Maz - 537G / Model - KOM / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Vojta s | 36
Príspevky: 47
Bydlisko: Jablonné nad Orlicí, ČR

Maz - 537G / Model - KOM / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta s » 23 Jan 2022 01:00

Ahoj,
chtěl bych vám představit projekt na kterém aktuálně pracuji a to je tahač Maz - 537 G. Na modelu pracuji cca. 5 měsíců. Mám hotový rám a tet jsem začal dělat převodovky. Momentálně mám, zpracovano 1523 dílů a osazeno 1052 nýtů a šroubů.Model budu barvit. Chtěl bych udělat soupravu s naloženým Bat-m, ovšem bude to ještě na delší čas protože Maz je opravdu detailně zpracován a je předemnou ještě pořádná nálož dílů. Zde je odkaz na dosavadní stavbu, mám tam zpracovánu i historii automobilky Maz. http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB ... 58&start=0


Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Maz - 537G / Model - KOM / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 23 Jan 2022 01:33

Zatiaľ to vypadá super - precízna a čístá robota :wink:
Držím palce do pokračovania!

Ten papier niečím impregnuješ pred lepením? Sem-tam vidím, že brúsiš, ja len či ako riešiš chĺpiky?

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Maz - 537G / Model - KOM / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 23 Jan 2022 10:39

Ty kokso. Toto škoda prefarbovať. Máš to také úhľadné že by som len dofarbil dorábané diely. Ako pozerám na tvoju stavbu, vidím tam istú analógiu s nápravou Dragon Wagona.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Vojta s | 36
Príspevky: 47
Bydlisko: Jablonné nad Orlicí, ČR

Re: Maz - 537G / Model - KOM / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta s » 24 Jan 2022 00:54

Ahoj,
díky kluci,

iconmaster - ničím to nenapouštím, papír je ok a moc se nechlupati, případné nedostatky přebrousím po nástřiku základem.

Pokračoval jsem malými rozvodovkami a spojovacími hřídelemi.Naivně jsem si myslel že vše nandám do rámu a půjdu od toho. První problém nastal když jsem usazoval první diferenciál a zjistil jsem zě tam nejde. Doporučuji díly č.11e které tam překáží poupravit již při stavbě rámu a odstřihnout z nich konce co jdou dolů a nebo je alespoň zkrátit, já musel použít trochu násilí.
Další problém nastal u diferenciálu druhé nápravy který je v sestavě s převodovkou a částí náhonové hřídele. Sestava se nevejde na místo protože té hřídely zavazí příčná trubka rámu. Musel jsem hřídel odřezat a poté napasovat pod úhlem tak aby se tam vlezla.Tuto sestavu jsem do rámu přilepil napevno, snad to pak půjde nějak nastříkat.

No a vzadu to bylo obdobné,hřídel mezi převodovkami jde trochu z kopce a výškově přesně nenavazuje na vývod z velké rozvodovky ale naštěstí to z boku nejde vidět. A na závěr rám není všude stejně široký(bočnice se zřejmě trochu zvlnily) a tak bylo nutno na každém dyferáku zvlášť vymezit boční vůli v držácích.Toto byla zatím nejhorší práce na modelu. Teť pokračuji hlavní převodovkou.

Užívateľov profilový obrázok
Vojta s | 36
Príspevky: 47
Bydlisko: Jablonné nad Orlicí, ČR

Re: Maz - 537G / Model - KOM / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta s » 18 Feb 2022 16:31

Ahoj všem, pokračoval jsem hlavní převodovkou a rozvody oleje.

Při práci na převodvce jsem zpracoval i kardany, jeden mezi hlavní a rozvodovou převodovkou a 8 ks od dyferenciálu ke kolům.

Abych dodělal komplet olejové rozvody zhotovil jsem konzoly palivových nádrží na které je přidělaný olejový filtr.Celkem zpracováno 1803 dílů a 1303 šroubů a matic.

Uložení převodovky sestava 25,vzor wz1 jsem musel zkrátit tak zě díly 25e a 25c jsou až u sebe. Kardany kol sestava 85,zkrátil jsem je na celkovou délku 21mm, dále zde chybí spojovací kříže a je nutno je okopírovat z kardanu mezi převodovkami.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Maz - 537G / Model - KOM / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 18 Feb 2022 17:41

Síce tieto obrovské kolosy absolútne nemusím, ale na toto som celkom zvedavý.
Máš to fakt krásne čisté a poriadne si už zaplnil základný rám. Nemáš potom problémy dostať farbu aj do tých najmenej prístupných rohov a zákutí?
Teda predpokladám, že budeš model striekať. Alebo si to tam všetko ešte nenalepil?
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Maz - 537G / Model - KOM / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 18 Feb 2022 18:58

Úžasné. Úroveň spracovania aj detaily. Máš nejakú fintu na také krásne čisté, presné a kolmé rezanie hrubých dielov? Aj laser by ti závidel :haha:

Užívateľov profilový obrázok
Vojta s | 36
Príspevky: 47
Bydlisko: Jablonné nad Orlicí, ČR

Re: Maz - 537G / Model - KOM / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta s » 19 Feb 2022 01:05

Ahoj,
Oliver - diferenciály a převodovky jsou osazene zkusmo jen na sucho, protože by to opravdu nešlo celé nastříkat.

iconmaster - žádný fígl na řezání nemám, snažím se vždy držet skalpel kolmo k podložce ale pokaždé se mi to také nepovede a musím to přiřezávat nb dobrušovat.

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1232
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Maz - 537G / Model - KOM / 1:25

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 19 Feb 2022 10:19

Paráda, inak kedy to budeš striekať? Veď už teraz by som mal problém nevynechať niektoré detaily, veľa krát mám problém sa dostať všade pištoľou. Či budeš dofarbovať štetcom? Alebo nebodaj budeš farbiť namáčaním??? :haha: :haha:
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
Vojta s | 36
Príspevky: 47
Bydlisko: Jablonné nad Orlicí, ČR

Re: Maz - 537G / Model - KOM / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta s » 20 Feb 2022 08:52

Ahoj, části jako diferenciály, převodovky, rám nádrží jsou poskládány zatím na sucho právě kvůli barvení, jinak by se opravdu nešlo s barvou všude dostat :wink:

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: wot99 a 4 neregistrovaní