Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa QUASI » 03 Dec 2022 22:50

No Fito, zlepil si o 11 kolies viac ako bolo treba. :)

Screen z navodovky.


Konštrukcia kolies je podmienená mierkou. Takže nejaký štandard 1:32.
To vylepšenie o kartónovú kostru, čo mi Fito poradil, lepenie riadne zjednodušilo.
(V prípade nejakej inej mierky (1:25) v budúcnosti pri recyklácii tohto modelu sa dajú zdetailniť. Ale o tom niekedy inokedy.)

(O kabíne pokecáme poriadne pri fotkách.)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Dec 2022 23:11

Mne sa tiež osvedčil presne tento koncept konštrukcie kolies.

Fito - Mňa by zaujímalo, či to zlepíš len ako biely betatest, alebo raz tie detaily doplníš a model dostane aj farbu?

Fito napísal:Ak by sa chcel niekto pripraviť o prekvapenie, a také to "očakávanie" čo bude, tak TU je kompletná galéria hotového modelu ( bez Migu).
Verím však, že väčšina z Vás vydrží, a počká si aj na nejaké to slovo a diskusiu k fotkám.


K tomu len toľko. Áno, klikol som. Aj keď to bola pasca :haha:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa Fito » 05 Dec 2022 11:38

Tak ja spravím odkaz, na ktorý NEMÁTE kliknúť, a klikne na to za tri dni 26 ľudí ? :scorn:
No pekne.


iconmaster napísal:...mňa by zaujímalo, či to zlepíš len ako biely betatest, alebo raz tie detaily doplníš a model dostane aj farbu?


Hmm, tak táto otázka ma trápi odzačiatku.
Ja som to chcel hneď maľovať, ale Quasi ma poprosil, či by to nemohlo zostať biele ( možno sa fotky bielej bety objavia vzadu na obálke modelu) , tak to teda nechávam biele.
Asi to ale po nafotení celku rozložím na komponenty, a nafarbím to. Myslím že to je vhodný kandidát na nejaký Steampunk, alebo postapo model.
To má ale ešte čas, uvidím čo z toho nakoniec bude.

Poďme teda ďalej, ja viem, že najviac Vás aj tak zaujíma kabína, ale tam ešte niečo riešime, tak si zatiaľ ukážeme nápravy.

Report
Nápravy

Každá náprava je hnaná, takže V3Ska má tri diferenciály.
Tu sme dorábali navyše vnútorné rebro, aby sa to lepšie lepilo. Celkovo mi ten diferák prišiel zbytočne komplikovaný, ale Quasi nechcel ani počuť, že by to zjednodušil.
Takže keď budete pri lepení diferákov frflať, tak viete kto za to môže.
Zadná ( oblúková) časť diferenciálu prichádzala do úvahy v dvoch verziách - "slniečko", "alebo kružnice".
Zlepil som obe verzie, myslím že krajšie vyzerá verzia "slniečko". Prípadne sa vyjadrite, čo sa Vám viacej páči, alebo teda čo je podľa vás krajšie zlepiteľné.

Predná náprava:





Zadné nápravy:
Ako som už spomínal, nie všetky kolesá sú komplet, a teda nemajú dezény.
Niektoré časti som v bete nahradil drevom ( úchyty stabilizačných tyčí), vo vystrihovačke budú papierové, ale kto chce, ten si samozrejme pomôže zlepiť úchyty papierové.
Pozerám na tie fotky, och, ale ok, v tejto fáze šlo o to či sa to dá zlepiť, a nie o to či sa to dá zlepiť pekne... :wink:

Prečo má jeden diferák vzadu iný tvar ako druhý, to už sa pozorný čitateľ dozvedel.

...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery


Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa Fito » 06 Dec 2022 10:57

Ďalším logickým celkom je motor, tu asi netreba nič extra vysvetľovať, lepenie takto navrhnutého motora je radosť, všetko sedelo tak, ako má.
Jediné čo som tam nedokončil je tých 12 krytov ventilov ( hore na motore, asi sú to ventily, ale neviem to isto), spravil som iba jeden na skúšku či sa to dá zlepiť.

Report
Motor:




...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 06 Dec 2022 22:30

Fito napísal:Celkovo mi ten diferák prišiel zbytočne komplikovaný, ale Quasi nechcel ani počuť, že by to zjednodušil.

Správne. Betatester len nech pekne lepí a nech si nepýta skratky :haha:

Fito napísal:Zadná ( oblúková) časť diferenciálu prichádzala do úvahy v dvoch verziách - "slniečko", "alebo kružnice".
Zlepil som obe verzie, myslím že krajšie vyzerá verzia "slniečko". Prípadne sa vyjadrite, čo sa Vám viacej páči, alebo teda čo je podľa vás krajšie zlepiteľné.

Súhlas, slniečko je krajšie! Polguľa má tak plynujelší tvar, ľahšie sa brúsi v prípade potreby a pritom sa skladá iba z jedného dielu.

Fito napísal:Jediné čo som tam nedokončil je tých 12 krytov ventilov ( hore na motore, asi sú to ventily, ale neviem to isto),

Áno, sú to veká ventilov. Teda v tvojom prípade veko ventilu :P

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa QUASI » 07 Dec 2022 18:27

Presne, tester musí súhlasiť návrhom. Ale zas, ja sa veľa pýtam, lebo o autíčkach veľa neviem.
No na vysvetlenie, lebo nemusí každý vedieť, keby tam nebol ten MiG, tak o V3S veľmi asi nezavadím. Tam bola pre mňa výzva kabína samozrejme. Ale musím povedať, že ma to celkom zaujala taká téma.

Diferenciál definitívne teda bude "na slniečko".
(Môžete sa aj ostatní zapojiť do debaty ak chcete niečo ovplyvniť. Ešte to nie je v tlačiarni, tak sa to dá. Aj tak to nakoniec urobím podľa seba, ale najlepšie ako viem.)

Na motore sú ešte kadejaké hadičky a tak, ale to si tí perfekcionisti tam dodajú sami, lebo treba, a pretože vôbec to nebude vidno.

Tak ešte na ukážku podľa čoho sa lepí. (dve zo šiestich návodoviek k motoru)

Užívateľov profilový obrázok
Kurt Tank | 42
Príspevky: 75
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa Kurt Tank » 07 Dec 2022 20:11

Zadná ( oblúková) časť diferenciálu prichádzala do úvahy v dvoch verziách - "slniečko", "alebo kružnice".
Zlepil som obe verzie, myslím že krajšie vyzerá verzia "slniečko". Prípadne sa vyjadrite, čo sa Vám viacej páči, alebo teda čo je podľa vás krajšie zlepiteľné.

Čafce
Jednoznačne "slniečko". Viac sa to približuje reálnemu tvaru a aj čo sa týka modelovania je to lepšie mať z jedného dielu ako z troch. (Akurát na toto teraz nadávam, keď robím kužeľ vrtule. Autor sa rozmerovo netrafil a prechod medzi dielmi je hrozný. Už to začínam vidieť na vlastnú tvorbu...)

Dúfam, že tento model dotiahnete do víťazného konca. Nie som autíčkar, ale túto "dopravnú nehodu Pragy a Migu na križovatke" by som si rád dal na poličku.

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa QUASI » 07 Dec 2022 20:43

Tak tá nehoda ma inšpirovala.

Žeby taký ekumenický projekt papierových modelárov?
Tak ovečky lietadielkarské, nákladiakové a aj bojovkové poďme spolu. :big smile:
A keby niekto chcel podložku s domčekom okolo ... (nevidím problém)

(...keby niekto kto napr. lepí iba nákladiaky si práve kvôli tomuto projektu vyskúšal aj lietadlo, alebo naopak.)

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa Fito » 07 Dec 2022 21:58

Ja som napríklad s Quasim celkom diskutoval o tom, či tento model nepatrí skôr do leteckej techniky, keďže toho Mig-u tam je viac, ako V3sky ;)

Zajtra a v piatok to ukončíme, odchádzam preč a nechcem Vás nechať čakať do vianoc :wink:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných