Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Fito » 07 Apr 2023 17:56

Finále ako sa patrí, super fotky, ach toto je skvelé.

Jedna otázka k tej rúre čo ide hore do tendra vpredu z laveho boku. Videl si to niekde na fotke? Prípadne tušíš, čo to je?

Ja som ju nedával, videl som to asi iba na plastovom modeli, tak som ušetril čas a materiál.
:P
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 07 Apr 2023 18:15

Fito napísal:Finále ako sa patrí, super fotky, ach toto je skvelé.

Jedna otázka k tej rúre čo ide hore do tendra vpredu z laveho boku. Videl si to niekde na fotke? Prípadne tušíš, čo to je ?

No v tej knihe ktorú mám a podľa ktorej robím je táto rúra ona sa napája dovnútra. Tam sa nachádza jednak ručná brzda a potom systém s ventilom a celé je to napojené na pozdĺžne smerujúce potrubie na horúcu paru, ktoré ústí vzadu ventilmi opäť. Lenže kam sa toto napajalo k lokomotíve tak to pátram už zopár dní a nic

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Fito » 07 Apr 2023 18:27

Na mojej nič také nie je, pretože to je chujovinka ktorú za vojny nepotrebovali.

Určite to bude nejaké " kazítko " montované v rámci modernizácie a zavádzania normy euro2 na parné lokomotívy.
Serpens si tu?
:P
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 07 Apr 2023 18:50

Fito napísal:Na mojej nič také nie je, pretože to je chujovinka ktorú za vojny nepotrebovali

Ja viem že ty to tam nemáš pozeral som tvoje vlákno a neviem na betón ale zasa pozri na týchto záberoch je toto potrubie ..ale tu by bol najlepší názor niekoho viac znaleho

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Fito » 07 Apr 2023 19:09

Srandujem, jasné, tých verzii lokomotív bolo strašne veľa, a v podstate na každej fotke reálnych strojov nájdeš niečo, čo má daná lokomotíva inak.

Ja keď som skúmal to potrubie, čo ide dozadu pozdĺž tendra, tak mi z toho vyšlo že asi to je vykurovanie vody v tendri, aby nezamrzla, ale samozrejme je to iba moja verzia...
Viac sa mi to študovať naozaj nechcelo.

V každom prípade, teším sa že si to zvládol diatiahnuť tak rýchlo a kvalitne k cieľovej páske.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 07 Apr 2023 19:15

Fito napísal:Srandujem...

V každom prípade, teším sa že si to zvládol diatiahnuť tak rýchlo a kvalitne k cieľovej páske.


Úprimne Fito ani mne sa nechcelo priveľmi v tom vŕtať len zasa tiež som to nechcem odflaknuť. Chcem to dokončiť a už mám v hlave ďalší projekt z iného súdka a ešte raz ďakujem :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 24 Apr 2023 18:23

BR 52 1:25
Začiatok stavby: 8.4.2022
Koniec stavby 17.4.2023
No na záver len krátke zhrnutie. Celkovo bol tento model výzvou keďže ako som spomínal je to moja prvá lokomotíva. Model samotný bol brutálne nepresný ale na druhú stranu ponúka kvantum možnosti na rôzne úpravy. Stavba samotná mi dala zabrať a výsledok ma potešil čo je myslím to najdôležitejšie pri našom hobby. Hoci aj tento model má množstvo nedostatkov. Všetkým ostatným prajem veľa trpezlivosti a zdaru pri stavbe tejto krásky. Tak na záver zopár záberov



Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 24 Apr 2023 19:45

Paráda!
Gratulujem!
:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Brzdič » 24 Apr 2023 20:52

Fakt pěkná práce a neotřelý nápad. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa developer10 » 24 Apr 2023 21:23

MA-SA-KEEEEER!!!

:jawbone: :jawbone: :jawbone:

Tak toto je iná paráda, ani sledovanie tvojej stavby ma na takúto šlehu nepripravilo, veľká gratulácia, parádny výkon, zatiaľ určite tvoje “the best”!

Toto je ďalší z kulskov, ktoré musím vidieť naživo tak snáď niekde na výstave, možno v Nitre a vedľa Fitovej nehrdzavej verzie? :)

Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných