Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 111C / 1:48 / vlastní konstrukce

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
agostini | 44
Príspevky: 256
Meno: Tomáš
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Tatra 111C / 1:48 / vlastní konstrukce

Príspevokod užívateľa agostini » 01 Feb 2021 10:02

Pustil jsem se do dalšího náklaďáčku v měřítku 1/48. Tentokrát to bude Tatra 111C která sloužila na letišti k doplňování paliva. Model bude opět obsahovat kompletní interiér a zjednodušený podvozek tak aby to v tomto měřítku bylo sestavitelné. Finální podobu modelu jsem ladil dle odborníků na FB a myslím že se 3D model celkem povedl. Uvidíme jak bude vypadat finální papírový model po tisku.


Užívateľov profilový obrázok
agostini | 44
Príspevky: 256
Meno: Tomáš
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 111C / 1:48 / vlastní konstrukce

Príspevokod užívateľa agostini » 12 Feb 2021 10:18

tak jsem se vrhnul na model, který mi vyšel na 3x A4. Začal jsem podvozkem, který je opět trochu zjednodušený kvůli celkové velikosti. Některé dílky jsou fakt drobné a několikrát jsem je hledal na zemi s baterkou :-). Každé kolo se skládá z 8-mi dílků a přemýšlím jestli ještě nepřidat obruč k disku kola aby byl trochu víc plastický jenom řeším kam je nacpat protože stránky jsou už tak dost zaplněné.
Retuš jsem opět nedělal když nepočítám začernění hran kol protože to bylo jak pěst na oko :-)
Snad se vám začátek bude líbit a další fotky snad budou po víkendu

Užívateľov profilový obrázok
agostini | 44
Príspevky: 256
Meno: Tomáš
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 111C / 1:48 / vlastní konstrukce

Príspevokod užívateľa agostini » 15 Feb 2021 21:11

Tak jsem Tatru 111 C dokončil. Stavba byla celkem pohodová a budu ladit pouze malé detaily. Model je celkem na 3x A4 a cca 250 dílů. Ještě zvážím zda na modelu použít nápisy na cisterně. Našel jsem obě možnosti tak ještě uvidím jak to ve finále bude.

Užívateľov profilový obrázok
agostini | 44
Príspevky: 256
Meno: Tomáš
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 111C / 1:48 / vlastní konstrukce

Príspevokod užívateľa agostini » 24 Feb 2021 10:29

ještě jsem nafotil skupinové foto s MiG-21 F13 a Praga V3S. Vše ve stejném měřítku 1/48

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných