Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Stalinets-65 /free/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 10 Sep 2015 10:45

Dik chalani, snazim sa, co to da, ale uz pocitujem, ze na to tak dobre nevidim. Do PL to brat nebudem, je toho malo a idem aj s rodinou a jednym znamym, tak ani neviem, ze ako sutaz, ci tam budem v piatok/nedelu. Priniest to mozem do NR. Ako tak pozeram to biele pozadie uz je teraz koli tomu novemu report tagu take zbytocne, ale uz to dobojujem v tomto style, ked uz som to tak zacal.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 10 Sep 2015 11:50

:jawbone: Pekne sa s tými detailami hráš... To sa mi pozdáva len tak dalej :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
C4ndlee | 36
Príspevky: 27
Meno: Juraj
Bydlisko: Oravský Biely Potok

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa C4ndlee » 11 Sep 2015 10:05

Krása :) a tie detaily, perfektné

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 04 Jan 2016 03:10

Report
Stalinets-65

Po nejakom čase opäť trochu progresu na Stalincovi. Čas od časus som si ku tomu sadol a dnes som čo to pofotil - len tak decentne. Moc sa s tým nepáram, čo je isto vidno na kvalite, ale tak je to ruský stroj, takže...

Rám (základ)
Pred nejakým časom som zlepil základ rámu, nejaký čas sa mi to tu povalovalo po poličkách až sa to stihlo kde tu poodliepať, poohýbať a tak. Zatiaľ je to len základ, podľa návodu by malo pribudnúť ešte kopa drobností a hlavne kopa matíc a nitov, do ktorých sa mi vôbec nechce. Čo sa týka presnosti, tak je to zatiaľ celkom OK aj z mojej aj autorovej strany. Lepí sa to celkom dobre, aj keď tu a tam musí byť človek dosť kreatívny.

Pojazdy (základ)
Zatiaľ som zlepil len pár hlavných dielov pri čakaní kým mi zaschnú diely na platforme. Z tej trochy, ktorú som zlepil sedí všetko ako má. Jediné na čo si treba dať pozor je smer ohýbania dielov, keďže sú to ľavé a pravé diely, zároveň sú zrkadlené a taktiež sú tam vnútorné a vonkajšie plášte, takže sa to dá lahko pomýliť. Ak si dá človek pozor, tak by nemal byť problém.

Platforma (základ)
Pôvodne som myslel, že to pôjde rýchlejšie, ale je to celé ako z makového kvetu, tak to zobralo pár dní. Lepilo sa to celkom dobre iba spodná strana je trochu nejasná v návode, ale nakoniec som to rozlúštil. Hodili by sa tu značky aj zo spodnej strany dielov, kde čo prilepiť, ale je to jednostranná konštrukcia, takže zo spodu to treba odhadnúť/primeriavať, ale dá sa to zmáknuť (treba mať zlepený rám a prevodovku do kopy). Trocha som sa sekol pri stavbe a musel som odliepať, našťastie som si to všimol včas, tak to nedopadlo najhoršie.


Tip: Pri prevodovke som sa popálil - ta oska, ktorá drží hnacie kolesá musí zostať voľná aby sa do jej stredu dali navliecť konzoly držiace pojazdy.

"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa Marmat » 04 Jan 2016 16:27

Ako by Toudi povedal, dávkuješ nám to ako kvapky na kašeľ :big smile: Ale nie, je to dobré, už by som mal aj ja do niečoho zastrihnúť, všetci okolo mňa lepia o 100/600, iba ja mám na stole bordel :haha:
BTW ten vyrezávaci ploter ešte funguje? Sa pri tebe nejako nenadrie :victory:

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa terenkoza » 04 Jan 2016 16:48

halo :victory:

cerveny lepi :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 16 Jan 2016 02:39

Report
Stalinets-65

Vyplotroval som si ďaľšiu stranu s dielmy, tak sem tam niečo zlepím. Pri každom rezaní sa priučím niečomu novému, chce to trochu hrania sa, ale výsledky sú stále lepšie a lepšie. Ak nič iné tak aspoň som našiel spôsob, ako si zjednodušiť niektoré kroky. Ešte tomu dám nejaký čas a potom skúsim spísať nejaké poznatky okolo toho pre Tipy a triky.

Pojazdy (základ)
Pojazdom pribudli ramená a nejaké to uchytenie. Lepilo sa to celkom dobre. Niektoré diely by zniesli pár pomocných čiar pre ohýbanie alebo pre nalepenie dielu, ale nič kritického. Okrem toho sa mi podarilo zlepiť aj kyvné rameno, ktoré bude prepájať lavý a pravý pojazd. Popri pojazdoch som začal lepiť aj hnacie a napínacie kolesá, ktoré pojdu tiež na pojazdy, ale zatiaľ nie je moc čo fotiť. Pá fotiek.


"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 16 Jan 2016 14:25

Má to zatím jen jednu chybu ... a to že ti to jde moc pomalu. :P

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa maťko85 » 16 Jan 2016 19:02

Á, to už jsem někde četl :P . Vůbec ho neposlouchej, pomalu či rychle, rád si na tvoje postupy počkám a pak se pokochám. Jen tak dále, těším se na pokračování :victory: .

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 17 Jan 2016 02:58

Report
Stalinets-65

Asi starnem - štyri kolesá - štyri hodiny a to som to mal vyplotrované. Navyše som sa vrátil ku herkulesu...

Pojazdy (kolesá)
Konštrukčne to nie je moc komplikované akurát náboj napínacieho kolesa by sa dal spraviť jednoduchšie, takto je to zbytočne komplikované a navyše to nebude moc pevné. Lepšie by bolo mať tam osku a na ňu len namotať pásiky papiera. Zatiaľ je to len taký zákald, ešte to bude treba pozalievať, aby to vypadalo viac ako odliatky, ale na to si budem musieť nechať trochu zhustnúť lepidlo a primiešať do neho nejakú farbu, nech vidím, kde som ho už naniesol (možno aj dve farby, aby bolo vidno vrstvenie). Keď už som mal kolesá ako tak hotové, poskladal som to nasucho, nech viem ako to bude vypadať (ešte mám ku tomu aj chladič, ale ten som nemal ako priložiť).


"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní