Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Zaxova galeria

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 02 Máj 2021 18:32

Zvonica z Malohontu: Drienčany

Mierka : 1:??
Autor : Jaroslav Jablonský
Vydavateľ : Vystrihovačky-papierové modely (Perfekt)

Renesančná zvonica z 50-ych rokov 17. storočia. Zvonica má murovaný základ. Je súčasťou areálu Evanjelického a. v. kostola a Pamätnej fary Pavla Emanuela Dobšinského na kopci nad dedinou, odkiaľ je pekný výhľad na Drienčany i CHKO Drienčanský kras. Fotka reálnej stavby:



Moje úpravy:
vyrezal som okná a urobil jednoduchú podložku. Niekoľko fotografií:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 17 Máj 2021 14:32

Ruské protitankové delo ZIS-2
(Pomník a "skanzen" v Skároši - prvej oslobodenej dediny v okrese Košice-okolie (17.12.1944), 20km od Košíc)

Mierka : 1:25
Autor : Ing. Ladislav Jakubčo, BaJ
Vydavateľ : Fifík

Pridám ďalší kúsok do série pamätníkov a keďže sme 8-9.5 oslávili koniec II.svetovej vojny, pridávam pamätník práve na toto obdobie. Model ZIS-2 vyšiel vo Fifíku, podložku som urobil podľa reálneho pamätníku v Skároši, ktorý vyzerá takto:



Čo sa týka samotného modelu, tak som si myslel, že ide o jednoduchý model, ale tie rúrkové diely neboli celkom jednoduché, aspoň pre mňa...model som sa snažil aspoň trochu vylepšiť-všetko, čo tam bolo len nakreslené som urobil trošku viac plastické, pridal nity, ešte by sa dalo trochu pohrať s kolesami...pridal som trochu patiny...snáď to vyzerá trochu lepšie...podložku som sa snažil urobiť podľa reálneho pamätníka.
Pár fotiek:

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Saskardin » 17 Máj 2021 21:29

Parádička :big smile:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 18 Máj 2021 13:45

Dík, chcel som tu vyskúšať takú lacnú sypačku statickej trávy, ktorú som zohnal kdesi na ebay, ale moc to teda nefunguje, takže si to budem musieť nakoniec zmontovať predsa len podľa toho návodu, čo je tu na fóre... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 01 Jún 2021 11:33

Hačikó
(Bronzová socha na vlakovom nádraží Šibuja v Tokiu)




Toto je len taká drobnosť-ďalší kúsok do série pamätníkov. Nielen významný ľudia a udalosti majú pamätníky, aj pár zvierat má svoju sochu. Mám rád psy, celý môj život mi robia spoločnosť (teraz mám už šiesteho), takže keď som našiel tento 3D model, musel som si ho zaradiť do zbierky. Ide teda o kombináciu 3D tlače (socha a nápis) a papierového modelu (podstavec). Dá sa to síce vytlačiť aj s podstavcom, ale bola by to zbytočne dlhá tlač a aj tak som si to chcel upraviť, takže som si urobil podstavec svoj. Čo sa týka predlohy, tak to asi netreba vysvetľovať, ide o psíka, ktorý po smrti svojho pána ešte 9 rokov chodil každý deň čakať na nádražie či sa náhodou nevráti... Boli o ňom natočené 2 filmy, tých sôch je viac, táto bola prvá, pôvodne postavená v roku 1934, obnovená v roku 1948, stojí na nádraží, kde každý večer čakal. Viac tu:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ha%C4%8Dik%C3%B3

Pár fotiek:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Východný front - Orech 2021 (1:200)

Príspevokod užívateľa Zax » 20 Jún 2021 14:19



Ďalší, už piaty zlepený orech. Len to zhrniem, pôvodne súťaž poriadal minimodel.cz, v roku 2020 už nebola vyhlásená a asi už definitívne skončila. Ja pokračujem ďalej.
Podstatou tejto súťaže bolo zlepiť model ľubovoľnej techniky a umiestniť ho do orechovej škrupiny tak aby sa dala kompletne zavrieť. Zostal som pri vojenskej tematike, tentokrát som sa konečne dostal na východný front. Len pripomeniem, že celý orech je o kompromisoch, čo sa ešte dá urobiť a hlavne ako to urobiť tak aby sa to dalo zavrieť, takže tak to treba brať... :wink:
V orechu som sa pokúsil vytvoriť nasledovnú diorámu:
Dej sa odohráva v ZSSR počas 2. svetovej vojny, jednotka wermachtu na Sd.Kfz. 222 sa zastavila pri jazere aby si oddýchla. Tu ich zastihla motospojka aby ich varovala, že červená armáda je už blízko. Spoza kopca sa náhle vynoril T-34 s pechotou, čím bol ich osud spečatený...
Spomeniem pár detailov:
-takmer všetkým vojakom som niečo dal do ruky, takže motospojka má správu, vojak pri transportéry fajčí, ruskí vojaci majú zbrane (aj keď tie som mohol urobiť ešte menšie...), vojakovi za transportérom, ktorý si odskočil, som tam dal strom, s ktorým som pôvodne nepočítal, ale na to miesto presne vošiel...
-tank má otočnú vežu, takže pokiaľ to zavieram musí mieriť pred seba
-v hornej škrupine je prameň z ktorého vyteká voda do jazera v spodnej škrupine, prúd vody som vytvoril z vlákna, ktoré sa používa v svetelnej fontáne. Aby to išlo zavrieť, hore je to prilepené a dolu sa to zasúva do otvoru v jazere.

V dioráme som použil nasledovné modely (free modely z internetu):
-Sd.Kfz. 222 Ausf. B (1:87 zmenšené do 1:200 - R&P Models)
-Zundap KS750 (1:87 zmenšené do 1:200 - R&P Models)
-T-34 (1:100 zmenšené do 1:200 - Rawen)

-V orechu som nakoniec použil 9 figúriek vojakov.

Tak ako minulé roky som orech prilepil na stopku z pohára s vygravírovaným názvom...Takisto aj tento orech dostal podstavec, kde je nejaký ten pokec a foto.

Pár fotiek:



...ešte jedno spoločné foto všetkých orechov:



...a nakoniec prezentačné video tak ako pri ostatných orechoch, kde je viac fotiek:

https://www.youtube.com/watch?v=e1dkNNCB28w

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 28 Jún 2021 18:24

Prometheus
(podľa komixu Vzpoura mozků)



Mierka : 1:?
Autor : Jan Rukr (2003)
Vydavateľ : http://aliens.humlak.cz/aliens/aliens_p ... ely_cz.htm

toto je tak trochu návrat do mladosti, keď asi jediné poriadne komixy, ktoré vtedy vychádzali boli v časopise ABC. Citujem z wikipedie:

Vzpoura mozků je český komiks, který vycházel v časopisu ABC mladých techniků a přírodovědců v letech 1977–1979. Scenáristou je Václav Šorel, kreslířem František Kobík. Autor Václav Šorel napsal komiks Vzpoura mozků v polovině 70. let 20. století, zpola z obdivu k počítačům a zpola z obavy, kam se jejich vývoj dostane. Komiks líčí návrat mezihvězdné expedice na Zemi, kde mezitím proběhla vzpoura robotů a lidé se musí bránit.

Vyšla jednoduchšia verzia v ABC, ja som siahol po trochu zložitejšej od J.Rukra, ktorá sa dá voľne stiahnuť. Je trochu škoda, že diely sú vo formáte jpeg s nižším rozlíšením, ja som si to vytlačil vo formáte A4. Stavalo sa to dobre, až na pár drobností som to neupravoval, akurát som pridal antény a odoberateľný zadný stojan, kde sú nejaké obrázky a pokec o komixe...

Pár fotiek :


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 12 Júl 2021 23:23

Rajecká Lesná - kaplnka
(Apsida Kostola Panny Márie, Kráľovnej anjelov)

Mierka : 1:160
Autor : Tomáš Hrebík
Vydavateľ : Vystřihovánky vTOM, Betexa

Neveľká apsida v Rajeckej Lesnej je pozostatkom stredovekého Kostola Kráľovnej anjelov postaveného v 14. storočí. Práve tu sa až do roku 1886, kedy bol v obci vybudovaný nový, väčší kostol nachádzala známa Frivaldská Madona (Frivald je starý názov Rajeckej Lesnej), ktorej sa pripisujú rôzne zázračné uzdravenia a iné nadprirodzené skutky. Apsida je národnou kultúrnou pamiatkou. Fotka reálnej stavby:



Moje úpravy:
Bez úprav (lepil som zložitejšiu verziu), urobil som jednoduchú podložku. Niekoľko fotografií:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 18 Júl 2021 19:13

Pirate Galleon
(kinetický model)

Zdroj: AMAZING AUTOMATA PIRATES! (kniha)

Video: https://youtu.be/RA--cOfKOqs



tento automat je z knihy AMAZING AUTOMATA PIRATES! V knihe je celkom 5 roznych piratskych automatov. Je tam pár všeobecných slov o pirátoch, potom každý automat je inšpirovaný nejakým slávnym pirátom, návod na zostavenie a 3 listy s predseknutými dielmi. Strihať sa teda nemusí, ale lepeniu sa nevyhnete...ja som si to ešte zaretušoval...kniha je síce v angličtine, ale návod je obrázkový takže sa to skladá v pohode (naviac diely ktoré sa lepia spolu sú označené rovnakými číslami) Je tam ešte priložené fotopozadie s palubou lode.

Druhým automatom, ktorý som zlepil je Pirate Galleon, ktorý zobrazuje pirátsku loď pri plavbe na mori. (ďalšie automaty budem pridávať postupne)


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 04 Aug 2021 22:34

Social Distancing
(kinetický model)

Autor: Keisuke Saka

Zdroj: https://www.etsy.com/

Video: https://youtu.be/GqfXUuv8Io4



Ďalší automatík od Keisuke Saka. Stále počúvame, že počas Covid-19 treba dodržiavať sociálny oddstup, ako ukazuje tento automat, napr. vo vlaku je to niekedy dosť ťažké... :bad smile:


Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní