M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: M25 Dragon Wagon / GPM - scratch / 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 08 Okt 2021 18:24

ahoj
-namiesto bavlnky skus pouzit jednu lankovu zilu z kabla ktorym tahaju internet priemer by mal byt vhodny. ocelove lanko asi bude tvrde
- ked si pojdes fotit techniku do odt odporucam velmi velku sd kartu do fotaka a vacsie mnozstvo bateriek do fotaku, odhadujem ze spravis takych 600 fotiek, a budes tam pobehovat niekolko hodin. ked som fotil techniku a jej detaily v muzeu v bb spravil som vyse 1000 fotiek

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM - scratch / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 08 Okt 2021 21:01

To lanko 1,2mm ti bude určite veľmi pružiť a aj keby sa ti ho podarilo prehovoriť, tak zrejme bude ťažké ho nalepiť. Navyše ten valček okolo ktorého ho máš lepiť je docela malý a tak očakávam, že lanko bude klásť odpor. Aspoň čo ja mám takéto skúsenosti s oceľovými lankami.

Ja som na svoj DW dal pružnú klobúkovú niť (gumičku). Ako som teraz pozeral, dá sa kúpiť vo viacerých farbách a z detailu pôsobí ako také oceľove lanko.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM - scratch / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 08 Okt 2021 23:18

Oceľové lanko 1,2mm je veľmi tuhé a nie je šanca aby som ho navinul. Uvidím či keď kúpim tenšie, bude trochu pružnejšie, alebo v Nitre možno nájdem dobrú náhradu...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 11 Okt 2021 15:29

Report
Toto bude trvať večnosť. Úplná drobotina mi trvala cca. štyri hodiny.

Diel č. 26 je obyčajná placka. Po preštudovaní podkladov som skúsil úpravu priamo z vystrihovačky - výsledok na druhej fotke. Tvarovo mi to nesedelo, viď fotka č .3. Diely, ktoré som potreboval som mohol nalepiť na "zapas koloru" a rezať z opačnej strany, tak som si vyrobil nové v PC.



Podobne aj diel č. 21 bolo potrebné upraviť, keďže to bola iba obyčajná krabička



No a výsledok po niekoľkých hodinách. Na fotke sú ešte upravené a hotové nádrže na vzduch, diel č. 25. Keď bude väčšina podvozku hotová, ešte doplním trubky a hadičky.



Diel č. 25 je použiteľný aj bez úprav, len absolútne som nepochopil ako to autor myslel s uchytením na rám.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 15 Okt 2021 11:26

Report
Pokračujeme prednou nápravou. Podľa podkladov som upravil čo sa dalo. Diel č. 30d - polguľu som si vyrobil nanovo, lebo originálna má príliš veľký priemer a nedalo sa to upraviť. Diel 29, ktorý mal slúžiť na uchytenie listových pružín o nápravu som nahradil drôtikom, tak ako má byť. Diel 32 som nepoužil vôbec a vyrobil som si vlastný. Osi náprav som spevnil vnútri valčekom papiera a sekundovým lepidlom, a som to skoro celé šmaril do koša, lebo klasika - sekundové lepidlo zalepí všetko, len to čo treba nie.

Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2538
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 17 Okt 2021 12:20

Tak na túto čistostavbu sa veru teším. Nech sa pri stavbe darí :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 20 Okt 2021 11:11

Aktuálne som v Bratislave a ešte nemám zbalené veci na lepenie aj popri práci. Ale v kancelárii som našiel starú myšku a z nej sa dá vyrobiť to oceľové lanko, ktoré sa bude dať aj ľahko tvarovať. Čiže to aj jednoducho naviniem na valec namiesto bavlnky.

Tip: V kábliku od myšky (určite aj v mnohých PC káblikoch bude toho dosť, napr. od HDD, možno aj napájacie káble zo starých zdrojov...) sú ako keby klasické medené drôtiky s bužírkou. Avšak v každom samostatne izolovanom kábliku sú tenučké medené drôtiky - žilky. Môže to mať priemer hádam 0,01mm. Z toho sa dá krásne upliesť akékoľvek lanko do priemeru hádam aj 1,5mm. Skúšal som to nanečisto ručne, ale s Aku vŕtačkou by to bolo ešte lepšie. Stačí už len nafarbiť akoukoľvek kovovou farbou. Napr. na lanko priemeru 0,5 mm som použil "žilky" z dvoch káblikov. Navyše sa dajú samostatne použiť aj na iné detaily. Čo si pamätám, mal som veľký problém nájsť dostatočne tenký drôtik na budíky na Brabham BT26



Nevýhodou je že kábliky sú medené a treba to farbiť. Výhodou je však že je to dokonalá imitácia oceľového lana a dá sa to krásne tvarovať. Keď budem doma, nafotím to...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 20 Okt 2021 11:34

Ja síce americkú techniku moc nemusím, ale túto stavbu si veru rád pozriem.
Čistostavieb je tu už pomenej, a je dobré vedieť, že to ešte niekto vie.
:wink:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 20 Okt 2021 12:40

johnny7 napísal:Aktuálne som v Bratislave a ešte nemám zbalené veci na lepenie aj popri práci. Ale v kancelárii som našiel starú myšku a z nej sa dá vyrobiť to oceľové lanko, ktoré sa bude dať aj ľahko tvarovať. Čiže to aj jednoducho naviniem na valec namiesto bavlnky.


Ďakujem za tip, určite vyskúšam, lebo zatiaľ som na pletenie používal tenučké drôty z koaxiálu a tie nie vždy držia.

A určite budem sledovať aj stavbu, určite sa bude na čo tešiť! Držím prsty!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 20 Okt 2021 13:09

Teraz som krimpoval predlžovacie káble na grafiku a tam som mal drôty, čo by farbou sedeli na výrobu oceľového lana.

Ešte budem robiť nejaké káble, ale niekoľko cm/m by mi mohlo ostať. Ak chceš, môžem ti to poslať.
Prípadne, ak by si chcel kupovať, je to tento kábel https://tichepc.sk/MDPC-X-Wire-17-AWG-B ... =001050008
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní