Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 03 Mar 2023 23:03

Mňam .... :) Tohle já můžu.

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 30 Mar 2023 09:04

Oliver: dúfam aj ja, že sa všade dostanem s farbou.. :bad smile: ale doteraz som stým nikdy nemal problém..

Brzdič: ďakujem.. :wink:

Ico: ešte, že Ťa tu máme..vďaka za upresnenie.. :wink: stým orezávaním nožíkom to chápem, ale neviem si to pri tomto predstaviť, orezávať kúsok po kúsku..ale už to mám obrúsené, nebolo to nakoniec až tak zlé.. :P


Popri brúsení bočníc na kolesách som začal bádať čo všetko už mám z ťahača zlepené, kde som vlastne skončil..usúdil som, že teraz bude najlepšie dokončiť rám a všetko čo naň môžem dať..a začať to pomaly po častiach striekať a skladať dokopy..nechcem to robiť ako na posledy, že si najskôr zlepím všetko papierové a následne všetko naraz nastriekam..Už pred touto pauzou, ktorú som mal cca 5 rokov som začal skladať motor..po prehladaní všetkého možného som zistil, že som stratil diely pre hlavy valcov.. :scorn: počítam, že po tej dobe bude toho viac čo som stratil..pôvodne som rozmýšlal, že skúsim osloviť niekoho priamo tu, že by mi ich prefotil a poslal ale nakoniec som sa rozhodol, že oprášim Rhino a nakreslím si ich..aj tak boli tie v modely príliš zjednodušené..

Report
Motor

Po cca 2 hodinách som mal hlavy nakraslené a po ďalšej hodine aj rozložené a nachystané na tlač..


a tu už môžete vidieť výsledok.. :big smile:


samozrejme ak by si ich niekto chcel stiahnuť a chystá sa prefarbovať nech sa páči..prípadne môžte skúsiť vyfarbiť a použiť aj na čistostavbu.. :victory:
MAZ - hlava valcov.pdf
(103.15 KiB) 20 stiahnutí


Hneď ako sa oteplí pôjde rám aj s návesom do základu a pomaly budeme farbiť a samozrejme aj lepiť..

Zdar.
M.
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Mar 2023 19:09

Matej napísal:stým orezávaním nožíkom to chápem, ale neviem si to pri tomto predstaviť, orezávať kúsok po kúsku..ale už to mám obrúsené, nebolo to nakoniec až tak zlé..

Skús si to predstaviť tak, ako keby si mal drevené koliesko a ideš to strúhať nožíkom. Samozrejme chce to opatrnosť, lebo ak človek preženie to "hrubovanie", tak už niet cesty späť :haha: Brúsenie je síce zdĺhavejšie, ale viac pod kontrolou. Každopádne si to dal dobre!

Matej napísal: začať to pomaly po častiach striekať a skladať dokopy..nechcem to robiť ako na posledy, že si najskôr zlepím všetko papierové a následne všetko naraz nastriekam..

Toto je aj u mňa vždy dilema a v poslednom čase aj nechtiac sa dostanem do bodu, že mám skoro všetko zlepené a bolo by na čase to začať aj farbiť. Väčšinou ostávajú na koniec drobnosti, do ktorých sa mi zvyčajne strašne nechce, ale už chcem všetko naraz nastriekať a tak sa celá stavba možno aj zbytočne naťahuje..
Diely sa mi našťastie nestrácajú, snažím sa ich odkladať do rôznych krabičiek a tie do väčšej krabice, nech je všetko po kope.

A motor ti pekne rastie a parádne ho šperkuješ! A keď sme riešili tú terminológiu, tak pripomeniem, že čo si nazval "hlavami valcov" sú v skutočnosti veká ventilov. Hlavy valcov sa nachádzajú tesne pod nimi (kde sa pripájajú nasávacie a výfukové potrubia) :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 09 Apr 2023 18:46

iconmaster napísal:..čo si nazval "hlavami valcov" sú v skutočnosti veká ventilov.

Ja už radšej ani kolesá nebudem nazývať kolesami lebo to bude niečo úplne iné.. :haha: vďaka za upresnenie..ja sa do takýchto veci nerozumiem..aspoň sa aj niečo nové priučím..

Čo sa týka toho, že najskôr všetko zlepim a potom všetko nafarbím..Robil som to takto na predchádzajúcom modely (BAT-M) a ku koncu, ako hovoríš, sa mi do toho nechcelo a stavba sa naťahoval..aj teraz cítim, že začína kríza a moc sa mi lepiť nechce..A preto som v piatok chytil do ruky pištoľ a začal farbiť primerom..





Kolesá som dal už aj do farby..Použil som Tamyia XF-85 Rubber black



Na foto môžte vidieť 2 odtiene primeru..bledo šedý je Primer od Ammo..ten používam na menšie celky, výnimočne som ho tu použil aj na rám ťahača..strieka sa pištolou..potom je tu tmavo šedý-to je primer v spreji na väčšie celky ako je rám návesu..Momentálne mám nafarbené skoro všetko čo pôjde na rám ťahača a komplet náves..

Dúfam, že sa mi v utorok podarí začať s farbením rámu.. :wink: Následne všetky prevodovky, kardany a diferaky..A začnem to skladať dokopy..sám som zvedavý ako to bude celé pasovať.. :wink:
Naposledy upravil/-a Matej v 12 Apr 2023 07:27, upravené celkom 1 krát.
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 09 Apr 2023 19:42

Bohovské :jawbone:

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 13 Apr 2023 11:28

Nádhera!!!!

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 445
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa tatra813 » 13 Apr 2023 14:29

Vyzuerá to bravúrne, :P môžeš prosím povedať aky si použil ten primer v spreji? ten od Tamiya ? :big smile:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 13 Apr 2023 20:41

Vďaka chalani.. :big smile:

tatra813 napísal:..aky si použil ten primer v spreji?..

Samozrejme..je to obyčajný primer na plasty..okolo 7€ stal..výhoda, že má tmavo sivú farbu, skoro identickú s Tamyiackou german grey..tým odpadá následne striekanie tmavo sivou, ktoré by malo nasledovať teraz na ráme ťahača..

Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 13 Apr 2023 21:08

Perfektné... :still dreaming: :dribble:

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 18 Apr 2023 07:04

Na tvoju prácu sa úžasne pozerá. Normálne mi je ľúto že pri čistostavbe neviem dosiahnuť až takú úroveň detailov. Pneumatiky sú perfektné. :dribble:
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní