M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 20 Okt 2021 14:38

spider napísal:Teraz som krimpoval predlžovacie káble na grafiku a tam som mal drôty, čo by farbou sedeli na výrobu oceľového lana.

Ešte budem robiť nejaké káble, ale niekoľko cm/m by mi mohlo ostať. Ak chceš, môžem ti to poslať.
Prípadne, ak by si chcel kupovať, je to tento kábel https://tichepc.sk/MDPC-X-Wire-17-AWG-B ... =001050008


Dík za info. Ja doma skúsim ako to pôjde a ako to bude vyzerať vo finálnej fáze a keď tak dám vedieť. Máš ináč pravdu, že je mnoho aj takýchto hliníkových čo netreba farbiť. Zatiaľ ešte v práci spizdím nejaké káble. Máme tu toho dosť na "zrecyklovanie"
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 24 Okt 2021 19:34

Off topic: V Hornbachu som našiel kábel z ktorého sa priamo po odblankovaní dajú vybrať vodiče ktoré presne spĺňajú moje potreby, hrúbkou aj ohybnosťou. Netreba nič splietať ani farbiť. Jedná sa o CYLY 3x0,75 s priehľadnou izoláciou. Cena bola okolo 2€ za meter. Hlavná izolácia sa dáva dole dosť ťažko. Hlavne som bol netrpezlivý, robil to obyčajným nožíkom a som sa ešte aj porezal. Izoláciu na jednotlivých vodičoch stačí narezať a dá sa "stiahnuť z kože" ako úhor :)



Ešte chcem dodať že podložka na fotke je nová. Kúpil som ju v modelárskom obchode na Lazaretskej v Bratislave (Je to skôr pre zberateľov a nič iné užitočné tam nemajú). Podložka asi nebude najlepšej kvality, no ale nekúp to. A3 za 5€ :)
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 24 Okt 2021 21:46

Presne takýto ale dvojžilák som našiel u nás v Obi a chcel som Ti ho tu postnúť :bad smile:

Porovnával som to s mojim koaxom a skúsil len tak rýchlo navinúť. Prvý rozdiel- farba je naozaj viac oceľová ako pri koaxe, kde je total hliníkový. Druhý rozdiel je pevnosť, s týmto novým to ide nejake lepšie, je mierne tuhší ale vlákna idú pri natáčaní tam kam majú, pri koaxe to tak neposlúcha. A na rozdiel od koaxu bojujem iba s bužírkou a nemusím rozplietať, ďalšia výhoda.



Ja sa idem s týmto hrať na svojom OTčku, tak ďalšie hodnotenie tam. Veľmi zaujímavý detail, ktorý by som 20 rokov dozadu vôbec neriešil ale čo sa človek nedozvie pri modelovaní :D
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 26 Nov 2021 12:04

Report
Pokračoval som dokončením a uchytením prednej nápravy. Bubnami kolies som sa nezaoberal až tak detailne, keďže ich v podstate nebude vidno. Jedinou úpravou bolo spevnenie kartónom. Zároveň som vyplietol nové lano. Vyššie avizované drôtiky z OBI som nepoužil, pretože pri stáčaní to vytvorilo nepeknú spleť drôtikov. Použil som 3 obyčajné medené drôtiky a nafarbil to.



Od tatra813 som dostal pálené plechy, tak som ich nalepil na pripravené výrezy. Vzorom bol .pdf template, ktorý som našiel v sekcii download na fóre. Papier nie je veľmi hrubý a dobre sa s tým pracuje. Je však potrebné pretrieť to nitrolakom, dosť to pomôže hlavne pri rezaní. Vzor pekne sedí na mierku 1:25 ako som potreboval



Na zadnej náprave zatiaľ všetko pasovalo celkom dobre. Upravil som hlavne diel 39 (to čo pripomína spojkový kotúč). Následne som sa vytrápil s dielom 40 - hlavná časť dvojnápravy. Trvalo mi to dva dni. Je to síce trochu fantasy, lebo fotky tejto časti som nikde nenašiel. Každopádne som sa celý diel snažil čo najviac spevniť. Skoro ma trafil šľak keď som sa celý čas sústredil aby som si diely správne označil ako ľavú a pravú stranu a potom som zistil že sú v podstate rovnaké a nie sú zrkadlovo otočené. Návodovka mi potvrdila, že to má byť takto nesúmerne.

Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 26 Nov 2021 12:29

Ej, veru dobre robíš, že tieto diely spevňuješ.
Mne sa vplyvom váhy kolies v týchto miestach zadná náprava pomaly rozpadá. No DW bol jeden z mojich prvých poliakov, takže takto som nad tým nepremýšľal.
Vtedy som mal 15 rokov a navyše som do každého kolesa namotal asi jednu A3 výkresu.
Dobre sa brúsili, ale neuvedomil som si čo spôsobia ...
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 26 Nov 2021 12:46

Ahoj, to lano vyzerá skvelo! Síce celá tvoja práca vyzerá skvelo, a dokonca si sa s tou "fantasy" celkom aj trafil, DW bol celé takou nejakou "skladačkou" dobrých častí vtedy aktuálne vyrábaných truckov v US a dizajnových noviniek pragmaticky vyvinutých podľa potrieb armády, preto svoju civilnú verziu, o ktorú by sme sa mohli chytiť ako pri niektorých iných kamiónoch nemá... Amíci sú skúpi aj na verejné zdieľanie iných faktov, takže aj ja keď som civel na podklady, keď si začal tento model stavať, som našiel skôr týpkov, čo študovali knižné podklady pri svojich scratchoch, tak tu máš asi najdetailnejší pohľad na tie nápravy, a že fakt si šiel s tvojou fantáziou skoro verne predlohe ;)



Keby potrebuješ helfnúť s nejakou otázkou ku amíckym truckom, kľudne sa mi ozvi, ešte nejaké spomienky na US mám :D Len tak ďalej, čučím na plné oči a trimem paľce!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 03 Dec 2021 00:03

Neexistuje Custom BBCode na vyjadrenie nálady? Už som vyčerpaný z tohto modelu a to robím ešte len na náprave. Tri dni bojujem s úpravou jediného dielu. Dva dni - dva prototypy, ktoré sú už v papierovom nebi. Do tretice všetko dobré...Asi som si zobral veľké sústo, ale nejak to už dobojujem. Foto nahodím po 18.12. keď budem mať doma a budem mať k dispozícii "fotobox".
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Dec 2021 00:39

Skús si vybrať vhodný emotikon, ak to rozklikneš, budeš mať väčší výber :D

Každopádne nevzdávaj, dopraj si nejakú modelársku prestávku a možno tá chuť a aj energia sa vráti rýchlo naspäť. Držím palce, lebo čo si zatiaľ zmákol stojí naozaj za to!

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 19 Dec 2021 00:13

Report
Pokračujeme kompletizáciou zadnej dvojnápravy. Keby že to robím druhýkrát, tak hlavne pri tej stredovej časti, čo je asi nejaký diferenciál by som na vnútornej kostre vyrezal otvory pre osu, ktorá by prechádzala celým dielom. Lebo poloosi sa lepia natupo tak hlúpo, že potom je problém s geometriou. Pre budúcich lepičov - toto je po hlavnom ráme asi druhá najdôležitejšia časť čo sa týka geometrie. Pred finálnym zaschnutím to treba odsledovať zo všetkých strán.

Následne diely 43 - 48 predstavujú detaily, ktoré som postupne prilepil a podľa fotiek som sa snažil upraviť detaily vrámci možností. Samá drobotina, kde je dôležité pracovať s presnosťou na 0,1mm



Teraz kreslím a skúšam ozubené kolesá a reťaze, tak uvidíme ako to dopadne
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa sony » 19 Dec 2021 13:04

velmi pekná práca a krásna čistá retuš!
Papierový člen plastikového klubu

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní