Šialene červená galéria hasičákov (developer10)

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1232
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Šialene červená galéria hasičákov (developer10)

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 29 Nov 2021 20:43

Nádhera. Pekná červená!! :)
Veľmi sa mi páčia takéto zbierky konkrétneho zamerania, veľmi sa teším na ďaľšiu červenú do zbierky. Sledujem ťa!! :dribble:
P.S.: neexistuje nikde na svete požiarne/hasičské vozidlo inej farby ako červené???
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Šialene červená galéria hasičákov (developer10)

Príspevokod užívateľa developer10 » 29 Nov 2021 20:56

Díki Ďuri, sľubujem že budem v tej červenej línii naďalej pokračovať, nech je zbierka čo najkompletnejšia a aj najpestrejšia. Čo sa týka tej farebnosti vo svete, ono to až také pestré, ako pri policajtoch či sanitkách nie je, určité odlšnosti má Austrália (krikľavo žltá a biela) a lokálne niektoré okresy US a Mexika (žltá, biela) alebo letiskoví hasiči (krikľavo žltá-oranžová). Všetko samé živé farbičky. A zabudol som na pohotovostné zásahové vozidlá ruských služieb, tie sú žlté s červenými pásmi, tých mám tiež zopár v archlieve a určite ich rád dám sem až budú hotové a my ešte budeme fungovať hehehe
A úplne som zabudol na lietadlá a vrtuľníky, tie sú tiež často v pestrej škále žltá-oranžová-červená-biela, na tie by som tiež rád niekedy modelársky vyrástol! Tak si držme prsty! Dík ešte raz ;)
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Šialene červená galéria hasičákov (developer10)

Príspevokod užívateľa Fito » 29 Nov 2021 21:57

Ja len aby sa nezabudlo:
https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/s ... gi-komplet

Pekná galéria, len tak ďalej.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Šialene červená galéria hasičákov (developer10)

Príspevokod užívateľa developer10 » 29 Nov 2021 22:40

:money: :money: :money:

ja pierdole, presne ten som dlho hľadal ale nikde ho nemali! Fito, čo by som bez Teba robil, máš u mňa pivo, ešte aj ušetrím! :bad smile: :victory:

A dík aj za tú pochvalu :D
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

12. + 13. + 14. Škoda 136L Favorit/Forman/Praktik / L. Badalec - elektrón + ZENIT/ 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 28 Feb 2022 11:00

Škoda 136L Favorit/Forman/Praktik / L. Badalec - elektrón + ZENIT/ 1:24

Report: https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=200&t=9294
Galéria: https://papermodelers.sk/viewtopic.php? ... 4&start=33
Dokončené: február 2022



Jedna stará dobrá klasika z mladosti, poskúšal som prekreslenie vzorov v kompe podľa reálnych predlôh, výsledok - hlavne že je, lebo ich veľa nie je :)
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

15. Škoda Favorit VEA / Forman / Praktik - miniboxy 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 07 Mar 2022 11:54

Škoda Favorit VEA / Forman / Praktik - miniboxy 1:100

Link na stiahnutie Favorit https://www.minimodel.cz/sk/katalog/fds ... vorit.html
Link na stiahnutie Forman: https://www.minimodel.cz/sk/katalog/fds ... -fire.html
Link na stiahnutie Praktik: https://www.minimodel.cz/sk/katalog/fds ... ik-po.html
Dokončené: marec 2022



Po dokončení oslavného lepenia Favoritiek z okienka vyššie mi nezostalo nič iné ako k nim dopatlať aj ich miniboxových súrodencov. Našťastie Frenkye z FDS ich má na stránke minimodel.sk dostatok a aj v tejto kombinácii. Stavba to je úplne pohodová, tlačil som na novej tlačiarni HP Smarttank 535 a fakt to vyzerá ako ofset, aj na zlomoch. Fotky tradične vypichnú čerstvú retuš a nedostatky, ale modely majú cca. 4 cm, čiže za to môže zväčšenie :haha:

Trošku málo z priebehu stavby:
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

16. Majáková loď z r. 1920 / L. Badalec - ABC/ 1:400

Príspevokod užívateľa developer10 » 07 Júl 2022 16:01

Majáková loď z r. 1920 / L. Badalec - ABC/ 1:400

Dokončené: júl 2022

Je to červené, má to maják, to musí byť hasič nie...? :shocked:



Opäť jedna stará dobrá klasika z mladosti ako súčasť oslavy badalcovín, chcel som ju ako oddychovku ku zložitejším modelom a napokon som ju skoro nestihol dokončiť. Aj tak nie je úplne podľa návodu, podstavec som si prispôsobil, aby sa tá prkotina v kancli na stole nestratila, a lanovie nebolo nikdy mojou šálkou kávy, takže vybral som si možnosť C, teda komplet bez lán :D Stavba fajnová, aj napriek mierke veľká pohoda. Po dlhej dobe som si chytil pod nôž originál abíčkársky papier, taký ako má byť - nostalgický! A vyšlo to podľa mňa parádne, a aj keď sa opakujem, tieto "stariny" majú vždy niečo do seba. A dal som si s ním fotku aj ja, nielen moja ruka :D
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

17. Dipper (z filmu Lietadlá) / Paper-replika / 1:?

Príspevokod užívateľa developer10 » 18 Júl 2022 21:48

Dipper (z filmu Lietadlá) / Paper-replika / 1:?

Link na stiahnutie: Dipper - Disney Planes Fire and Rescue - Paper-replika.com
Dokončené: júl 2022



Tak toto je môj najlepší kandidát do jolausovej pohárovej súťaže v budúcej kategórii "bobrík odvahy" :haha: Lebo v mojom malom exkurze do sféry poletuchovej som si vybral súrodenca Blade Rangera, ktorého som staval malému už skôr, a tiež sa naňho pýtal, keď videl tie krásne CanadAiry, ktoré hasia požiare na francúzskej riviére a v Chorvátsku a ktorými sa Disney pri tvorbe Dippera zjavne inšpiroval. Mám aj toho veľkého niekde v archíve, ale naňho zatiaľ nemám pripravenú dispozíciu vrámci domácnosti :beaten: Takže veľký príde na svoj rad až niekedy na dôchodku a ani tomuto Dipperovi sa nevyhlo zmenšenie, keďže jeho originálna veľkosť by mi určite nevošla do vitríny, kde mám jediné povolené miesto zatiaľ, kam sa môžu modely beztrestne a bez rizika odkladať :bad smile:

Podobne ako to bolo pri Bladeovi, stavba je to úplná pohodovka, taká pekná kockatá zlepovačka, kde je jedinou starosťou, aby boli spoje krásne presné, nech to nakoniec pekne sedí. Návodovky sú štandardne u tohto vydavateľa dostatočné a presné, slová netreba, úplná paráda. A aj napriek tej kockatosti sa mi vo výsledku páči celková zhoda s predlohou. Posledným zo série Disney hasičákov bude RED z rozprávky The Cars, ale toho musím ešte prefarbiť, lebo prevedenie nedávno zosnulého autora z Disney studios mi nesmierne prekáža a vôbec nepasuje do série k týmto dvom krásavcom. Takže na kompletnú fotečku si ešte chvíľku počkáme, snáď do tridsiatky sa to podarí!

A tu už je Dipper so svojim kamošom Blade Rangerom, ktorý nemá zmenšenú mierku, takže sú skoro rovnakí, akurát Blade je trochu viac mrzutý:
Naposledy upravil/-a developer10 v 08 Nov 2022 09:01, upravené celkom 1 krát.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

18. Agusta A109K2 ATE SR / Ing. Ladislav Jakubčo / 1:48

Príspevokod užívateľa developer10 » 19 Júl 2022 10:04

Agusta A109K2 ATE SR / Ing. Ladislav Jakubčo / 1:48

Report: https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=51&t=9426
Galéria: https://papermodelers.sk/viewtopic.php? ... 26#p203957
Dokončené: júl 2022



Z malého projektíku dvoch vrtuľníkov sa stal veľký, tak nebudem čakať na dokončenie ostatných, aby na agustu nepadol prach, tak šup s ňou do šialene červenej galérie! :D Fifíkovský výtvor maestra Jakubča nie je práve najľahším, ale pripomenulo mi to mladé letá, keď sa mi hlavne abíčkové vrtuľníky stavali najlepšie. Drobné chybky ako moje tak aj v modeli, ale aj tak sa mi fest páči, a pokračujem jej súrodencami v ATE.
Naposledy upravil/-a developer10 v 08 Nov 2022 09:01, upravené celkom 1 krát.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

19. Eurocopter EC135 T2+ ATE / Roland Rawen Havran + recolour Developer10/ 1:48

Príspevokod užívateľa developer10 » 07 Nov 2022 00:42

Eurocopter EC135 T2+ ATE / Roland Rawen Havran + recolour Developer10/ 1:48

Report: https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=51&t=9426
Galéria: https://papermodelers.sk/viewtopic.php? ... 07#p205507
Link na stiahnutie: sťahuj z mediafire
Dokončené: október 2022



Z malého projektíku dvoch vrtuľníkov sa stal veľký, podarilo sa dokončiť druhý z troch kúskov ATE vrtuľníčkov, tak šup s ním do šialene červenej galérie! :D Pôvodne betaverzia môjho recoloru sa dostala do svojho veľkého finále a snáď poteší aj ostatných modelárov
Naposledy upravil/-a developer10 v 08 Nov 2022 09:01, upravené celkom 1 krát.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný