Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 07 Okt 2021 09:23

Zdravím vospolok.

Ako poniektorí viete, k Shermanovi od GPM som avizoval, že tank bude prvoplánovo zlepený ako vozidlo prevážané na korbe nejakého ťahača. Nakoľko sa niekde predáva aj ako set, tak nebolo veľmi o čom rozmýšľať a vybral som si americký ťahač M25 Dragon Wagon taktiež od vydavateľstva GPM.



Transportér M25 (G160) bol kombináciou ťažkého obrneného ťahača 6x6 M26 a 40 tonového návesu M15 uvedeného do služby v Európe v rokoch 1944-45. Vyrábala ho spoločnosť Pacific Car & Foundry Co. a bol náhradou vozidla Diamond T19 z roku 1940. Známy bol aj pod prezývkou Dragon Wagon a v roku 1955 ho nahradil 10 tonový ťahač 6x6 M123 (zdroj Wikipédia)



Model je staršieho dáta, ručne kreslený a síce veľmi jednoduchý na retuš (na 95% modelu použijem Revell 46 Nato-Oliv). Ale čo sa týka presnosti a návodových kresieb, sú potrebné patričné skúsenosti. Návod je veľmi neprehľadný a zatiaľ sa riadim skôr fotkami z iných stavieb alebo z dokumentácie, za ktorú ďakujem Romanovi. Čiary sú hrubé a pri vyrezávaní nie je problém minúť sa o 0,5 mm. Diely sú konštrukčne podľa mňa riešené veľmi nešťastne a veľa treba upravovať. Mnoho detailov je len vytlačených, preto podobne ako pri Shermanovi budem model upravovať a vyrábať si nové náhradné diely, ktoré po dokončení stavby môžem poskytnúť ďalším záujemcom (bláznom, ktorí by sa do toho chceli pustiť :) )



Už len dodám že by sa určite zišla rezacia podložka A3. Ja robím modely už zo 20 rokov a mám trošku problémy, keďže je to môj prvý model vytlačený na papieri A3.
Naposledy upravil/-a johnny7 v 08 Okt 2021 23:19, upravené celkom 2 krát.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM - scratch / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 07 Okt 2021 09:43

Tvoj čisto zlepený Sherman je pecka, ale toto bude bomba.
Držím palce a nešetri fotkami. Rád si zaspomínam na moje začiatky. :big smile:
Dragon Wagon mám postavený tiež, ale teda bol to jeden z prvých modelov, tak aj tak dopadol. Doteraz som rád, že som nabral do neho pred 10 rokmi odvahu a že som ho dokončil.

Ináč keby si ťahač chcel vidieť naživo, majú ho v Novom Meste nad Váhom v servise v smere na Myjavu (môžem ti poslať presne kde). Okrem neho majú po dvore kopec inej techniky, ktorá sa tiež pravidelne zúčastňuje Tankových dní Laugarício. Ak sa nemýlim, tak všetko vozidlá US Army. Z Prievidze to nemáš ďaleko.
V tom servise som sa raz s kamošom zastavil, obzerali sme si čo tam majú až za nami prišiel vedúci (majiteľ myslím, meno tu nebudem písať) a zobral nás ešte aj dnu. Vtedy zrovna montovali motor do húfnice na podvozku Shermana. Páni z tohto servisu sú tuším organizátori/zakladatelia TDL (neviem aké sú tam pomery).
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM - scratch / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 07 Okt 2021 10:11

Wau. Dakujem. Urcite tam pojdem pozriet. Chystam sa aj do Nitry a dufam, ze tam budu mat doplnky co potrebujem.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: M25 Dragon Wagon / GPM - scratch / 1:25

Príspevokod užívateľa sony » 07 Okt 2021 10:43

tak veru, ako Oliver spomenul tvoj Sherman je fakt genitálne spracovaný, takže na kombináciu s Dragon wagonom to bude fakt pecka!
nech sa ti darí! :victory:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM - scratch / 1:25

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 07 Okt 2021 15:29

Teším sa strašne!!! O tie náhradné diely budem mať aj ja záujem! Inak to bude krásna trojka, Sherman, Dragon Wagon a príves!! Paráda.... :) :dribble:

V ďalekej budúcnosti mám v pláne totok:::
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: M25 Dragon Wagon / GPM - scratch / 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 08 Okt 2021 06:42

nieco maju aj tu,ale skoro 10 rokov ziadne novinky nepridali
http://www.odt.sk/us.html

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM - scratch / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 08 Okt 2021 10:02

Roman napísal:nieco maju aj tu,ale skoro 10 rokov ziadne novinky nepridali
http://www.odt.sk/us.html


To je presne to čo som spomínal Johnymu. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM - scratch / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 08 Okt 2021 13:56

Oliver napísal:
Roman napísal:nieco maju aj tu,ale skoro 10 rokov ziadne novinky nepridali
http://www.odt.sk/us.html


To je presne to čo som spomínal Johnymu. :big smile:


Hej, hej. Ďakujem obom. Už som tam volal, že cez týždeň sú tam a stačí sa len ohlásiť na vrátnici a na víkend je potrebné sa dohodnúť dopredu. Keby mal niekto záujem, môžeme nejak spojiť cesty. Prievidza a okolie
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM - scratch / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 08 Okt 2021 14:58

Report
Zopár fotiek, ospravedlňujem sa za nižšiu kvalitu fotiek, po prvýkrát som skúšal manuálne nastavenia fotoaparátu. Musím sa zdokonaliť.



1. Prevodovka, alebo spojka...Pár jednoduchých krabičiek, ale kebyže nemám dva výtlačky modelu, tak to nedám dokopy. V strednej časti (medzi dielmi 17 a 18 som pred tým poloblúkom musel dorobiť asi 2mm vložku, lebo tam mi vznikla fúga. Celok som nelepil priamo na podvozok, ale pomohol som si a z kópie som to nalepil na podklad a dorobil matice. Keďže v podkladoch som nenašiel detailnejší pohľad a aj tak je to časť ktorú nebude veľmi vidno, len som vyprofiloval a naryhoval zopár čiar.



2. Celkovo som začal rámom, lebo s kolesami teraz nechce trápiť. Ako sa spomínalo a odporúčalo v iných vláknach, nosník (diel č. 1) som narezal na samostatné kusy, podlepil iba bočnice a zlepil natupo. Lano som vyrobil z bavlnky ale nie som spokojný. Vymením to za oceľové lanko. Doma mám 1,2mm, je však dosť hrubé. Podľa fotiek to vyzerá že 0,8mm bude ideálne. Slzičkový plech hádam zoženiem v Nitre a plochy na fotke nahradím dodatočne.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
marchal | --
Príspevky: 1178
Meno: Martin
Bydlisko: Míčov-Sušice

Re: M25 Dragon Wagon / GPM - scratch / 1:25

Príspevokod užívateľa marchal » 08 Okt 2021 17:53

Johny-i když je to staré GPM,musím uznat,že se to stavělo dobře a díly sedí pěkně.Až na to,že ta obluda má 70 cm.Držím palce,ať se podaří dotáhnout do zdárného konce

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní