Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 15 Mar 2022 19:12

Report
Pre nedostatok času práce pokračujú pomaly. Aj týchto pár prvých dielov má neskutočné množstvo nitov, skrutiek a matíc, ktoré treba vyrobiť/namaľovať/nalepiť. Takže som na tom približne tak ako vidíte na fotografii; postupne sa prehrýzam prvými dielmi, retušujem a lepím nity, nity, nitíky... a nie, ani na týchto ešte nie sú všetky, ešte taká stovečka chýba. A ďalej to nevyzerá lepšie.... nity, nitky, nitíky :D :D :D :money:
Sranda je, že ma to ani náhodou neprestáva baviť, napriek tomu, že je to klasická fáza typu "veľa roboty a nič z toho nebude vidieť" :P



Počítačka dielov: 16 + 521 (nity/skrutky/matice)
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 16 Mar 2022 21:57

Report
Narazil som na drobnú chybičku v nákrese. Ako vidieť na obrázku na schéme, podľa nej má diel 6 (vertikálna výstuž) zapadať, resp. byť prilepená zvnútra na diel 4. V skutočnosti má byť prilepená zarovno (na hranu) na tento diel (teda sa nemajú prekrývať, ako na schéme). Vychádza to tak aj podľa vyznačených miest na prilepenie celku na bočnice a ani na dieli 4 nie sú vyznačené žiadne miesta. Drobnosť, ale ako puntičkár upozorňujem :-)



Čiže nie takto:


Ale takto:


Tak "chybička" to je, ale moja -> viz Aldov post nižšie. :beat plaster:
Naposledy upravil/-a Saskardin v 17 Mar 2022 09:38, upravené celkom 1 krát.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Alda C. | 46
Príspevky: 64
Meno: Aleš
Bydlisko: Brno 21

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Alda C. » 16 Mar 2022 22:26

Ono je to z té návodovky bohužel hůř poznat, ale je to opravdu "na hranu"
"Jdu si svou cestou, mám svůj styl."

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 17 Mar 2022 09:34

Alda C. napísal:Ono je to z té návodovky bohužel hůř poznat, ale je to opravdu "na hranu"


Nj, fakt, máš pravdu :beat plaster: Mňa to úplne priestorovo zblblo a myslel som si, že to má byť celé otočené dielmi 4 k sebe a nie paralelne. Idem si dať pár faciek, vyčistím si okuliare a potom sa k tomu vrátim :beaten:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 23 Mar 2022 19:49

Report
Tak zasa maličký posun a vznik prvého súboru. Počet nitov začína byť vzhľadom k počtu dielov už mierne šialený. Teraz však trávim to málo času, ktoré na to mám hlavne špekulovaním, čo so sacím potrubím. Je to voliteľná časť a pomerne komplikovaný rozvod priestorovo vo všetkých osiach a tiahnúci sa pozdĺž celej lokomotívy. Začína práve v tomto kúsku a zrejme budem musieť jeho prednú časť urobiť už teraz, pretože sa obávam, že neskôr ho tam už nedostanem, alebo len s veľkými ťažkosťami. Samozrejme celá tá vec je komplikovaná, z miniatúrnych dielikov a na hranici mojich súčasných schopností. Tak dumám a skúšam to najskôr z plastových profilov. Koniec správy.



Počítačka dielov: 26 + 768 (nity/skrutky/matice)
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 29 Mar 2022 18:06

Report
Takto nakoniec dopadla prvá časť sacieho potrubia. Je to z 2 mm profilu Evergreen, na záver streknuté čiernou a matným lakom.

"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)


Užívateľov profilový obrázok
klint | --
Príspevky: 445

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa klint » 31 Mar 2022 21:55

Widać ogrom pracy, ale Twój warsztat (stanowisko pracy) SZACUNEK za czystość, u mnie nigdy tak nie ma.

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 01 Apr 2022 22:25

Ďakujem, páni. Pomaly pokračujeme. Poriadok na stole je iba narýchlo kôli fotke, inak tam mám rovnako ako všetci pekný bordel :big smile:
Dnes iba rýchle dokumentačné foto mimo reportu od stola, že to neflákam a drobných súčiastok, ktoré budú časťou rámu lokomotívy, naozaj pribúda.



Momentálne ukazuje počítačka 62 dielov a 934 nitov/skrutiek/matíc. :bad smile:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa developer10 » 05 Apr 2022 10:18

Že bordel... a jakú fajnú krabičku si našiel! Čistota na modeli, čistota na stavbe, fakt paráda! Len tak ďalej, trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní