Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 20 Apr 2023 08:08

johnny7 napísal:Na tvoju prácu sa úžasne pozerá. Normálne mi je ľúto že pri čistostavbe neviem dosiahnuť až takú úroveň detailov. Pneumatiky sú perfektné. :dribble:


To Ti vôbec nemusí byť ľuto..Zlepiť model ako čistostavbu je oveľa náročnejšie..Áno nedá sa tam dosiahnuť až taká úroveň detailov, ale dá sa aj veľa detailov oproti "základu" doplniť..Si toho živým príkladom.. :big smile: Zas druhá vec, tento model ako čistostavbu asi ee..Už by som to, slovami Terenkozy, dávno rozdupal..

Pomaly striekam a dávam dokopy diely vo vnútri rámu..Diferenciály, prevodovky, také tyčky, asi hriadele, čo diferenciály spájajú..však Ico názvy doplní :bad smile: Fotky nič moc, dostávam sa k tomu najskôr okolo 9tej, keď už deti spia..

Report
Rám - farbenie

Napíšem si sem postup, aby som do budúcna vedel čo som ako robil..Možno sa inšpiruje aj niekto iný..
Po nástreku primerom nasledoval nástrek s XF-63 German Grey..
Následne random nástrek miest s XF-64 Red Brown..Tu sa dá použiť aj iný odtieň hnedej..Hnedá slúži ako základ na následný chipping pre dosiahnutie efektu hrdze..
Potom prišiel na rad lúpací roztok od Ammo Heavy Chipping Fluid..
Nakoniec som ako finálnu zvolil XF-69 Nato Black..Len tak pomimo som skúšal nastriekať rám s XF-1 Flat Black, ale prišlo mi to celé až moc čierne..Chcel som dosiahnuť skôr efekt trocha vyblednutej čiernej..
Potom už len za pomoci teplej vody a štetca spraviť chipping..
A nakoniec s farbou XF-20 Medium Grey tzv. "drybrush" - zosvetlenie hrán..





Tu som skúšal odfotiť drybrush pred a po..ale ako som písal vyššie, fotím pod večer, pod umelým svetlom a mobilom, tak neviem či tam niečo uvidíte..


Nakreslil som si ešte nejaké doplnky, ktoré budú neskôr na návese..Konkrétne zakladací klin a 200L sud..nakoľko som nikde nenašiel free, tak som ich nakreslil.. :big smile: Pridávam aj súbory na stiahnutie, ak by ste využili..Budem rád ak sa podelíte ako sa Vám to stavalo a či to pasovalo, či sú návody zrorumiteľné a pod.. :big smile:

Zakladací klin - tu len doplním, že som to celé podlepil 80-kou papierom a diely 2b / 2c / 2d som použil len jednu stranu, čiže som to neohýbal a nelepil dokopy, bolo by to až moc hrubé..čiže v podstate všetky diely majú hrúbku cca 0,3mm + lepidlo..


MAZ - zakladací klin.pdf
(169.56 KiB) 21 stiahnutí


Sud 200L


sud 200l.pdf
(179.6 KiB) 34 stiahnutí


Možno by som to dal aj zvlášť do sekcie "na stiahnutie", aby sa to tu medzi príspevkami nestratilo..Nechám na moderátoroch..Keď tak mi napíšte ss a dohodneme to..

Určite si ešte minimálne 2 sudy zlepím a dám na náves.. :victory:


M.
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 20 Apr 2023 09:13

No teda Matej, fakt paráda. :still dreaming:
Ja ten sud asi použijem, tiež chcem dať na vagón jeden alebo dva. Určite dám vedieť ako sa mi s ním robilo. Za mňa kľudne obe dokreslené veci daj aj do sekcie na stiahnutie. Myslím si, že môžu ostať aj tu, časom ale západnú prachom.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 20 Apr 2023 09:37

Super robota Matej! :victory:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
lowi | 42
Príspevky: 1302
Meno: Vilo
Bydlisko: Závažná Poruba

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa lowi » 20 Apr 2023 10:22

Tak toto mi hlava nebere.. veď to sa ani nedá totoky takto... šialené... :shocked:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 20 Apr 2023 13:32

Brutálna robota - tá patina a celkovo farbenie, to ti ide neskutočne dobre.

A veľká vďaka aj za tie doplnky, to sa určite zíde.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 20 Apr 2023 13:53

Intergalaktické :shocked: :eyes droped: :jawbone:

(fakt nemám slov)

Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 21 Apr 2023 20:04

Super ... ten barel je fakt mega.

Užívateľov profilový obrázok
Vojta s | 36
Príspevky: 48
Bydlisko: Jablonné nad Orlicí, ČR

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta s » 22 Máj 2023 21:05

Ahoj, no nahodil jsi laťku pěkně vysoko, super práce. Mám jednu takovou technickou otázku, zkoušel jsi auto sestavit na sucho? Jedná se mi o to jak pasují blatníky na držáky a jak to pasuje celé dohromady s kabinou a kapotou. Nevím jak mám postupovat jestli držáky blatníků přilepit už teť nebo spíš až při finální '' montáži'' po barvení, kdyby to nepasovalo nerad bych to pak odřezával.Říkám si že se to bude lépe dělat pak až bude na rámu napevno nalepená kabina,držáky blatníků budou muset být nalepeny dost přesně.

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 23 Máj 2023 07:59

vďaka chalani.. :big smile: som rád, že sa model páči..

Vojto - preeesne toto som riešil aj ja..ako to bude celé pasovať..tak ti poviem, ja som síce nalepil držiaky na rám, ale bola to strašná chyba..nie kôli tomu, že by na to nepasovali blatníky..ale kôli tomu, že som každý už minimálne 5x urval..a to aj teraz po farbení..keby to stavám 2x, čo teda neplánuujem :haha: , tak ich tam nalepím, ale až ako poslednú vec pred farbením..ja už tam mám nalepené aj blatníky, a sedelo mi to perfektne..zajtra (možno) dám aj nejaký ten report ak stihnem.. :)
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 26 Máj 2023 07:57

Zdar..Skôr som nestihol, tak report až dnes..

Report
Rám - diferenciály, hriadele, prevodovky...atď

Pokračoval som "vnútornostiami" rámu..Som až zarazený, ako to celé pasovalo..Po tom ako som u Vojtu v jeho vlákne čítal, ako to moc nepasuje som sa bál..Ale až na celok z dielov 84, ktorý sa lepí nad diferenciál č. 2 mi inak všetko sadlo na milimetre presne.. :shocked: Spomínaný celok 84 som musel orezať, aby sa tam vošiel aspoň zošikma, aj keď podľa návodu by mal ísť rovno..Ďalej som úplne zrezal diel 73a zarovno dielu 73 :scorn: Ešte som si spomenul, že diel WZ12 mi kolidoval s hriadelom..bolo treba spraviť trocha väčší "obluk"..




Blatníky

A keďže už mi z tej čiernej začínalo hrabať, potreboval som zmeniť farbu, vrhol som sa preto na farbenie blatníkov..jednak aj kôli tomu, že som stále odlamoval ich držiaky, čo ma neskutočne vytáčalo..Rada, kľudne ich tam nalepte, ale až pred farbením, blatníky na držiaky pekne pasujú.. :big smile:
Ale akú farbu zvoliť..? Googlil som, aj som niečo našiel, aj už hotové od AMMO, ale ja proste neviem tieto farby používať, proste jediná cesta pre mňa je Tamyia..Potom som našiel túto fotku a povedal som si, že čokoľvek si namiešam, bude to ruská zelená.. :bad smile:



Tak som nakoniec zvolil XF-67 NATO GREEN, ktorú som namiešal s XF-2 FLAT WHITE..Pomer už presne neviem, do prázdnej fľaštičky som dal do polovice zelenú a postupne pridával bielu..až kým som nebol spokojný s odtieňom..


A tu sú už nafarbené blatníky..urobil som aj zopár foto s washom a bez neho, aby bolo vidno ten rozdiel..tu som ešte doplnil smerovky, tie v modeli chýbajú..



Kolesá - KONEČNE stojí ťahač na vlastných..

Už mi nič nebránilo dokončiť kolesá a postaviť ťahač "na vlastné".. Vnútornú stranu diskov som najskôr nalepil gelovým sekundovým lepidlom na k rámu..Keby ich dám do samotných kolies, už by sa to zle lepilo kôli veľkosti..Následne som do kolies vlepil prednú časť diskov (tu som 2 disky nastriekal inou farbou, aby som to trochu farebne "rozbil") a len nasunul na už nalepené vnútorné časti..nemusel som to ani lepiť, drží to tam aj bez lepidla.. :victory:
Kolesá som natrel wash-om, ktorý som si spravil z olejovej farby ABT125 Light Mud zriedenej s White Spirit-om..Natrel som stým celé kolesá, po miernom zaschnutí som celé koleso utrel, aby ostal wash len vo vnútri dezénu..A poslednou časťou, ktorú som nalepil sú nádrže..tu tiež všetko pasovalo po prilepení na rám..
Ešte doplním postup, ako som robil zadné svetlá..Nakoľko sú dosť zložité (Ico nesmej sa) tak som to spravil nasledovne: diely z modelu som si podlepil na hrúbku 1mm, následne vyrezal a zaretušoval, napustil sekundovým..Aby to malo look ako z plastu, fénom som si nahrial sáčok, ten čo sa v obchode dá zobrať keď si dáte nakrájať chleba a ten som natiahol na svetlá..S fóliou mi to nešlo..

















Nakoniec s pigmentom MIGP027 Light Dust som trochu zosvetlil gumy, zaprášil nárazník aj rám..také tie "final touch" prídu až na záver..



A ako to bude celé (niekedy) vyzerať..? Tak som to nasucho poskladal aj s rozrobenou kabínou..



A pomaly som sa pustil do striekania a farbenia motoru..To maskovanie ma zabíja.. :haha:
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných