Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Užívateľov profilový obrázok
Laco | --
Príspevky: 259
Meno: Ladislav

Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Príspevokod užívateľa Laco » 21 Feb 2021 19:52

Do tejto chvíle o tomto projektíku vedel iba "Mirec". Práce však trochu pokročili a dostávajú reálnejšie kontúry, tak vám môžem čiastkové výsledky predstaviť. Objekt na pohľad jednoduchý je graficky i geometricky rébus. Chcem zachovať geometriu podľa reálu, teda žiadne pravé uhly. Nehovorím ešte o množstve grafických detailov. Asi väčšiu výpovednú hodnotu budú mať obrázky.

Laco - BaJ



Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Príspevokod užívateľa mimapnd » 21 Feb 2021 22:21

Wau, v Bradejove som stravil letne prazdniny skoro kazdy rok od kedy som bol schopny chodit. Hlavne prirodovedne muzeum bol moj osial. To je nedaleko baziliky. Taktiez si pamatam sermiarske dobove hry, ktore sa konavali, ako sme ako sopliaci behali po hradbach. Krasne spomienky mam na Bardejov. Krasne stare mesto s krasnymi pamiatkami.
Dakujem za ozivenie spomienok.
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Príspevokod užívateľa bodie4 » 23 Feb 2021 19:12

Potešil som sa a dúfam, že k mojim kamaratom z Trnavy, B.Bystrice, Prešova a rozrobenej Skalice pribudne / okrem Žiliny/ aj Bardejov.


Užívateľov profilový obrázok
tujano | --
Príspevky: 88

Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Príspevokod užívateľa tujano » 23 Feb 2021 19:45

Utešená zbierka.

Užívateľov profilový obrázok
Laco | --
Príspevky: 259
Meno: Ladislav

Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Príspevokod užívateľa Laco » 28 Feb 2021 18:38

Projekt pomaly dostáva reálnejšie kontúry. Musím povedať, že na začiatku to vyzeralo jednoducho, ale teraz musím zmeniť názor. Skalica bola iba čajíček. Rozsah sa vyšplhal na 11 strán A4 a vzhľadom na menšie rozmery modelu je tých detailov a detailíkov podstatne viac. Toto je však iba zlomok toho čo bude nasledovať. Označenie lomov, zálepky, očíslovanie dielov ma nakoniec návody. Už som tesne pred vyhorením, tak to musím načas odložiť do šuflíka. Zajtra idem vytlačiť dotlač chýbajúcich dielov, ktoré som kresli od piatka. Viac obrázky stavu.

Laco - BaJ



Užívateľov profilový obrázok
JurkOo | 24
Príspevky: 91
Meno: Juraj Kajan
Bydlisko: MT

Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Príspevokod užívateľa JurkOo » 02 Mar 2021 11:20

Tak na toto sa teším! Dúfam, že takisto bude v mierke 1:200, nech ladí k ostatným :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Laco | --
Príspevky: 259
Meno: Ladislav

Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Príspevokod užívateľa Laco » 03 Mar 2021 21:52

Áno mierka jednotná ! Tak mám dobojované na túto chvíľu. Všetky diely skreslené, prototyp zlepený. Jasné, nejaké drobné korektúry musím urobiť. Starý problém, na stenách vyčuhujú čiarkované čiary pre polohu pilierov a ešte niekoľko drobností. To čiarkované pod strechami je miesto na rímsy, ktoré som ešte nenalepil. Prikladám obrázok, skoro in natura.

Laco - BaJ


Užívateľov profilový obrázok
tujano | --
Príspevky: 88

Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Príspevokod užívateľa tujano » 03 Mar 2021 22:12

Nádhera, dúfam, že to bude vydané.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Mar 2021 22:22

Wow, paráda a peké fotky :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Laco | --
Príspevky: 259
Meno: Ladislav

Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Príspevokod užívateľa Laco » 04 Mar 2021 21:37

Vďaka za odozvu. Otázka vydania bude asi zložitejšia. V tejto dobe všetko padá na "hubu", ešte aj ten "Fifíček" má trochu starosti. Nakoniec aj tá železničiarská sága na jeho stránkach s podporou istej firmy nie je len tak. Nechám sa však prekvapiť. Dopracujem do tlačenej podoby, dám ešte na test Mirovi a uvidíme.

Srdečne zdraví Laco - BaJ


P.S: Na tej druhej fotke pri lepšom pohľade zistíte "kde ja astanovil palec ".

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní