Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 31 Jan 2022 16:59

Krásne, dúfam že to nebude zakryté... Inak trochu oleja, blata a opotrebenia a bude to dokonalé..... :) :dribble:
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 31 Jan 2022 21:43

Nebude to zakryté, bude to tak ako to je. Žiadne ďalšie krycie plechy. Ináč uvažoval som ze to spravím trochu na Palyho, ze zkombinujem čistostavbu s trochou patiny. Tie hadičky sú na mazanie reťaze, tak možno skúsim nejaké olejové škvrny
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 01 Feb 2022 09:50

Pekne sa s tým hráš, len tak ďalej! :victory:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa Saskardin » 01 Feb 2022 09:58

johnny7 napísal:Nebude to zakryté, bude to tak ako to je. Žiadne ďalšie krycie plechy. Ináč uvažoval som ze to spravím trochu na Palyho, ze zkombinujem čistostavbu s trochou patiny. Tie hadičky sú na mazanie reťaze, tak možno skúsim nejaké olejové škvrny


Máš to parádne. Inak na takú malinkú patinu sú IMHO najlepšie Oilbrusher od AmmoMig. Máš to i so štetčekom, čistá práca - len pozor, schne to naozaj týždne, takže použiť až vtedy, kedy sa už neplánuješ daných miest veľmi dotýkať. Profíci určite odporučia všeličo iné, mne ako začiatočníkovi a minimálnemu patinovačovi toto bohato stačí :P
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 01 Feb 2022 17:47

Tie reťaze máš fakt krásne premakané, vo výsledkom budú krásnym detailom.
S Matejom ste si tu rozbehli parádne čistostavby US Army.
:victory:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 22 Apr 2022 10:39

Report
Možno to vyzerá že nič nerobím, ale nie je tomu tak. Len sa mi nechcelo fotiť, lebo to neviem :)


Tuto len ilustratívne. Dokončením kardanov som dokončil podvozok ako celok. Nebude ich veľmi vidno ale konce som si upravil aby sa mi to dobre lepilo. Hlavne som si vytvoril pohyblivé kĺby, aby som to pred finálnym zalepením vedel prispôsobiť. Dĺžky na moje počudovanie celkom sedeli.

Pokračoval som interiérom kabíny, lepilo sa to celkom dobre.

Budíky palubnej dosky som si prekreslil, lebo boli také nevýrazné a zároveň som si dotlačil výrobné štítky. Pomerne jednoduchý volant som musel prerobiť takmer celý, použil som dosť veľa nepapierových dielov a pomohol som si aj plastovými profilmi. Na sedačky som plánoval použiť vreckovku, ale keďže majú taký jednoduchý tvar, použil som kobercovú pásku. Zafarbil som ich akrylovou farbou Revell č.66 Olive Gray. Plachty na kryte motora sú v origináli väčšie a prekrývajú skoro celý kryt, nechcel som ale zakryť všetky matice a ostatné detaily. Tu som to zároveň trošku po....toto, lebo popruhmi som si stiahol tie bočné úchyty k sebe a už to neviem dorovnať. Hádam to vo finále nebude tak vidno.

Kantínky (originál to sú canteens, tak hádam aj po slovensky to bude podobne :) ), tam som sa natrápil, strašne hnusná farba na retušovanie a zároveň konštrukcia celého dielu je tak nešťastná. Podobne aj baterky. Originály išli celé do koša a vyrobil som si nové. Jednu som tak nezmyselne položil na policu po pravej strane aj keď všetko v kabíne je nejak uchytené, ale chcel som aby ju bolo vidno v detaile, keď som sa s tým už crcal.



Chladič motora je vyrobený z (kto bol na hvezdárni a zažil masaker televízora nemotorovou sekerou, tak vie :) ) Kým sa to nenafarbí vyzerá to strašne divne, po nafarbení som bol až prekvapený ako dobre to vyznelo. Keďže vo finále budú dvierka otvorené (Na jedinej fotke, ani za jazdy som ich nevidel zavreté) doplnil som aj kabeláž, nech to nie je také prázdne.


No a napokon išli do koša aj kabinety na náboje a každý box som vyrobil samostatne. Popruhy sú podobné ako sedačky s kobercovej pásky. Na pracky som použil nula celá nula celá nula mm drôt (Je to drôtik z káblov, ktoré sa tu spomínajú keď som riešil z čoho vyrobím oceľové lano). Hasičské prístroje sa mi chvalabohu podarilo dať dokopy z originálu, upravil som len uchytenie.


Teraz prichádza kritický moment - mám podlepené diely kabíny, podľa predbežných meraní by mali pasovať celkom dobre, len sa obávam ako mi sadne vonkajšia obšívka. Plán je taký, že vnútorné som si rozrezal na jednotlivé kusy a budem ich lepiť postupne. Medzitým nalepím rebrá a nakoniec nasadím vnútorný diel strechy a vonkajšiu obšívku by som rád nalepil vcelku, tak ako je.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 22 Apr 2022 11:11

Fúúúú tak toto je iný luxus Johnny! Sledujem poctivo, oči gúľam, a silno držím prsty s obšívkou kabíny! Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 22 Apr 2022 11:15

Čistý luxus. Moc dobre sa na to pozerá, fakt!
Tie dorábané diely ako úchyty a rôzne madlá, ale aj výrobné štítky celý priestor okolo vodiča náramne oživili.
Keď to porovnám s tým mojim pod sklom, fakt klobúk dole. Toto sa mi páči
:big smile:

Hecneš sa do tohtoročnej Nitry?
:P
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 22 Apr 2022 11:40

Oliver napísal:Čistý luxus. Moc dobre sa na to pozerá, fakt!
Tie dorábané diely ako úchyty a rôzne madlá, ale aj výrobné štítky celý priestor okolo vodiča náramne oživili.
Keď to porovnám s tým mojim pod sklom, fakt klobúk dole. Toto sa mi páči
:big smile:

Hecneš sa do tohtoročnej Nitry?
:P


Ťahač by som mohol stihnúť. Záleží však na tom ako zabojujem s kolesami. Náves asi skôr nie...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa Saskardin » 22 Apr 2022 12:25

Poviem to takto: s Bakuldovou Missouri a Shagrathovým Topolom je toto v TOP päťke v súčasnosti stavaných/reportovaných modelov v CS/SK priestore. :bad smile:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní