj drží bez lepidla. Bude však ešte treba vyčistiť strojovňu po náletoch plniča, ktorý tam naprášil aj napriek zabaleniu papierom. Začal som už aj s výrobou drevených rohoží, jemne opatinovaných


Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: 751 128-0 ZSSKC, 1:25

Príspevokod užívateľa Jene » 07 Mar 2023 22:29

Máš to pekné, keď to dáš do farby tak bude z toho pekná mašinka. Ideš ju celú striekať sprejom?

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných