Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Berlínska katedrála/Berliner Dom/Berlin Cathedral (Schreiber-Bogen; 1:300)

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Berlínska katedrála/Berliner Dom/Berlin Cathedral (Schreiber-Bogen; 1:300)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 12 Dec 2021 17:07

Áno, tak som nakoniec zvolil podobný postup.

Report
Odrezal som chlopne, vlepil vlastné pomocné, zlepil bázu a postupne po trojiciach tých jazykov postupoval nahor. V strede kupole bola taká výstužná rúra, takže vrcholy som prilepil na jej vrchol a potom ich opatrne lepil vzájomne k sebe. Tvar vcelku dopadol obstojne, horšie je to s povrchom a spojmi, ktoré teda zblízka nedopadli ani zďaleka tak ako som chcel. Lepšie som to ale pri danom postupe nedokázal. Ale z metra je to vcelku ok, takže vyhadzovanie sa nekoná. Urobil som ešte jednu chybu z nepozornosti - kupola mala byť tak, že tie malé okienka na báze mali byť zarovno s s oknami valcovitej časti a nie nad výklenkami so sochami. Ale nie je to až tak podstatný detail a oprava by bola už príliš riskantná.



Inak stačilo tak málo - napríklad viesť spoje v miestach ako sú na kopule tie perforované kovové nosníky a tie dať k modelu zvlášť; tie by sa potom cez spoje prelepili, zakryli ich a vyzeralo by to oveľa lepšie :-(
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Berlínska katedrála/Berliner Dom/Berlin Cathedral (Schreiber-Bogen; 1:300)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 24 Dec 2021 18:02

Report
Tak model je v podstate hotový. Čo sa týka obtiažnosti, bol pomerne jednoduchý, prakticky bez chýb, všetko sedlo veľmi dobre - až na tie nešťastne riešené kopule. Vizuálne veľmi pekne stvárnený, tie realistické textúry nemajú chybu. Vedel by som si predstaviť niečo podobné v podstatne vyššej úrovni detailov, no vďaka tým fototextúram aj táto zjednodušená verzia vyzerá veľmi dobre. Ak to máte kam dať a máte radi takéto typy stavieb, model môžem opatrne odporučiť - ak si chcete postaviť ibanejakú katedrálu, z portfólia Schreiber -Bogen by som sa poohliadol po niečom nekopulovitom, napríklad ten Notre-Dame, ktorý stavia Mirec.

Na finálne fotografie si budete musieť ešte chvíľu počkať, keď bude nejaký slnečnejší deň - toto sa dá fotiť iba na stole a chce to denné svetlo.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Berlínska katedrála/Berliner Dom/Berlin Cathedral (Schreiber-Bogen; 1:300)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 31 Dec 2021 13:32

No a tu je pár fotografií hotového modelu, síce iba improvizovaných, ale snáď sa budú páčiť.

"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Berlínska katedrála/Berliner Dom/Berlin Cathedral (Schreiber-Bogen; 1:300)

Príspevokod užívateľa iconmaster » 31 Dec 2021 17:05

Skvelá práca a podarený výsledok, gratulujem k dokončeniu :victory:

P.S.: kaktusy prelož na svetlejšie miesto, lebo sa budú vyťahovať a deformovať :wink:

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných