Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Saskardin » 18 Okt 2021 10:14

Gratulujem, bol som pozrieť a naozaj mi - okrem toho, že to bola ťažká paráda - prišiel dosť malý :P
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 18 Okt 2021 11:53

No....Oliver....Ty, počúvaj ma tu...Dlhšie som na fóre nebol a nesledoval som tvoju stavbu. Ale teraz keď okolo toho bolo také haló som si to spätne celé pozrel, a už chápem o čo sa jedná. Úžasný report a úžasný model. Normálne som skoro začal uvažovať že aj ja začnem s prefarbovanými modelmi, lebo čistostavbám už asi odzvonilo a nemám šancu konkurovať tak detailným a reálnym modelom. Povrchy korby máš vyhladené tak dokonale a máš to nafarbené tak perfekcionisticky, že až kým si mi to na mieste osobne nepotvrdil, by som neveril že to nie je originál tlač s dokonalou retušou a zvarmi. O detailoch sa ani nemusíme baviť, pekne to máš vypiplané...

Mne je stále najmilšia čistostavba a páči sa mi keď je vidno že je to papierový model. Akurát na výstavy budem chodiť asi len prezenčne. Možno s Dragon Wagonom ešte keď tak skúsim šťastie, lebo to sa budem spoliehať na veľkosť modelu :)
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Okt 2021 12:30

Toto je veľmi dobrý postreh a otvára znovu tú večnú diskusiu ohľadom čistostavieb, vs. prefarbovanie...

Ja osobne si myslím, že takto zmáknutý prefarbovaný model strčí do vačku akokoľvek dobre urobenú čistostavbu. A aj plasťákov :P

Vychádza to zo spôsobu nášho hodnotenia modelov. Aaale to už sa tu preberalo veľa krát. V každom prípade, som rád že som túto bombu videl naživo.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa spider » 18 Okt 2021 14:04

Super robota Oliver. Celý report aj výsledok. Predloha síce nie je moje gusto, ale spracovanie na vysokej úrovni. Zaslúžená výhra!
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 18 Okt 2021 18:20

Obrovská gratulácia, ja čo kukám fórum aspoň jedným očkom som ťa potichučky na toho víťaza jednak tipoval, a jednak som ti to aj doprial. Za ten skvelý report ktorý mnohým vrátane mňa samotného ukázal, ako sa dá byť stále lepším. Skvelá inšpirácia pre všetkých. :big smile:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 18 Okt 2021 23:32

Ale už to s tou chválou preháňate .. :haha:

johnny7 napísal:No....Oliver....Ty, počúvaj ma tu...Dlhšie som na fóre nebol a nesledoval som tvoju stavbu. Ale teraz keď okolo toho bolo také haló som si to spätne celé pozrel, a už chápem o čo sa jedná. Úžasný report a úžasný model. Normálne som skoro začal uvažovať že aj ja začnem s prefarbovanými modelmi, lebo čistostavbám už asi odzvonilo a nemám šancu konkurovať tak detailným a reálnym modelom. Povrchy korby máš vyhladené tak dokonale a máš to nafarbené tak perfekcionisticky, že až kým si mi to na mieste osobne nepotvrdil, by som neveril že to nie je originál tlač s dokonalou retušou a zvarmi. O detailoch sa ani nemusíme baviť, pekne to máš vypiplané...

Mne je stále najmilšia čistostavba a páči sa mi keď je vidno že je to papierový model. Akurát na výstavy budem chodiť asi len prezenčne. Možno s Dragon Wagonom ešte keď tak skúsim šťastie, lebo to sa budem spoliehať na veľkosť modelu :)


Ja veľmi dúfam, že jedného dňa budú mať prefarbované modely samostatnú kategóriu na súťažiach. Kedysi som to cítil podobne ako ty, ale nakoniec mi to prefarbovanie zavoňalo a v súčasnosti sa v tom vidím viac. Na čistostavby som však nezanevrel, práve naopak, niekoľko ma ich čaká. Tvojho Shermana som si poobzeral veľmi detailne a keďže som ten istý model skladal tak viem, že priviesť ho do stavu dokonalosti, ako sa podarilo tebe, chce viac toho "papieráckeho umenia", než prefarbiť akýkoľvek model.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa sony » 19 Okt 2021 09:25

Ohľadne tých čistostavieb a prefarbovaných modelov už bolo veru diskusií a stále je o čom debatiť.

Ak si dobre pamätám, tak práve v Lipt.Hrádku na Bulldogfeste sme začali s kategóriou - prefarbované modely.
Prvý rok sa to aj ujalo. Ceny sa rozdelili medzi prefarbovane a čistostavby.
Prišiel další rok a mali sme málo modelov v oboch kategóriách čiže došlo logicky k zlúčeniu.
Na ďalší rok došlo k okresaniu kategorii - predsa len 14kategorii pri papierakoch sa na Slovensku nenosí a kedže ja som bol sám papierový člen v plastikovom klube, bolo ťažké presadiť, aby sa neokresalo.
Zasik na druhú stranu chápem, keď sú v kategorii 2-3 modely, že tá kategoria stráca zmysel.
V takom Poľsku na súťaži to majú pekne vymyslené - upravované aj čistostavby majú rozdelené, ale v kategórii majú aj po dvadsať - tridsať modelov.
K tomuto sa na Slovensku môžeme dopracovať iba tým, že budeme lepiť a budú lepiť viacej deti.
Preto kvitujem každé odmenenie pre žiakov a juniorov na akciách, toto je jedine cesta motivacie.
Terazky v Nitre si to deti zaslúžili, bolo to milé, škoda, že ich bolo málo. U nás tento rok na Bulldogfeste bolo detí ešte menej.
Hold papierák sa lepí dlhšie ako plasťák.

Nič to nemení, že si rád pozriem akýkoľvek model, či už čistostavbu alebo prefarbovaný.
Prefarboval som - brúsil, striekal (Ach Le Zebre, to bol zážitok :haha: ); zostávam však radšej pri čistostavbách, pri niektorých s drobnými úpravami v podobe prestriekania, prefarbenia.
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 445
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa tatra813 » 19 Okt 2021 09:27

Gratulujem k víťaznému modelu Oliver :victory:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 20 Okt 2021 09:37

Díky ešte raz. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 07 Dec 2021 14:58

Ja iba toľko, že od víkendu sú už veci ako majú byť. :victory:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných