Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Flak 18 / GPM / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Flak 18 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 08 Okt 2020 21:57

Pekné detaily, len tak ďalej :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Flak 18 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 08 Okt 2020 23:20

Ako celok to pôsobí už teraz veľmi dobre.
Namiesto alobalu odporúčam použiť hliníkovú pásku. Lepí sa v podstate sama, po nalepení na podložku sa dobre reže a výsledok je podľa mňa celkom slušný.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Flak 18 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 09 Okt 2020 07:01

super,budes robit kanon zlozeny na vlecke alebo rozlozeny na zemi?
technicka poznamka: leskle casti piestov boli natrete farbou,keby boli leskle tak tam slnko spravi pekny odraz co je pozvanka pre bombarder nepriatela. a taka lesknuca sa bateria niekolkych kanonov to by pilotov potesilo.
wh vojaci si dokonca natierali tmavou farbou zlate prstene a svadobne obrucky aby na nich nevznikol odraz.

Užívateľov profilový obrázok
Mele | 31
Príspevky: 37
Meno: Michal Pidík
Bydlisko: Novoť

Re: Flak 18 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa Mele » 09 Okt 2020 19:42

Vďaka chlapi :)
O hliníkovej páske som už počul, ale nemám ju, a zo začiatku sa mi zdalo, že to pôjde v pohode aj s alobalom :big smile: no budem ju musieť do budúcna niekde zohnať...
Roman, model by sa mal dať rozkladať a skladať, hádam sa mi to podarí, ak nie, tak asi skôr zložený, ale to je ešte hudba budúcnosti :)
a k tým piestom - diely boli originál také nič moc šedé, preto som ich chcel trochu vylepšiť...neviem, či to skúsiť pretrieť, aby som to nepokazil úplne (na tú pieskovú si netrúfam, možno tou hnedou maskovacou by to šlo..)
- a piesty sa natierali komplet celé, alebo len tie konce, kde sa to už "nešúchalo" ?

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Flak 18 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 10 Okt 2020 07:12

-zabudol som sa opytat bude aj podlozka,kusok terenu?
-na piestoch boli natrete tie casti ktore vyliezali von ked sa pohybovalo kanonom
podla tvaru prednych blatnikov je tvoj kanon skora verzia,vyrobeny bol ako tmavo sedy pred vojnou alebo tesne na zaciatku vojny,na zlto ho natreli v polnej dielni,piesty mozes natret na sedo.

Užívateľov profilový obrázok
Mele | 31
Príspevky: 37
Meno: Michal Pidík
Bydlisko: Novoť

Re: Flak 18 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa Mele » 09 Jan 2021 23:53

Ahojte :) Vďaka Roman. Piesty som teda pretrel na tmavošedo, a je to lepšie ako to bolo. Ešte možno ich nejako zapatinujem, ale to asi až na konci, keď budem riešiť podložku. (a to je ďaleko :big smile: ) Pokračoval som štítom, ktorý nesedí úplne presne, treba ho nalepiť o pár mm vyššie - foto. Podstavec s ložiskom - pohodička :)



Tým je samotné delo hotové, a na rade je krížová lafeta. Tá sa lepila dobre, je to dosť pevné, ani sa mi to neskrútilo, najťažšie to bolo vyrezať :) Nejaké rebrá som trochu upravoval, a klasicky nejaké biele plochy zatieral, ale nič vážne. Pokračovanie nabudúce ...


Užívateľov profilový obrázok
Mele | 31
Príspevky: 37
Meno: Michal Pidík
Bydlisko: Novoť

Re: Flak 18 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa Mele » 12 Apr 2023 23:05

Ahoj vospolok :) K modelu sa dostávam veľmi sporadicky, ale konečne je načase čo ukázať. Podarilo sa mi dokončiť krížovú lafetu a tým pádom je samotný flak hotový, zostávajú už ´len´ vozíky. Až na nitovanie ma to bavilo, nepamätám si nejaké extra chyby. Po nalepení dela na lafetu sa mi asi uľahčilo rozhodovanie, či model bude v bojovej alebo prepravnej pozícii, keďže autor trochu nedomyslel sklápanie sedačky (podľa fotiek by sa to dalo nejako spraviť, ale asi sa mi to nechce trhať a upravovať) a teda nesklopím úplne pravé rameno; a pre zmenu na ľavej strane sa mi zase trochu ohol štít v hornom rohu smerom dovnútra a po sklopení ramena to vidno... Ale inak sa mi to páči :)

Pár foto doplnkov, lafety a celého flaku v rozloženom stave:


Pokračujem predným vozíkom, tak hádam skôr ako o dva roky :)

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Flak 18 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 13 Apr 2023 10:35

Veľmi pekné! :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Flak 18 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 13 Apr 2023 11:09

Parádna robota... :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Flak 18 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 14 Apr 2023 08:50

Čistá práca, veľmi pekné. To nitovanie si neviem predstaviť, mne z každého druhého nitu vytečie lepidlo a utieram okolie ihlou. Pri striekanom modely to nie je problém, ale pri originály??? :jawbone: :shocked:
Hey Hou, Let´s Go!

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní