Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa Saskardin » 12 Nov 2021 11:08

Model v modeli. Parádička, netušil som, že Halinski je až TAK dobrý....
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 12 Nov 2021 11:31

A to je model z roku 2009 :)
Asi rok dozadu som si s Halom vymenil pár mailov (zrovna ohľadom Shermana) a spomínal, že nejaký tank ešte v pláne je. Som teda zvedavý na ten level, lebo už toto je extrém.

Matej super, ja som niekedy mal také nejaké modelárske drôty, alebo ako to nazvať. Boli hrúbkou tak akurát ale výhoda bola, že boli strašne mäkké a tým pádom sa dali veľmi jednoducho tvarovať aj v celom zväzku, ale boli aj dosť krehké a jemným potiahnutím sa to okamžite trhalo. Presne na tieto účely som to chcel použiť pri Shermanovi, ale neviem to nikde nájsť. Na obale bol nejaký motor a tuším to bolo určené priamo na takéto výplety/káble v motoroch. Netuším už ako sa to volalo, skúsim pogoogliť.
Inak, asi zbytočná otázka, ale zatiaľ všetky diely sedia? Je to teda presné?
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 12 Nov 2021 15:28

Vďaka chalani.. :big smile:

Tých modelov v modeli je v tomto modeli veľa.. :haha: :wink:

spider napísal:..spomínal, že nejaký tank ešte v pláne je..

bolo by dobre, lebo už teraz neviem čo budem lepiť až toto skončím.. :P takýchto modelov (komplet interiér a motor) je veľmi málo..

spider napísal:..ja som niekedy mal také nejaké modelárske drôty, alebo ako to nazvať. Boli hrúbkou tak akurát ale výhoda bola, že boli strašne mäkké a tým pádom sa dali veľmi jednoducho tvarovať aj v celom zväzku, ale boli aj dosť krehké a jemným potiahnutím sa to okamžite trhalo. Presne na tieto účely som to chcel použiť pri Shermanovi, ale neviem to nikde nájsť. Na obale bol nejaký motor a tuším to bolo určené priamo na takéto výplety/káble v motoroch. Netuším už ako sa to volalo, skúsim pogoogliť..


Podľa návodu tie káble mali byť hrúbky 0,3mm ale to už sa mi zdalo moc..ja som použil myslím 0,2-0,22mm..sú to bežné drôty z kábla..a pri takomto malom priemere vytvaruješ akýkoľvek drôt..
ja na menšie veci, a hlavne také, ktoré je treba tvarovať(ako káble, hadičky) používam cínové káble..na aliexprese od 0,3mm aj do 2mm..sú mäkké, ľahko sa tvarujú..(Igor ich má aj vo svojom linku hneď prvá fotka, ja mám tie isté)..na veci, ktoré budú namáhané alebo sú moc dlhé už dávam meď.. :big smile:

spider napísal:..Inak, asi zbytočná otázka, ale zatiaľ všetky diely sedia? Je to teda presné?..


zatiaľ neskutočná presnosť..jedine čo mi nesedí sú kruhové resp. valcové diely..plášť je zakaždým menší, takže už pri vyrezávaní nechávam cca 0,5mm naviac a spoj zaretušujem..
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 12 Dec 2021 00:18

zdar papieráci..po mesiaci tu máme ďalšie pokračovanie..v podstate všetky papierové diely čo sa týka motora mám spravené, po prilepení chladiča k motoru už mi bude zostávať "len" zopár hadičiek a vlastne len nepapierové diely.. :)

Report
Chladič




a komplet s vrtuľou..


Karburátory

samostatnou kapitolou boli karburátory..veľa malých dielikov, do ktorých sa mi nechcelo, ale vo výsledku veľká paráda..


Následne som ich prilepil na motor..Už v tomto štádiu je manipulácia s motorom dosť zlá..Nie je to poriadne za čo chytiť, vždy niečo ulomím..Spoje už lepím natvrdo sekundovým lepidlom, lebo to, čo je lepené disperzným sa proste zlomí..


Nakoniec som doplnil trubky, či hadice či čo to je..spravil som ich presne podľa šablón a pasovali presne..ani som v to nedúfal, že ich nebudem musieť upravovať.. :wink:


Následne som ich nafarbil, zvolil som Tamyiu XF-51 Khaki Drab..Predtým som niektoré diely striekal s XF-62, ale táto mi tam viac pasuje..Poslednou časťou, aby som mohol spojiť motor a chladič, bolo treba doplniť tiahla ku karburátorom..No tu som sa riadne zapotil a zabil stým celý večer.. :confuse:


Viem, kvalita fotiek je niečo strašné, ale večer fotiť so starým mobilom, nič moc.. :death: Nabudúce už snáď hotový motor, dal som si deadline do konca roka tak uvidíme..
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 12 Dec 2021 00:33

Wow, človek si takto nejak predstavuje premakaný papierový model!
Paráda Matej, dobre si sa rozbehol a držím palce do toho deadlinu :victory:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 12 Dec 2021 00:46

:jawbone: :jawbone: :jawbone:

Ako… ono to asi potrebuje uz len dorobit nadrz a bude to robit brm brm ze? Uzas, hladam sanku a dekel, odpalilo ich na Melmak…

Naozaj skvele, velka poklona, drzim prsty so zbytkom!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa Saskardin » 12 Dec 2021 01:13

No, niečo tak podrobné som fakt ešte nevidel, tomuto sa snáď vyrovnajú iba Bakuldove lodičky (mimochodom tiež od Halinského). Zostáva mi dohovárať vesmíru, aby Halinského nenapadlo urobiť nejakú tú koľajovú mašinku, lebo potom mi môj život končí, dávam výpoveď, kupujem 5 kusov a do konca života mám o zábavu postarané. :bad smile:
Mimochodom, to čo za sebou vidí Developerov dekel, tak to je ten môj, letiaci zhruba rovnakým smerom (a o trošku menej vlasatý) :haha:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa sony » 12 Dec 2021 10:36

ten motor je vážne premakaný... krásna práca :victory:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa slimák » 14 Dec 2021 20:30

Husté! Tu zrejme bude dlhšie na čo pozerať. Teším sa, až budeš ten motor osádzať do kasne. :)

K Halinskému by ma zaujímalo, či je autorom modelu on, alebo to len vydal?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: M4A4 Sherman VC "Firefly" / Halinski / 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 15 Dec 2021 21:30

Perfektní, tohle budu rád sledovat. :)

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní