Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM HOTOVO

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Bakendrid | --
Príspevky: 40
Meno: Jirka

PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM HOTOVO

Príspevokod užívateľa Bakendrid » 10 Jan 2021 22:40

Ahoj,
nový report bude o notoricky známé stavbě, tak se zdržím velkého představování, kdo bych chtěl, tak např. na panzer.net je informací spousta :wink:
Obrázok
Důkaz originálu nevynechávám.

Začal jsem pásy. Článkové pásy nemají všechny články, musíte si je nakopírovat. Proto jsem se rozhodl pro tuning a křídu. jestli se mi to povedlo, musíte posoudit sami. Pásy ještě nemám hotové, prvnímu už moc neschází, druhý mám pouze vyřezaný a musím ještě zpracovat. Během práce mě to přestalo bavit, tak jsem ho odložil a budu zpracovávat postupně během stavby.

Obrázok Obrázok

Pokračoval jsem vanou tanku, kterou jsem z vnějšku zachoval v kuse a dovnitř jsem dopasoval rozřezaný vnitřek, dopadlo to dobře, až na malý nedostatek pod převodovkou, který nebude vidět.
Na konci na motorovém prostoru mi kousek přečnívá, zatím jsem ho tam nechal, uvidím co s ním až při dalším postupu.

Obrázok Obrázok

Dalším celkem který mám hotový, je motor tanku. Zatím mám v plánu si všechny části připravit a dovnitř je dát až najednou, abych mohl vše spasovat a doladit podle skutečných rozměrů a poměrů.

Obrázok Obrázok

Těším se u dalšího postu.
Naposledy upravil/-a Bakendrid v 27 Mar 2023 08:40, upravené celkom 1 krát.
Pro kamarády ;) Bak

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM

Príspevokod užívateľa Oliver » 11 Jan 2021 14:54

Toto bude spomienková stavba, budem sledovať.
Držím palce. Za tie pásy ťa obdivujem. :wink:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Bakendrid | --
Príspevky: 40
Meno: Jirka

Re: PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM

Príspevokod užívateľa Bakendrid » 11 Jan 2021 19:11

Díky, na obdiv je brzy, ještě je musím dokončit :P což bude ještě docela sranda :)
Pro kamarády ;) Bak

Užívateľov profilový obrázok
Bakendrid | --
Príspevky: 40
Meno: Jirka

Re: PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM

Príspevokod užívateľa Bakendrid » 14 Feb 2021 20:28

Ahoj,
dalším postupem byla práce na motorovém prostoru, šlo o práci pohodovou, bez zádrhelů, bohužel jsem pitomec prohodil levou a pravou nádrž, ale místo pro přilepení naštěstí není bílé, tak mě to netrápí, protože to nepůjde poznat.
Obrázok Obrázok Obrázok

Pak jsem se přesunul k převodovce, o které z dřívějších staveb vím, že byla pro všechny problémem. Strávil jsem na ní spoustu času, protože je to skutečně "domeček plný malých koleček," jak řekl instruktor v autoškole mojí ženě. :D Každopádně jsem všechno několikrát zkoušel a na závěr musím říct, že mi to sedlo. Úplně přesně, bez problému, sice to sebralo spoustu času na pasování a přemýšlení, jak to nakonec spasovat. V podstatě jsem nejdřív k sobě slepil bílé části a hnědé části do dvou celků, které jsem potom spojil dohromady. Potom jsem natlačil tu tyč co spojuje ty vykrojená kola s malými válečky co nejvíc co to šlo na tu bílou část - tak mi vyšel úhel a udělalo se tam dost místa aby nad válečky mohl být pancíř.
Hlavní věc, co jsem udělal jinak, než kolegové přede mnou bylo to, že jsem díl 27, což je již zmíněná tyč svinul na těsno, a ta má tak menší průměr a je možné ji přitlačit více na bílou část. V návodu to tak sice není, ale po neustálém zkoušení mi to přišlo jako věc, která by mohla pomoci, a podle mého názoru i pomohla.

Obrázok Obrázok Obrázok

Dále jsem doplnil torzní tyče, podlahu a tunel hnací tyče. Převodovku zatím nemám přilepenou k vaně, ale nasucho to vyšlo krásně. Jediné, co jsem musel udělat bylo nastavit ty kotouče u stěny každý o 0,5 mm, aby mi to krásně sedlo i na délku.


Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok

Když jsem to nasucho poskládal a ono to vyšlo, tak jsem měl hroznou radost, kterou přeji každému modeláři. Jinak je to model zatím skvělý a moc mě baví.
Budu se těšit u dalšího reportu :)
Pro kamarády ;) Bak

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM

Príspevokod užívateľa Oliver » 15 Feb 2021 12:36

Pekne sa s tým hráš, len tak ďalej. Dobre ti to sadlo a dúfam, že to bude sedieť dobre aj ďalej. Prevodovka tohto modelu je z interiéru asi najzložitejší prvok.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Bakendrid | --
Príspevky: 40
Meno: Jirka

Re: PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM

Príspevokod užívateľa Bakendrid » 27 Mar 2023 08:38

Ahoj,
na tuhle prezentaci jsem nějak pozapomněl, tak musím doplnit resty :)

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Pokračoval jsem v práci na kolečkách, dokončil jsem je a dál pokračoval na kladkách. Protože kladky jsou velmi zatížené, tak jsem se rozhodl vyztužit je drátkem přes celou délku, tak by měly vydržet až se budou natahovat pásy. Vše jsem zatím odložil do krabičky a budu pokračovat hnacím a napínacím kolem.

Obrázok Obrázok Obrázok
Pro kamarády ;) Bak

Užívateľov profilový obrázok
Bakendrid | --
Príspevky: 40
Meno: Jirka

Re: PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM

Príspevokod užívateľa Bakendrid » 27 Mar 2023 08:39

Ahoj,
přináším další postup. Jednalo se hlavně o opracování spodní části korby a začal jsem pracovat na podvozku. Tady je potřeba hodně měřit a mít připravený pás, napínací a hnací kolo obsahuje více válečků, které ho vystrčí mimo osu pásu, ale po srovnání s pásem není problém. Kompletní podvozek jsem ještě nenafotil, ale už ho mám připravený včetně jednoho kompletního pásu, snad se podaří do konce dubna dokončit podvozek, takový je předběžný plán :)
Každopádně podvozek obsahuje spoustu chyb ohledně navíjecích pásků na válcové díly, když by to bylo delší, tak bych to pochopil, ale kratší nepochopím. Test byl dost pofidérní, protože jde o opakující problém a neříkejte mi, že je takový problém spočítat obvod kruhu a když už vím, že se mi to nedaří, tak proč nejsou delší, aby se daly pohodlně zakrátit a nemusely se nastavovat, např u středu hnacího kola se jednalo o chybějící 3mm!! Na podvozku se to naštěstí skryje ale doufám, že nebudu muset nikde nastavovat na pohledových dílech korby. Je potřeba s tím počítat, a při vyřezávání si nechat kousek navíc který se v pohodě zaretušuje a nebudou dvě spáry.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

tank už je na pásech a já mám velkou radost :)

Obrázok Obrázok Obrázok

Dál postupuji ve vybavování tanku už drobnějšími věcmi, blatníky, poklopy a serepetičky. Nejvíc práce mi daly panty, ale všechny poklopy je možno otevřít a podívat se dovnitř. Vždy se snažím udělat co nejvíce poklopů, když už jsem se s vnitřkem patlal, tak ať z toho je alespoň něco vidět :D Jinak jde o pohodovou práci, na žádné chyby jsem nenarazil.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Pro kamarády ;) Bak

Užívateľov profilový obrázok
Bakendrid | --
Príspevky: 40
Meno: Jirka

Re: PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM

Príspevokod užívateľa Bakendrid » 27 Mar 2023 08:39

Ahoj, konečně je hotovo. Dlouhá a příjemná práce byla dokončena.

Pahejl - děkuju, určitě se na něj podívej, výsledek je prostě super, zvláště díky atraktivní zimní kamufláži.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

A na závěr, uspořádám malou anketu, nějak se nemůžu rozhodnout, co dál a proto na fotce níže mám takovou nejužší skupinu, z které aktuálně vybírám. Pokud budete mít chuť, tak mi napiště, jaký stroj byste rádi viděli v příštím reportu. Mě samotného zajímá, co vás zajímá :D

Obrázok

Díky a na viděnou u dalšího kousku, ať už to bude cokoliv :victory: :victory:
Pro kamarády ;) Bak

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM HOTOVO

Príspevokod užívateľa Oliver » 27 Mar 2023 08:51

Gratulujem k dokončeniu, zaspomínal som si na stavbu svojho Pz III.
Čo sa týka ďalšieho modelu, ja by som si rád pozrel Marder alebo ten nový Pz IV od GPM.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM HOTOVO

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 27 Mar 2023 09:18

Ja by som sa pustil do PZ IV F1 (na obálke je nesprávne označenie "E"). Chcel by som vidieť ako ten model vyzerá.
Hey Hou, Let´s Go!

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní