Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 03 Nov 2021 12:23

Zdravím všetkých..
Už je to nekaká doba, čo som naposledy niečo prezentoval..Bol to traktor FAMO s raketometom Nebelwerfer..čo k tomu povedať, lepiť keď mám doma 2 malé deti nieje zrovna ideál a stačilo raz nezamknúť pracovňu a bolo po modeloch..Teda ostalo z nich niečo, ale chuť na nich pokračovať, keď boli skoro hotové, proste nebola..Zatiaľ skončili v krabici..
Všetko to začalo minulý rok, keď Johnny7 dokončil svojho Shermana..to ma nakoplo a povedal som si teraz alebo nikdy.. :haha: Tak pome na to..

M4A4 Sherman VC "Firefly"



Model z vydavateľstva Halinski..To už samo o sebe znamená, že treba čakať vysokú úroveň presnosti, kvality a detailnosti..Model obsahuje komplet interiér aj motor..Nakoľko len motor je na necelých 2 stranách A3 či čo je to za formát, chcem ho nechať vonku, mimo model..bola by škoda ho skryť dnu kde by bolo vidieť možno 20%..ešte neviem, či bude nejaká dioráma alebo ho proste položím vedľa modelu..uvidíme to je ešte ďaleko..Každopádne motorom začneme..

Ešte spomeniem, že sa bude jednať o čistostavbu a budem sa snažiť vylepšiť už aj tak dosť detailný model..
Tu je link na jeden topic ktorý mi je veľkou inšpiráciou..http://www.papermodelers.com/forum/armo ... -25-a.html

Report
Motor - Chrysler A57 multibank

Ako som spomínal necelé 2 strany má len samotný motor a rovnako aj 2 strany návodných kresieb..Mám celkom rešpekt.. :shocked: Starnem a už to nie to čo kedysi..



a zopár pracovných..


Mám toho zlepeného už viac, budem postupne pridávať, keď bude čas.. :big smile:
Naposledy upravil/-a Matej v 11 Nov 2021 19:17, upravené celkom 1 krát.
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly"/Halinski/1:25

Príspevokod užívateľa spider » 03 Nov 2021 12:54

No konečne si to sem hodil :)
Model mám prelistovaný tak že ho už poznám naspamäť, ale ešte som sa k tomu nedostal. Ak pôjde všetko ako má, v blízkej dobe sa k tebe "paralelne" pridám.
Ten motor je už model sám o sebe. Zatiaľ super, som zvedavý na ďalší postup!
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 03 Nov 2021 13:58

V poslednej dobe sa tu rozbiehajú super projekty a tento je pre mňa jednoznačne jedným z nich.
Zhodou okolností sme sa o presne tejto vystrihovačke v Nitre s Johnym rozprávali. Na môj vkus je to trochu preplnené, ale model som nikdy naživo vlastne nevidel. Ani len v zošite, ten jedine cez PC naskenovaný ..

Johnyho Dragon so Shermanom a tvoj Firefly bude jedného dňa veľmi pekná dvojka, ktorú dúfam raz bude vidieť spoločne na výstave. Už teraz viem, že to bude paráda.
Ja stále špekulujem s čím ďalším začať, mám viacero favoritov ale veľmi často listujem FURYm od Answeru. :P
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 03 Nov 2021 15:17

Na toto sa teším. Keby teraz nerobím trailer, asi by sme si dali paralelku :)
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 03 Nov 2021 15:30

Tak odlož ťahač bokom, prehovorme Olivera na Halinskeho a dáme multiparalelku. 4 Shermany od Hala naraz, to tu ešte nebolo :victory:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 04 Nov 2021 10:09

Parádny výber, gratulujem a držím palce pri stavbe.

Aj keď pozemná vojenská technika nie je úplne to čomu sa modelársky stíham venovať (a americká už vôbec), tento model od Halinskeho som zaregistroval. Ale až keď som si preklikal ten link tak som si povedal „to je sila“. Tá detailnosť mi vyrazila dych...
Ešte raz držím palce a teším sa na ďalší postup.

PS: čím viacej Shermanov, tým lepšie..

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 11 Nov 2021 19:16

no chalani, táto debata sa mi páči..už je len na Vás či sa pridáte.. :bad smile:

pokračujem na motore..model som si kúpil v podstate hneď ako vyšiel a už pri prvom listovaní som narazil na niekoľko fráz typu: "tak toto bude zaujímavé skladať dokopy", resp. "už vidím ako to lepím a nadávam pri tom"..bezpochýb jednou takou časťou sú aj rozvody elektriny, resp. káblov..diel S45


Report
Motor - pokračovanie


Dlho som dumal ako by bolo najlepšie spraviť tú "rúrku", ktorou vedú vedú jednotlivé káble..Nakoniec som to spravil z kábla, kde som najskôr vytvaroval medený stred podla šablóny S45 a naň som potom spätne navliekol bužírku..Nešlo to ľahko tak som použil fén a bužírku nahrial, potom už išla pekne..Skúšal som to vytvarovať rovno z celého kábla, ale šlo to dosť ťažko, preto som zvolil takýto spôsob..Medený stred som odrezal skôr ako končila bužírka, aby trocha prečnievala..Tým mi vznikla dierka do ktorej som neskôr nasunul jednotlivé káble..Tie som si vopred natvaroval a zámerne spravil dlhšie, následne skracoval podľa potreby..Všetky káble som natel farbou Tamyia XF-20, rúrky pre káble farbou XF-62..Na fotkách pôsobí XF-62 trocha inak ako v reále..nebije to až tak do očí..


Nasledovali káble k sviečkam..Tu som sa inšpiroval Igorom (link v prvom príspevku) a doplnik som aj sviečky..Puožil som na to bužírku z USB kábla zo starej klávesnice..Priemerom presne sadla..


Ďalšou časťou, ktorú som trocha upgradol je toto..


Podľa modelu to malo byť len takto, diel S62..


Kúsok bužírky z kábla som nahrial a následne stlačil srobovákom..Doplnil z každej strany spony z pásky na parozábranu..


A ešte zopár fotiek z aktuálneho stavu..


Tip: Neviem či to bude pre nejakého čistolepiča novinka alebo nie, ale používate aj retuš suchým pastelom..? Nikde som to nevidel, možno, že som prvý, kto to použil.. :haha:
Občas sa stane, že diel neprilepím úplne na desatinku presne, a ostane svietiť kúsok bieleho miesta..


Z troch odtieňov suchého pastelu (svetlošedá, olivová a hnedá) si namiešam odtieň čo najviac podobný tomu v modeli..Rovnako ako pri temperách na retuš..


Naberieme trocha prášku na štetec a prejdeme biele miesto..Et voila..


Celkovo mi foťák nejako vyťahuje retuš, áno trocha je ošúchaná od neustáleho chytania do rúk..Ale v reáli to až také nieje.. :death:
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa WanRayen » 11 Nov 2021 21:20

Zaujímavý nápad s tou suchou retušou.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 11 Nov 2021 21:28

:jawbone:

Tak toto je fakt pecka.
Halinski v celej svojej kráse. Ak sa niekto bude pýtať, aký je rozdiel medzi Halinskym a zbytkom sveta, tak ho pošlem sem...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 11 Nov 2021 22:19

:shocked: tak toto je pre mna ine science fiction :jawbone: super report a fotky... niet co dodat. Drzim palce nech ti slina vydrzi aj nadalej a pridem sa tu este urcite nieco priucit.
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní