Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Zaxova galeria

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 15 Máj 2023 11:43

Mal som to doma.
Ono to funguje aj v reále.
Len musíš zatvoriť jedno oko.
:wink:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Máj 2023 18:32

Hehe, celkom haluz. Taký kvázi-kinetický model, že? :)

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 16 Máj 2023 22:36

veru celkom mi to pasuje k tym kinetickym modelom :wink:
skúsil som to s tým zakrytým okom a je to ešte lepšie ako na tých fotkách, alebo videu, to vyzerá ako živé :bad smile:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 21 Máj 2023 17:24

Hrad Litice
Priestorový obrázok v krabičke

Mierka : ?
Autor : Ondřej Sedláček
Zdroj: ABC

Pár slov o predlohe:

Litice sú zrúcanina hradu na hradnom kopci v obci Litice nad Orlicí, asi 7 km na západ od mesta Žamberk. Hrad Litice bol založený koncom 13. storočia za posledných Přemyslovcov v rámci kolonizácie riedko osídleného pohraničného pralesa severovýchodných Čiech, ktorý bol kráľovským majetkom. Povodie Divokej i Tichej Orlice osídlili členovia rodu Drslavicov, ktorí zakladali osady v juhozápadných Čechách a vybudovali najstaršie hrady na Plzeňsku - Litice a Potštejn



ABC začalo vydávať novú sériu 3D obrázkov, tak som si jeden zlepil. Tak ako pri Trenčíne a Čachticiach som ho vlepil do fotorámika, vzadu som si nalepil históriu hradu, ináč je to zlepené bez úprav.


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 28 Máj 2023 18:34

Sweet dreams
(kinetický model)

Autor: Paperpino

Zdroj: paperpino.net

Video: https://youtu.be/nVDfNmTWtk4



Po dlhšej dobe ďalši automat od paperpina. Tento automat sa dá stiahnuť na stránkach autora. Ak má niekto problém zaspať, môže si to zlepiť a počítať ovečky... :bad smile:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 08 Jún 2023 23:27

Africká cesta Emila Holuba
Priestorový obrázok v krabičke

Mierka : ?
Autor : Přemysl Kubela
Zdroj: ABC

Pár slov o predlohe:

Dr. Emil Holub bol český cestovateľ, ktorý podnikol cestu do Afriky v roku 1883. Výprava, ktorá mala 8 členov + domorodý sprievod sa vydala z Južnej Afriky na 4 vozoch ťahaných volmi do vnútrozemia. Výprava mala veľa ťažkostí, celá výprava ochorela na maláriu, pričom 2 členovia výpravy zomreli. Ako postupovali na sever, vstúpili na územie nepriateľských domorodcov, ktorý jedného člena výpravy zabili a jeho hlava skončila ako trofej čo bol koniec výpravy, ktorá sa vrátila späť do J.Afriky.
Dr.Holub sa po 4 rokoch cestovania po Afrike vrátil v roku 1887 domov. Priviezol 130 bední prírodovedných a národopisných zbierok, ktoré vystavil vo Viedni a aj Prahe. Zbierky nakoniec skončili v Múzeu Dr. Emila Holuba v jeho rodných Holiciach, ktoré sa dá aj dnes navštíviť.



Tento priestorový obrázok zachytáva Holubovu cestu na začiatku, keď bola jeho výprava ešte kompletná. Postupoval som rovnako ako u predchádzajúcich obrázkov-urobil som si krabičku z kartónu, nastriekal a nasadil na klasický fotorámik. Na dno krabičky som použil posyp, aby figúrky neboli nalepené len na čiernom pozadí. Na zadnú časť som si nalepil text od p.Kubelu, ktorý vyšiel pri 3D obrázku. Toto je prvý obrázok od P.Kubelu ale určite nie posledný. Pár fotiek:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 18 Jún 2023 16:43

Puss on Roomba
(kinetický model)

Autor: Keisuke Saka

Zdroj: etsy.com

Video: https://youtu.be/A3f_mfGBaRk



Ďalší celkom vtipný automat od Keisuke Saka s kocúrom, ktorý jazdí ma robotickom vysávači. :bad smile:
Aj tento automat sa dá kúpiť na etsy.com. (pdf:4 strany s dielmi + 2 strany s navodom) Úpravy som nerobil, pri lepení všetko sedelo a ako vždy pri tomto autorovi a hotový automat funguje bez problémov.


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 02 Júl 2023 17:31

Magion 1 - družica
(ČSSR)

Autor: Roland „Rawen” Havran

Vydavateľ: free model

Mierka: 1:?



MAGION 1 (MAGnetosféra-IONosféra) byla první samostatnou československou družici vypušténou 24. ŕíjna 1978 v rámci mezinárodního programu pro výzkumu magnetosféry. Družice byla z velké části vyvinutá a postavená týmem pracovníku Geofyzikálního ústavu, který se pozdéji stal součástí Ústavu fyziky atmosféry AV ČR. Družice MAGION 1 vážila 15 kg a na své skromné palubé nešla dva védecké prístroje pro méŕení nízkofrekvenčních elektromagnetických polí a nabitých částic. Družice pracovala až do roku 1981 a dodnes je považována za významný úspéch československých techniku a védcu. Po úspéchu družice MAGION 1 pokračovala série úspéšných československých a posléze českých umelých družíc programu MAGION až do roku 2002, kdy na obežné dráze prestala pracovat družice MAGION 5. V současné dobé pracovníci Oddélení kosmické fyziky Ústavu fyziky atmosféry AV ČR navazují na dlouholetou tradici ve vývoji družicových prístroju a spolupracují na významných evropských misích pro výzkum Sluneční soustavy od Slunce (Solar Orbiter), pŕes Zemi (TARANIS) a Mars (ExoMars), až po Jupiter (JUICE). (citujem text, ktorý je pri vystrihovačke)



Model je urobený k 40 výročiu štartu prvej československej družice do vesmíru (1978-2018). Magion 1 som už kedysi dávno lepil, ale to bol model z ABC, tento model je prepracovanejší. A keďže je to naša prvá družica patrilo by sa ju zlepiť poriadne a tak som si model ešte trochu upravil podľa dostupných fotiek.
Moje úpravy:
solárne panely som si vytlačil ešte raz a pôvodne som ich chcel len nalepiť na teleso sondy, podľa fotiek boli ale panely na podložkách (bola tam medzera), tak som to tak urobil aj ja, bolo s tým síce viac roboty, ale vyzerá to lepšie...kde to šlo som doplnil kabeláž a ešte jedna technická úprava-antény sú nasúvacie, takže sa dajú od modelu oddeliť a model potom nezaberie toľko miesta vo vitríne...


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 09 Júl 2023 01:06

Tyrannosaurus
(kinetický model)

Autor: Keisuke Saka

Zdroj: free model (Canon)

Video: https://www.youtube.com/watch?v=Rc918KzRQBQ



Ďalší automat od Keisuke Saka ktorý sa dá stiahnuť zo stránok Canonu. Tento je zaujímavý tým, že spätný pohyb zabezpečuje gumička. Je vcelku potešiteľné, ze autor pokračuje v tvorbe automatov aj pre stránku Canon, takže kto si chce vyskúšať nejaký free automat, môže si zlepiť napríklad tento.


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 16 Júl 2023 00:40

Sputnik 1 - prvá umelá družica Zeme
(Sovietsky zväz)

Autor: Václav Šorel, Jaroslav Velc/ ZAX

Vydavateľ: ABC

Mierka: 1:14,5



Ďalším mojim prírastkom do kozmickej techniky je prvá umelá družica Zeme. Keď som nedávno zlepil družicu Magion 1, tak som si povedal, že by bolo pekné pozrieť sa na úplný začiatok kozmických letov a zlepiť prvé družice, ktoré ľudstvo vypustilo. a čím iným začať, ako Sputnikom 1. Takže dámy a páni takto to začalo :wink: :

Program Sputnik bol sovietsky kozmický program, ktorý sa začal koncom 50. rokov 20. storočia na demonštráciu použitia umelých družíc (rus. cпутник) Zeme bez posádky. V rámci vesmírnych pretekov medzi veľmocami USA a ZSSR sa Sovieti rozhodli existujúce programy urýchliť a vypustiť na obežnú dráhu čo najjednoduchšiu družicu s hmotnosťou do 100 kg. V začiatkoch projektovania bola označená ako Sputnik
Bola skonštruovaná koncom 50. rokov 20. storočia Sergejom Koroľovom v Sovietskom zväze. Vyštartovala z kozmodrómu Bajkonur na území Kazašskej SSR dňa 4. októbra 1957 o 19:28:34 svetového času (UTC) pomocou upravenej dvojstupňovej nosnej rakety R-7, ktorá bola z vojenskej verzie pre kozmonautiku upravená a premenovaná na raketu Sputnik. Patrí do kategórie vedeckých satelitov. Sputnik obsahoval vysielač, ktorý od 4. októbra do 25. októbra 1957 vysielal na frekvenciách 20,005 a 40,002 MHz pípavý signál. tento signál sa vo svojej dobe stal symbolom začiatku kozmickej éry. Vysielaný signál umožňoval prvýkrát preverovať skreslenie pri prenose z obežnej dráhy, teda aj vlastnosti atmosféry a ionosféry. Družica krúžila okolo Zeme do 4. januára 1958, kedy po 1 440 obletoch vstúpila do zemskej atmosféry a zhorela. (zdroj. wikipedia.org)



Popis konštrukcie modelu vyšiel v časopise ABC, ja som si z neho vlastne zobral len to, že som použil pingpongovú loptičku, stredový pásik a dĺžku antén. Ostatné veci som si dorobil sám podľa fotiek čo som zohnal na internete. Model som nastriekal základovou farbou, opravil chyby a vo finále nastriekal chrómovou farbou. Model dostal štandardný stojan (ako Venera a Prognoz) s názvom a rokom vypustenia a keďže plánujem tých družíc viac, tak tam budem dávať aj zástavu krajiny, ktorá danú družicu vypustila, pár fotiek:


Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných